Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oettinger (Oettingen), Oettinger Schwarzbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    Oettinger (Oettingen), Oettinger Schwarzbier

    Zakupione w Piwach Świata na Polnej ( 0,5l - 6,70 zł ).
    Piwo ciemne , kolor brązowo - rubinowy, piana beżowa, drobna - utrzymuje się ok. 3 min., smak palonego słodu (wytrawne), lekko kwaskowe - ogólnie smak bardzo przyjemny. Alkohol mało wyczuwalny - 4,9 %
    Kapsel niestety pusty.
    Last edited by Viktor; 10-12-2003, 14:33.
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    Całkiem dobre tanie piwko coś kole 0.30 euro dałem.Barwa brązowawa,pod światło ledwo co przebija się rubinowy kolorek.Piana obfita beżowa,jednak za długo się nie utrzymała.Smak delikatny,z pewnością palonego słodu,czuć też jakby smak kawy,jak napisał Viktor lekką goryczkę.Powtórzę z pewnością.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • brzeczka
      Senior
      • 12-2003
      • 373

      #3
      cena dana przez paprykarz (pogoniarz) jest adekwata, jak pamięta piwa Oettinger`a kosztowały 50-80 fenigów szt.
      borwar warzy poza Oettingen i Sczwerin jeszcze w DDR: Gotha, Dessow i jeszcze jeden browar, który mi uciekł, poza tym mają Adlerbrauerei w Baden-Wuertenberg, czyli rzut beretem od Oettingen
      pszeniczniak oetingerski jest git, bo kosztuje poniżej 50 centów/szt. puszki są w bawarską kratę, kiedyś wydoiłem 15 na raz, bo były tanie

      Comment

      • Piecia
        Senior
        • 02-2002
        • 3307

        #4
        przywiozłem z Niemiec w sierpniu (Kangur - dzięki po raz wtóry)
        termin się kończy, a więc kosztuję dziś.
        Kolorek przyjemny, bardzo, bardzo ciemny, pod światło nieprzejrzysty, pod zapalniczkę wiśniowy, gazu idealnie, nie drapie w gardziołko , piana nietrwała, ale ciemna, zbita, smak pełny, alkoholu nie czuję, ale za to czuję słód, i po każdym łyku mam ochotę na następny, bardzo przyjemny ciemniaczek - ale jak ktoś pisał, że na Polnej kosztował 6,70 PLN to aż ręce mi opadają........ja zapłaciłem tyle, co Pogoniarz i Brzeczka

        chętnie znowu nabędę przy okazji
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • iron
          Senior
          • 08-2002
          • 6703

          #5
          No to mogą już Ci ręce nie opadać - na Polnej jak zresztą w Tabu nikt już z Ciebie zdzierać nie będzie
          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
          Rock, Honor, Ojczyzna

          Comment

          • Piecia
            Senior
            • 02-2002
            • 3307

            #6
            iron napisał(a)
            No to mogą już Ci ręce nie opadać - na Polnej jak zresztą w Tabu nikt już z Ciebie zdzierać nie będzie
            zarówno z jednego, jak i drugiego powodu ręce tym bardziej mi opadają.... ale nie czepjajmy się wzajemnie bo to bez sensu
            Last edited by Piecia; 11-01-2005, 00:18.
            Koniec i bomba,
            Kto nie pije ten trąba !!!
            __________________________
            piję bo lubię!

            Comment

            • Borysko
              Senior
              • 02-2004
              • 1144

              #7
              Przywiozłem je sobie z łikendowego wypadu do Berlina. Zapłaciłem 0,39 + 0,08 kaucji.
              Piana tworzy się dosyć wysoka. Dziurawieje, ale nawet dosyć dobrze się trzyma. Zapach delikatny, przyjemny, taki słodowo - prażony. Coś jak bardzo mocno przypieczony tost.
              Smak przyjemny. Lekki z wyraźną goryczką, zarówno chmielową jak i pochodzącą od słodu. Ta druga jest raczej prażona niz przypalona. Ogólnie piwo miłe w spożyciu, lekkie i orzeźwiające, dzięki wyraźnej goryczce.
              Wśród polskich piw brakuje mi takich właśnie wytrawnych ciemniaków, gdyż za słodkimi ulepkami nie przepadam.

              Comment

              • ezavv
                Junior
                • 08-2004
                • 3

                #8
                oettinger

                Wszystkie piwa tej marki są dobre, mają przyjemny smak. Cena zależy od sklepu, podobnie, jak u nas w Polsce. W sieci Megakauf (Duży kaufland) Oettinder, zależnie od rodzaju, kosztuje 0,24 euro do 0,29 plus wspomniana opata za butelkę - kaucja 0,08 euro.

                Comment

                • lzkamil
                  kierowca bombowca
                  • 01-2003
                  • 3611

                  #9
                  Parametry j.w., butelka jak na zdjęciu Andiego tylko że bez nazwy miasta warzenia na górze etykietki (moje jest z Oettingen). Kupione w Niemczech za 0.39E.
                  Ciemnobrązowe, słabo nagazowane, piana średniej wielkości, raczej nietrwała.
                  Zapach gorzkiej kawy, prosto z lodówki słaby, pod koniec średnio intensywny.
                  Smak również palonej kawy, ciemnego słodu, wytrawna palonosłodowa goryczka, może niezbyt bogaty ale całkiem treściwy, łatwo wchodzi i przyjemnie sie pije.


                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brzeczka Wyświetlenie odpowiedzi
                  borwar warzy poza Oettingen i Sczwerin jeszcze w DDR: Gotha, Dessow i jeszcze jeden browar, który mi uciekł, poza tym mają Adlerbrauerei w Baden-Wuertenberg, czyli rzut beretem od Oettingen
                  Jeszcze Moenchengladbach.
                  Last edited by lzkamil; 13-05-2008, 22:53.
                  Lepszy jabol pod okapem
                  niż GŻ, CP i KP !


                  Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                  Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                  Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Zgodnie z etykietą, produkt browaru w Oettingen. Na oko ładne piwo, pod światło ciemnorubinowe, piana kremowobiała, niezbyt trwała, zamienia się w "chudy" kożuszek.
                    Pachnie słodowo-porterowo, lekkie nuty owocowo-winne. Smakowo taki mooooocno rozwodniony porter, ale bez charakterystycznej głębi smaków.
                    Wysycenie niezbyt wysokie, optymalne dla piw ciemnych. Butelka NRW, typowe wzornictwo, "typowy" goły kapsel, bez szaleństw.
                    Chyba niewarte swej ceny (Rodzinka Bis - PLN 6,00), bo porządny, esencjonalny porter potrafi być tańszy.

                    Comment

                    • zgroza
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 3597

                      #11
                      Gazu mało, piana średnia, ciemnobrązowe, nieprzejrzyste, zapach słodkawo-palony, smak słodkawy, trochę mdlący, lekko palony. Raczej niedobre, ale da się wypić.
                      Lotna ekspozytura browaru

                      Też Was kocham.

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        #12
                        Czarny Oettinger:
                        Attached Files
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • kurgan
                          Gość
                          • 04-2004
                          • 315

                          #13
                          smaczne

                          acz zajeżdża w smaku petami...

                          Comment

                          • erudyta
                            Senior
                            • 11-2008
                            • 189

                            #14
                            Barwa: ciemnobrunatna, pod światło rubinowe przebłyski
                            Piana: beżowa, niezbyt wysoka, gęsta, drobno-pęcherzykowa, opada dość szybko mimo to pozostaje do końca w postaci cieniutkiej warstwy, pozostawia obfite ślady na szklance
                            Zapach: dominuje palony słód
                            Smak: palony słód, nuty kawowe oraz karmelowe, delikatnie metaliczny posmak, goryczka średnia, przyjemna
                            Wysycenie: średnie, nie musi być wyższe
                            Opakowanie: jak na zdjęciu powyżej

                            Cena: 0,38 €
                            Piwo jak na swoją cenę bardzo przyzwoite.

                            Comment

                            • Siemion
                              Member
                              • 07-2008
                              • 67

                              #15
                              Czarny Oettinger pachnie chałwą albo trocinami! Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Piłem dwa miesiące po terminie minimalnej trwałości, może to dlatego.
                              Bardzo niskie wysycenie, inaczej niż winnych schwarzach, których miałem okazję próbować. Przez to jest trochę wodniste, a trochę ulepkowate. Ratują je palone nuty w smaku i goryczka na finiszu.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎