Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fischer (Greuth), Rauchbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    Fischer (Greuth), Rauchbier

    Fischer (Greuth), Rauchbier
    zaw. alk. 4,9 % ekstr. nie podano
    kolor: hebanowy, lekko mętne
    zapach: delikatna woń wędzonego słodu
    piana: niezbyt obfita, średniodługotrwała, siadła do poziomu 2-3 mm i tak trwała, drobnoziarnista
    nasycenie: nagazowanie umiarkowane, pojedyncze sznureczki bąbelków obecne do końca
    smak: wyczuwalny posmak wędzenia, ale bardzo delikatny, wyczuwalna goryczka, pozostaje na języku dość długo.
    Najmniej wyczuwalny posmak wędzenia z wszystkich znanych mi piw wędzonych, ale też najlepsze dla mnie w tej kategorii.
    Bardzo smaczne piwo. Stawiam 5
    Dzięki Piwowarowi za dostawę.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • andyman
    Junior
    • 05-2003
    • 4

    #2
    Komentarz o takiej porze... Wspaniałe! Myślałem, że siedzę sam w wirtualu
    Zatrzymuję więc specjalnie dla Ciebie (i wypijam za zdrowie) Aechta Schlenkerla Rauchbiera Marzena dla "wzmocnienia" wędzonych smaków;-))
    Pozdrawiam

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Piana istnieje tylko chwilkę. I to jest jedyna istotna wada tego piwa. Co tu będę pisał skoro Pięknik napisał już prawie wszystko. Prawie bo w jednym się z nim nie zgadzam. Dla mnie najlepsze spośród wędzonych jest Bambergs Spezialitat. Fischer Rauchbier jest bardzo dobry, ale trochę za słabo czuję w nim wędzone. Dlatego piątka z minusem
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #4
        Wyborna wędzonka. Piwo bardzo dobrze zbalansowane na linii nuty wędzone/palone/goryczka. Wędzonka delikatna (aksamitna) w odbiorze, ale wyraźna i niezalegająca w posmaku. Kolor ciemnobrązowy. Wysycenie ok. Nadal słabą stroną jest trwałość i charakter piany. Najsmaczniejszy rauchbier jakiego do tej pory piłem. Wykazuje duży potencjał sesyjności. Parametry bez zmian 4,9% ak, Polecam.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12201

          #5
          To piwo pozwolę sobie porównać do świeżo wypitego Gollera:



          Ten akurat jest ciemny, co moim zdaniem bardziej pasuje do raucha.
          Piana jednak mizerna, ale to co zostaje ładnie klei się do szkła.
          W tym wypadku jest jeszcze niższe wysycenie niż u Gollera.
          Troszkę jednak za małe.
          Piwo jest ciemne, więc skład słodów jest inny. To piwo jest ciut bardziej treściwsze, ale
          nie przysadziste. Jest bardziej jednowymiarowe, aczkolwiek wędzoność nie jest też rekordowa jak u (moim zdaniem) Schlenkerli.
          Wyczuwalna paloność, mniejsza goryczka i słabszy aromat w porównaniu do Gollera. Takie bardziej "mięsne". W porównaniu z tym Gollerem piwo jest bardziej jednowymiarowe. Wędzoność nie ma konkuruje w smaku z goryczką. Choć i tak pozostaję w ustach, ale delikatniej, co docenią Ci, co bardziej wolą słodową treściwość niż chmielową wytrawność.
          W finiszu daje o sobie znać słabe wysycenie, co stanowi mały mankament tego ciekawego piwa, które wypiłem z przyjemnością.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #6
            Ciekawy rauch. Dość delikatny i oferujący coś więcej oprócz wędzonki: stoutopodobne nuty palone, a po ogrzaniu lekką słodycz w typie czesko-słowackich tmavych. Piana skandaliczna, wydawało mi się, że przemroziłem to piwo, ale z powyższych wpisów wynika, że niewiele było do popsucia. Lałem bardzo energicznie, a czapa jak na herbacie. Schlenkerla, którą właśnie nalewam do tej samej, w dodatku nie wymytej szklanki, prezentuje się w tym względzie bardzo dobrze.

            Warto spróbować.

            Comment

            • TomX
              Senior
              • 09-2004
              • 1035

              #7
              W zasadzie niewiele zostaje do dodania po opisach kolegów. Jak dla mnie uwagę przykuwa umiarkowana, karmelowa słodycz bardzo wyraźna w tym piwie. Efekt byłby chyba ciekawszy gdyby była ona skontrastowana wyraźną goryczką, a tej niestety - jak i gazu - jest jak dla mnie za mało. Wędzoność jest wyraźna, ale nie wybija się ponad słodowość, jest raczej delikatna. Kolor - głęboka czerwień - jet wprost urzekający
              Last edited by TomX; 18-11-2010, 15:31.
              Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

              I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

              Comment

              • zgroza
                Senior
                • 03-2008
                • 3597

                #8
                B. dobry, wystarczająco wędzony rauchbier. Spokojny, łagodny, dobrze komponuje się z kanapkami Rzeczywiście bardziej w strone słodkawo/karmelową niż gorzką w podbudowie.
                Last edited by zgroza; 08-12-2010, 14:35.
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Brakująca fotka:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Kolor: Bardzo ładny, ciemnobrązowy z rubinowymi przebłyskami.
                    Piana: Mizerna. Drobna, niewysoka i szybko opada do pierścienia. Później brak.
                    Zapach: Ładny, średnio intensywny. Wędzoność raczej w klimacie wędliniarskim, ze słodową podbudową.
                    Smak: Wędzoność słaba, schowana w tle. Początkowo bardziej słodowe z lekko karmelowym tłem. Dość treściwe. W końcu dociera gorycz i zostaje w posmaku z wędzonymi posmaczkami.
                    Wysycenie: Znikome, drobne i za słabe jak dla mnie.
                    Opakowanie: Jak na fotce powyżej.
                    Last edited by Kwadri; 14-03-2011, 21:23.
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • MarcinKa
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 2729

                      #11
                      Piwo kupione od slavoya na zlocie w Złotym Potoku. Butelka 0,5l z zamknięciem porcelanowym. Alkohol 4,9%, ekstrakt? Kolor ciemny, mocnej herbaty, lekko wiśniowy. Piwo klarowne. Pięknie wygląda. Piany właściwie nie było. Mimo szybkiego nalewania powstały tylko małe resztki, ale długo się utrzymywały. Zapach bardzo przyjemny, troszkę za mało intensywny. Wyraźna, nie dominująca wszystkiego, wędzoność, ciemne słody, lekkie nuty palone. Złożony gęsty zapach. Smak z wyraźną wędzoną nutą na pierwszym planie. Bardzo wyraźnie także czuć ciemne słody, lekką paloność i niewielką kwaskowość. Na samym końcu paloność miesza się z goryczką. Posmak dość intensywny, średnio długi. Wysycenie bardzo niskie, niewiele go właściwie było. Opakowanie (jak u sibarha) ładne, ale nie do końca. Fajna butelka na porcelanę, ale porcelana czysta, bez malunku. Etykiety bardzo proste w formie, raczej nie przyciągają wzroku. Oczywiście, jak to na niemieckich piwach, ekstraktu brak. Podsumowując określił bym to piwo jako idealne dla osób, które nie poszukują tak mocnych wrażeń smakowych jakich dostarcza Schlenkerla, a chciały by się napić wędzonego piwa. Mnie Fischer Greuth bardzo smakował i zdecydowanie go polecam. Piwo oceniam na 5 (1 – 6).
                      Dzięki slavoy.
                      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎