Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pytanie do kapslarzy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pytanie do kapslarzy

    posiadam próbne wzory na kapsle, które nigdy nie weszły do produkcji, są to wzory wykonane komputerowo w załączeniu do etykiet oczywiście są nadrukowane na papierze, czy takie próby zamieszczać w galerii czy nie? jak sądzicie? (browar Tychy)
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    ?????????
    Załącz tutaj przykładowy skan jak możesz bo coś nie za bardzo trybię jak to wygląda. Widziałem próby kapsli ale albo były to normalne nadruki na blasze - czasami niewycięte czyli po prostu koliste nadruki na blaszanym arkuszu lub też (przeważnie) wycięte czyli niby normalny kapsel ale po prostu z nadrukiem jaki do produkcji nie wszedł.Mam też 1 próbę z Łomży - jest to zwykły metalowy kapsel a zamiast nadruku jest naklejona foliowa naklejka z grafiką w skali 1:1 przedstawiająca proponowany wzór kapsla który jednak się nie przyjął.Nie wiem jak wyglądają Twoje
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      oto jeden przykład, a jest ich naprawdę trochę, były dodatkowo do etykiet próbnych, komplet liczy etykietę, kontrę, krawatkę i kapsel
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Takich wynalazków jeszcze nie widziałem Ciekawie zwłaszcza narysowano ząbki kapsla Raczej nieporozumieniem byłoby zaliczenie takich próbnych WYDRUKÓW kapsli do zbioru kapsli ale umieszczenie ich jako ciekawostki w katalogu kapsli chyba byłoby wzkazane dla potomnych.Ciekawe co o tym sądzi twórca w/w katalogu - Sikor. Niestety dosyć rzadko gości na łamach forum więc jak możesz Becik zapytaj go o to na PW.Niebawem powinien tworzyć katalog 2003 więc jest jeszcze szansa na dodanie ich. Oczywiście w oddzielnej części.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #5
          Dobrze by było, gdyby te wzory trafiły do Sikora i znalazły się, w jakimś osobnym dziale, w najnowszym katalogu .

          Comment

          • Sikor
            Member
            • 11-2001
            • 43

            #6
            Akurat żem zawitał na forum, co faktycznie rzadko mi się zdarza. Becik mam prośbę. Jeśli możesz podeślij mi te zeskanowane wzory kapsli. Zamieszczę je w katalogu kapsli. Mam już kilka podobnych rzeczy z Łomży. Tamte akurat zostały wydrukowane i naklejone na kapsl ale forma jest podobna. Byłbym ci bardzo wdzięczny. Ślij na emila bsikorski@wp.pl.
            Sikor

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              skany juz wysłane, zresztą dla chętnego jako niezbierający kapsli próby te mogę wymienić, ew. chętnych proszę na PW
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Andi
                Senior
                • 07-2001
                • 1915

                #8
                Cooper napisał(a)
                Takich wynalazków jeszcze nie widziałem Ciekawie zwłaszcza narysowano ząbki kapsla Raczej nieporozumieniem byłoby zaliczenie takich próbnych WYDRUKÓW kapsli do zbioru kapsli ale umieszczenie ich jako ciekawostki w katalogu kapsli chyba byłoby wzkazane dla potomnych.Ciekawe co o tym sądzi twórca w/w katalogu - Sikor. Niestety dosyć rzadko gości na łamach forum więc jak możesz Becik zapytaj go o to na PW.Niebawem powinien tworzyć katalog 2003 więc jest jeszcze szansa na dodanie ich. Oczywiście w oddzielnej części.
                A wiec moim zdaniem nie sa to wzory Kapsli-kapsle posiadaja 21 zabkäöw a ten wzör jak sie doliczylem 24
                Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                http://www.andreas-kronkorken.de

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ależ Andi, to są graficzne, komputerowo wykonane próby jako projekt a w tym momencie nikt nie myśli o ilości ząbków jedynie o samym PROJEKCIE GRAFICZNYM, jesli to nie sa projekty kapsli to czego?
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    #10
                    może kółka reklamowe z falbanami?
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #11
                      O ile pamiętam to orginalne herbatniczki Bahlsen też mają 21 ząbków - jak mówią w reklamie TV (A NIE SĄ KAPSLAMI).
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        zeby rozwiać wszystkie wątpliwości, próba w całości, etykieta, kontra, krawatka + co?? w/g mnie kapsel
                        Art, wiem, ze miejsce etykiet jest w galerii ale to taki przypadek szczególny
                        Attached Files
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Andi
                          Senior
                          • 07-2001
                          • 1915

                          #13
                          Cooper napisał(a)
                          O ile pamiętam to orginalne herbatniczki Bahlsen też mają 21 ząbków - jak mówią w reklamie TV (A NIE SĄ KAPSLAMI).
                          Alez Cooper dosadziles z grubej Rury-moze Ty zaczniesz zbierac Herbatniki.
                          O ile ja wiem Kapsle sa patentem i nie mozna tak sobie zmieniac wzoru-chyba ze w Polsce puki jeszcze nie jest w UNI
                          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                          http://www.andreas-kronkorken.de

                          Comment

                          • Andi
                            Senior
                            • 07-2001
                            • 1915

                            #14
                            becik napisał(a)
                            Ależ Andi, to są graficzne, komputerowo wykonane próby jako projekt a w tym momencie nikt nie myśli o ilości ząbków jedynie o samym PROJEKCIE GRAFICZNYM, jesli to nie sa projekty kapsli to czego?
                            Moim zdaniem moze to byc wzör opakawania szyjki butelki ktora bedzie na kapslu
                            Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                            http://www.andreas-kronkorken.de

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Andi napisał(a)
                              Moim zdaniem moze to byc wzör opakawania szyjki butelki ktora bedzie na kapslu
                              czyli tzw sreberka, wątpię ale każdy ma prawo do własnej interpretacji, ja uważam, ze jest projekt graficzny kapsla, a ilość ząbków ważna jest na produkcie końcowym czyli na butelce, a nie na projekcie na papierze gdzie najważniejsza jest grafika i motyw, równie dobrze ząbków mogłoby być 45 jak i ich w ogóle nie być
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎