Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Francuska (Bielany Wrocławskie), Auchan

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • CarlBerg
    Senior
    • 09-2003
    • 968

    Wrocław, Francuska (Bielany Wrocławskie), Auchan

    Świeżo otwarty "Auchan" na Bielanach oferuje dość przyzwoity wybór piw. Bez problemu zakupiłem tu dziś np. "Weltenburger Kloster Hefe-Weisbier Dunkel", tego samego browaru "Kloster Asam-Bock" czy "Erdinger Weisbier Dunkel" ... Jest również butelkowy i puszkowy Paulaner, Kapuziner, nawet Pils Głubczyce w "bączkach" 0,33 l po 0,92 zł ... Ogólnie spory wybór piw zachodnich - ciekawa alternatywa dla smakoszy z grubszym portfelem. Niewątpliwie największe i najlepiej zaopatrzone stoisko piwne w tej części Wrocławia.
    Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
    Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #2
    Wiele osób już od wielu miesięcy nurtuje pytanie:
    Czy we wrocławskim Oszołomie da się kupić BRACKIE?
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • StaryKocur
      Senior
      • 01-2002
      • 1521

      #3
      Obawiam się, że jeśli Brackie zniknęło z sieci Auchan na Górnym
      Śląsku, to i na Dolnym się go nie uświadczy.
      Na swoim terenie widziałem je ostatnio tylko w puszkach bodaj
      w Geancie albo innym Championie.
      Piwo pite z umiarem
      nie szkodzi w żadnych ilościach.

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        #4
        jerzy napisał(a)
        Wiele osób już od wielu miesięcy nurtuje pytanie:
        Czy we wrocławskim Oszołomie da się kupić BRACKIE?
        I kto to pyta .
        Trzeba się Jerzy zabrać darmowym autobusem (jeśli jeszcze takowy jest) i samemu odpowiedzieć nam na to pytanie.

        Comment

        • jerzy
          piwoholik
          • 10-2001
          • 4705

          #5
          Darmowy autobus to jest JUŻ, a nie JESZCZE. Ale ja jednak wolę własne środki transportu na gaz.

          Brackiego oczywiście nie ma. Ale wybór piwa jest solidny, szczególnie zagranicznego (i to w całkiem sympatycznych cenach). Szczegóły w specjalnej gazetce reklamowej Auchan w całości wyłącznie o piwie.

          Z ciekawszych (jak na Wrocław) rzeczy polskich zauważyłem Irisha z Kormorana, ale w absurdalnej moim zdaniem cenie 3,08 zł za bezzwrotną butelkę 0,33 l oraz półlitrowego Zwierzyńca po 2,39 zł + 0,40 kaucja - tylko nie wiadomo skąd ten Zwierzyniec...
          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

          Comment

          • iommi
            Senior
            • 07-2003
            • 1522

            #6
            jerzy napisał(a)
            Z ciekawszych (jak na Wrocław) rzeczy polskich zauważyłem Irisha z Kormorana, ale w absurdalnej moim zdaniem cenie 3,08 zł za bezzwrotną butelkę 0,33 l oraz półlitrowego Zwierzyńca po 2,39 zł + 0,40 kaucja - tylko nie wiadomo skąd ten Zwierzyniec...
            Cieszcie się wrocławianie, bo w żorskim oszołomie za Irisha płacę 3,40 zł. Paranoja... A Zwierzyniec, jeśli w półlitrowych butelkach, to tylko z Lublina...
            *****************************

            Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

            *****************************

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4705

              #7
              Czy to znaczy, że Zwierzyniec przestał rozlewać do butelek 0,5? Bo chyba kiedyś rozlewał, skoro na kontretykiecie jest zaznaczone wariantowo miejsce produkcji:
              I - Browar w Zwierzyńcu,
              II - Browar nr 1 w Lublinie
              i tylko nie ma zaznaczonego prawidłowego wariantu.
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • jerzy
                piwoholik
                • 10-2001
                • 4705

                #8
                Pojechałem na zakupy piwa ze specjalnej piwnej gazetki. Jednak żadna chyba cena na półce nie zgadzała się z tymi w gazetce, a różnice wynosiły nawet 70% (sic!) - np. St. Andrews Ale kosztowało 10,99 zł, podczas gdy w gazetce było reklamowane po 7,49 zł (w tym złotówka zwracana przy następnych zakupach - program lojalnościowy "skarbonka").
                Do tego chciałem zwrócić butelki z poprzedniego zakupu. Zapłaciłem za butelke od Zwierza 40 gr kaucji, a automat przyjmuje wszystkie po 30 gr. Tzn. jest na nim napisane, że przyjmuje, bo butelki Zwierza odrzuca.

                Ja tam więcej nie pojadę!
                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                Comment

                • CarlBerg
                  Senior
                  • 09-2003
                  • 968

                  #9
                  Nie mieliśmy takich problemów - ale Tabletka jest "mocna w gębie" i nie popuści

                  Co do zwrotnych butelek od Zwierza, to ja chętnie odkupię w cenie 40 groszy ... Cel tych ładnych buteleczek wiadomy
                  Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
                  Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    #10
                    Przykro mi bardzo, nie mam już tych butelek.
                    Ale pamiętam...
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • breslauer
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2690

                      #11
                      Wreszcie wybrałem się na stoisko piwne w Oszołomie: muszę przyznać, że faktycznie wybór piw zagranicznych jest olbrzymi - zauważyłem piw z Tajlandii i Japonii między innymi.
                      Z polskich rzeczy cieszy mnie obecność browaru z Lublina: są wersje butelkowe Perły Chmielowej, Perły Mocnej, Goolmana i Zwierzyńca Pilsa. A jak to będzie z oddaniem butelek zwrotnych, to się przekonam następnym razem ...

                      Comment

                      • CarlBerg
                        Senior
                        • 09-2003
                        • 968

                        #12
                        Jest tam również trochę egzemplarzy "Fulla Wrocławskiego" ... W Tesco już nie ma - ostatnia szansa dla będących w okolicach na pożegnalny zakup kilku butelek, niebawem znikną na zawsze ... Dodam, że nie płaci się za butelki ( choć wszędzie są zwrotne i płatne !! )
                        Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
                        Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

                        Comment

                        • breslauer
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2690

                          #13
                          Po wizycie w Auchan znowu czuję się oszołomiony, a już mówię z jakiego powodu: otóż na półce wystawione są czteropaki butelek 0,33 Koźlaka z browaru Jurand; zgrabne buteleczki, dopracowana szata graficzna opakowania zachęcają do zakupu. Co z tego, skoro nie ma na półce nigdzie ceny tego koźlaczka, a sprawdzanie ceny samemu w czytniku powoduje wyświetlenie komunikatu "Produkt nieznany". Niestety w związku z tym obsługa i menegery nie sprzedają wymienionego wyżej czteropaku ani nawet pojedynczej butelki dopóty, dopóki nie zostanie kod produktu wprowadzony do systemu. Kiedy zaś to się stanie - nie potrafiono wyjaśnić. Cała sytuacja oczywiście nie przeszkodziła tymże samym menegerom wystawienia produktu na półki.
                          Naprawdę, jestem oszołomiony ...

                          Comment

                          • breslauer
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2690

                            #14
                            Byłem kilka dni temu ponownie w tym czymś ... Niestety, nie ma na razie żadnych butelkowych piw z Perły, są tylko wersje puszkowe. Jest dużo Złotego Kura z Łomży.

                            Aha, Koźlak z browaru Jurand w dalszym ciągu nie został wprowadzony do systemu, w związku z czym zalega półki i kupić go nie można. Byłoby to śmieszne, gdyby nie to, że jest załosne ...

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10738

                              #15
                              w pod poznańskim swadzimiu też nie można go kupić bo nie wchodzi na kasę powiedziano mi że sprzedają w czteropakach lecz na regale był luzem?????
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎