Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rostock, Rostocker Pils / Pilsener

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwofil
    Senior
    • 01-2002
    • 907

    Rostock, Rostocker Pils / Pilsener

    Piwo kupione jeszcze na wakacjach w Alhbecku za 0,55 euro.
    Warzone w browarze w Rostocku, alc. 4,9%, ekstraktu nie ma, ale pewnie cos koło 11,5%.
    Piana fatalna, od razu zrobiły się dziury i zniknęła, kolorek jasny, zbyt blady, gazowanie w normie, dużo dużych bąbelków, wraz z upływem czasu było ich coraz mnie, pod koniec już w ogóle. W smaku to piwo wydało mi się cierpkie, niezbyt smacznene, niby goryczka jest odpowidenia, nut kwasowych i innych takich nie ma, ale jakoś mi nie podeszło szczególnie, po prostu wydało mi się bez wyrazu, żadnych charakterystycznych cech. Ogólnie myśle że na lato to piwo idealne, teraz wole jakieś bardziej konkretne, w sumie to całkiem zwyłky, dobry, pils.
    Eine mehr als 700 Jahre alte Brauereitradition aus der Hansestadt Rostock. Von vollmundig-aromatisch über feinherb-hopfig bis karamellig-kräftig, das ist das Rostocker Bier.
    www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Piwo obecnie nazywa się Rostocker Pilsener i ma 4,9% oraz 11,2 Blg. Warzone jest w Hanseatische Brauerei Rostock.
    Browar przyjął tę nazwę w 2003 roku, wtedy też został kapitałowo "połknięty" przez Radeberger Gruppe KG.
    Hasłem reklamowym browaru jest "Rostocker. Sympathisch hanseatisch", lansują się na flagowy browar landu M-VP.

    Piwo jest bladożółte, mam wrażenie, że nawet zielonkawo opalizuje . Pianą jestem trochę zawiedziony, jest niezbyt wysoka i krótkotrwała. Pachnie chmielem, a poza tym chmielem . W smaku oczekiwana goryczka, choć nie nachalna i stonowana. Wysycenie pilsowo wysokie. Opakowanie - trzyma "linię" browaru (to to, co często w Polsce nie wychodzi...), dość eleganckie - granatowo-złote, czytelne, kapsel dedykowany.
    Ot, porządny, północny (hanzeatycki w końcu ) pils z dominacją goryczki.

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      Północnoniemiecki pils? E... Po Jeverze i Lübzer Pils ten jest zbyt mało północnoniemiecki. Goryczka taka niemrawa... Poprawny, żadnych obcych smaków, fajna piana, ale za cholerę nie ma duszy.
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        Butla:
        Attached Files
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #5
          barwa: bardzo jasne złoto, prawie słomka
          piana: grubopęcherzykowa, wysoka
          zapach: chmielowy, leciuteńko kwiatowy
          gaz: w normie
          smak: dość treściwy i pełny, głownie chmielowy z wyraźną bardzo długotrwałą goryczką w której jest coś oryginalnego. Piwo orzeźwiające, szybko się pije, wielkich ochów i achów się nie spodziewajcie, ale piwo jest całkiem ok
          LP

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Inne foto:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎