Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Ruska 34, Express Jazz Cafe (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    Wrocław, Ruska 34, Express Jazz Cafe (zamknięte)

    Express Jazz Cafe mieści się przy ul. Ruskiej w Pasażu Mikołajskim (wejście obok salonu firmy Apple).
    Jak sama nazwa wskazuje, jest to knajpa jazzowa - intencją twórców jest zapełnić lukę po śp. Rurze. Knajpa znajduje się w piwnicy zabytkowej kamieniczki, więc wystrój ma wszelkie cechy charakterystyczne dla tego typu lokalizacji, czyli ceglane ściany, łukowate sklepienia, itp. Muzyka - oczywiście tylko jazz, lecz puszczany dyskretnie, tak że można śmiało pogadać, nie trzeba krzyczeć do siebie. Ciekawostką jest to, że dla klientów są darmowe stanowiska komputerów z dostępem do internetu (poważnie - wystarczy kupić piwo i siąść przy iMac'u).
    Słowo "express" w nazwie oznacza, iż knajpa działa pod patronatem Super Expressu (którego siedziba oddziału na Dolny Śląsk znajduje się piętro wyżej).
    Z piw: lany tylko Pilsner Urquell po 5,50 za 0,5 litra; z butelkowych: Tyskie, Redds, Miller, Kilkenny, Bitburger.
    Można też zamawiać ciepłe posiłki oraz desery.
  • Ja2ger
    Senior
    • 10-2002
    • 177

    #2
    Lokal bardzo miły, elegancki... aż zacząłem się zastanawiać, czy głupio nie wyglądam w butach sportowych
    Muzyczka (jazz) leci cichutko, aż może do przesady - siedziałem w pierwszej sali i słyszałem tylko trąbkę. Drugiego razu siedziałem w drugiej sali, tam lepiej slychać, a mimo to nie przeszkadza. No, może poza dżwiękami z kuchni - kucharz puszczał sobie Cradle Of Filth
    Wystrój lokalu bardzo ładny, szczególnie stare maszyny do pisania "Mercedes". Podczas mojej pierwszej wizyty, ku mojej uciesze, odbywało się akurat Jam Session. Naprawdę polecam, by się od czasu do czasu "odszumieć".

    Comment

    • breslauer
      Senior
      • 05-2002
      • 2690

      #3
      Express Jazz Cafe już nie istnieje.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎