Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cölner Hofbräu Früh, Früh Kölsch

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Cölner Hofbräu Früh, Früh Kölsch

    Drugi Kölsch w mojej karierze, ale zdecydowanie mniej mi od poprzedniego podchodzący. Smakuje wręcz jak lekki pilsik... Bez tej, znanej mi z Reissdorfa, oraz opisywanej przez innych Forumowiczów przy okazji innych kölsch-y, miałkiej lekkości i delikatności smaku (ale nie 'wodnistości'!). Jedyne co odróżnia to piwo od pospolitej "desitki" to trochę inny rodzaj goryczki. Jakby bardziej zadziorna, wbijająca się w język, a jednocześnie nie natarczywa.
    Nagazowanie intensywne, piana znika po chwili do zera. Mam katar, więc z zapachu nici.
    Alkohoj 4,8 obj.
    Genießen Sie bestes Kölsch, leckere Fassbrause Zitrone, Alkoholfreies Kölsch und erfrischendes Radler nach tradioneller Braukunst aus Köln.


    Niby nie jest generalnie złe, ale zdecydowanie nie warte swej ceny.
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    #2
    Niesamowicie jasne! Piana gęsta, niezbyt obfita. Gaz cały czas ulatywał z dna kufla. Zapach delikatnie, tak na granicy wyczuwalności, goryczkowy. Smak delikatny, nawet bardzo delikatny. Goryczka, ale leciutka, brak nawet śladu posmaku słodu. Zbyt lekkie jak dla mnie! Ale do pstrąga z folii, to czemu nie?
    Celia, cerevisia et conventus.

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Parametry j.w., kolor bardzo jasnozlocisty, prawie slomkowy. Babelki na poczatku duze i sporo ale szybko zanikaja. Piana najpierw gesta i drobnobabelkowa ale po chwili opada do dywanika.
      Zapach chmielowo-slodowy i troche jakby truskawkowy?
      Smak, tu sie nie zgodze z przedmowcami, dla mnie bardziej slodowy. Z tylu podniebienia placze sie lekki goryczkowy posmak.
      Trudno mi wystawiac ocene bo to pierwszy Kolsch jakiego probowalem. Piwo lekkie ale w zadnym wypadku nie wodniste. Znakomite na cieple dni, pilbym czesciej gdym mial dostepne w niemieckiej cenie a nie angielskiej.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • Pierre_Dolchee
        Senior
        • 04-2005
        • 152

        #4
        Moje ulubione jesli chodzi o kölsch.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23790

          #5
          a jak smakuje?
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #6
            Piwo przywiezione z Niemiec. Butelka 0,5l. Moc 4,8%, ekstrakt? Zapach delikatny, miły chmielowy. Piana kiepska. Gruboziarnista, niewiele. Szybko znikła do niewielkich resztek, które trwały do końca. Kolor jaśniutki, prawie słomkowy. Klarowne. Smak delikatny. Chmielowo goryczkowy. Smak chmielowy zostaje przykryty przez goryczkę. Goryczka jest mocna, ale w porównaniu do Gaffela o wiele słabsza. Jest też ona inna od goryczki Pilsowej, mocna ale nie taka ostra. Po przełknięciu szybko znika z ust. Wysycenie bardzo dobre. Od początku do końca ładnie pracuje. Opakowanie ładne, butelka taka jak u Bosmana i Van Pura. Ładna biało czerwona szata graficzna przywołuje skojarzenia ze średniowiecznymi chorągwiami, kapsel w tych samych barwach. Podsumowując napiszę: dobre lekkie, delikatne piwo z mocną goryczką, orzeźwiające. Mnie jednak bardziej smakował Gaffel z tą swoją potężną goryczką. Gdzieś ktoś napisał, że Gaffel jest z tego powodu dość nietypowym Kölshem, Früh chyba bardziej odpowiada stylowi. Oceniam go na +4 (1 - 6).
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19163

              #7
              bardzo apetyczne piwo z niezbyt nachalną goryczką, lekkie, ale nie pozbawione pewnej słodowej treści i lepkości na ustach pozostałej. nagazowanie dobre, drobne; z piąną podobnie nie za duża, ale utrzymujący się korzyszek. naprawdę fajne piwko na lato.
              podziękowania dla lajboCKów za nie.
              Last edited by e-prezes; 23-05-2006, 19:13.

              Comment

              • naczelnik
                Senior
                • 08-2003
                • 1884

                #8
                To moj pierwszy kölsch w zyciu.
                Wyobrazenie mialem inne o tego rodzaju piwie. Inne nie znaczy, ze sie rozczarowalem

                W ogole nie przypomina piwa gornej fermentacji. Jesli kölsche tak smakuja, to poza delikatna goryczka ciezko "namierzyc" cokolwiek innego. Co ciekawe ta goryczka ma takie..."ziemne"pochodzenie. Jak bylem piekny i mlody, to wcinalem ziemie, stad pamietam ten smak
                Popieram domowe browary!

                Polakom gratulujemy naczelnika

                Zamykam browar.
                Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #9
                  oj pora odświeżyć temat.
                  Moj trzeci kölsch po Gaffelu i Sionie.
                  Zawsze jakoś się na Kölscha ciesze bo wiem ze piwo mi będzie smakować.
                  Buteleczka 0,33. Szata graficzna jak na zdjęciu powyżej.
                  Piana znika do zera właściwie w minute .
                  Piwo piecze w język. Smak pilsowaty ale z inna goryczka. Niby mocna ale utrzymuje się tylko chwilkę.
                  Kupione w Hoffmanie pod domem
                  Chyba gorsze od tych Kölschow które już piłem ale i tak jest ok i ciesze się na kolejnego kölscha na który natrafię
                  LP

                  Comment

                  • Tapir
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 730

                    #10
                    Kolor - jasne złoto.
                    Piana - Obfita, niezbyt gęsta, szybko znika.
                    Zapach - średnio intensywny, chmielowy z lekką kwiatową nutą.
                    Smak - delikatna słodowość, przyjemna goryczka i leciutka owocowość.
                    Wysycenie - wysokie.
                    Opakowanie - nie zmieniło się od zdjęcia slavoya.

                    Kupione za 5,50zł w stołecznej "Joli".
                    Niezłe ale nic więcej. Niby wszystko w tym piwie jest na swoim miejscu tylko jakieś mało intensywne, i biorę tu poprawkę na styl piwa ale np. Reissdorf jest przynajmniej o klasę lepszy. Piłem lepsze kölsche.
                    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9730

                      #11
                      Piwo ma jasnozłoty, typowy dla pilsów kolor. Piana biała, średniodrobna i niezbyt trwała.
                      Pachnie intensywnie, głównie słodem i chmielem, wyjątkowo tutaj harmonijnie. Po ogrzaniu jednak zapach słodowy zaczyna dominować. Smakuje owocowo-słodowo, w tle delikatna goryczka z ziołowymi akcentami, goryczka narasta...
                      Bąbelki raczej stonowane, delikatne... Opakowanie longneck, wzornictwo nie zmienione, dedykowany kapsel, wszystko bardzo charakterystyczne, czerwono-białe.
                      Znowu, jako prostak, nie chwytam cymesu górnej fermentacji, ale piwo mi smakuje .

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6114

                        #12
                        Faktycznie piwko wypite ze smakiem...

                        Wielkim plusem jest brak "zgrzytających" posmaczków i słodkości...
                        Smak zbliżony do klasycznego typu piwa nie koniecznie Kölsch, który dopiero rozpoznaje.
                        Chyba że jest to tak jak np. z Zipfer Marzen nie mającego nic wspólnego z typem Marzen...
                        Piany po 2-3 minutach było co najmniej 1 cm.
                        Zapach przyjemny...

                        Chętnie przy okazji wrócę do niego...

                        Comment

                        • szczawik
                          Senior
                          • 09-2011
                          • 103

                          #13
                          Świetne piwo, choc moze lekko za drogie. Kupiłem je za 6,80 :O. Butelka 0,5 litra, jak na zdjeciu powyzej. Kolor ciemniejszy niz sie spodziewalem po opisach (to moj pierwszy kolsch). Piana kiepska. Wysycenie bardzo mocno (moim zdaniem chyba troche za mocno), az piecze w jezyk.

                          Zapach jest wspaniały. Generalnie czuć chmiel, czasami może troche słodu, ale przez to wszystko przebija sie jakaś słodka woń - jak napisał ktos wyzej, cos w odzaju truskawki czy innych owoców.
                          Podobnie ze smakiem, lekka, choć wyraźna goryczka, ale w tle ciagle czai się taki kwaskowaty posmak truskawki czy innego owoca. Wspaniała sprawa, jedno z lepszych piw jakie piłem chyba, choć zdecdyowanie bardziej na lato, niż na późny listopad. Gdyby tylko kosztowało tak 1-2 zł mniej...

                          Nie myslałem ze gorna fermantacja moze tak smakowac, ale z drugiej strony orzezwiajaca pszenica to tez górna fermantacja.
                          Last edited by szczawik; 30-11-2011, 18:00.

                          Comment

                          • szczawik
                            Senior
                            • 09-2011
                            • 103

                            #14
                            Tak dodam na marginesie, jako niezbyt doświadczony smakocz piwa, że gdyby ktoś mi powiedział, że to piwo - skądinąd swietne - jest po prostu jakąs odmiana lagera o ciekawym aromacie i posmaku, to na pewno bym uwierzył. Dużych różnic moim zdaniem nie ma - bedę musiał spróbować jakieś inne kolsche, chociażby jego polskie wydanie, ktore pewnie niebawem trafi do sklepów

                            Comment

                            • Oskaliber
                              Senior
                              • 05-2010
                              • 727

                              #15
                              Kolor: Jasno złoty, klarowne.
                              Piana: Biała, dosyć drobna i gęsta, średnio trwała, opada do kożucha.
                              Zapach: Słodowy, niezbyt intensywny.
                              Smak: Dominuje słodowo-owocowa słodycz jednak piwo jest wytrawne, a przy tym dosyć rześkie i delikatne, goryczka niska.
                              Wysycenie: Dosyć wysokie.
                              BeerFreak.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎