Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kulmbacher, Kapuziner Weissbier Winter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • biermann
    Senior
    • 09-2001
    • 2552

    Kulmbacher, Kapuziner Weissbier Winter

    Podczas mojej ostatniej bytności w Niemczech wpadła mi w łapki buteleczka "Kaputziner Winter - Weissbier" z ładną zimową etykietką. Jako, że do opisywanego wcześniej "zwykłego" Kaputzinera miałem stosunek taki sobie (dawne, słabo zapamietane doświadczenie na dodatek z puszką) podszedłem do tego piwa z dużą ostrożnością. I jakże miłe zaskoczenie. Piwo zdecydowanie ciemniejsze niż tradycyjne weisenki, z typową dla pszeniczniaków gęstą pianą i charakterystycznym smaczkiem - jednak ma w sobie zdecydowanie coś więcej - jest bardziej wyraziste w smaku, można powiedzieć głębsze i bardziej treściwe. Ślina po nim gęstnieje przez co sam posmak utrzymuje się znacznie dłużej. Piwo na dobrą 4+, ale właśnie zimą, na lato może być ciuteńko za ciężkawe. Pojawiło się już w Polsce - właśnie konsumuje zakupione w Galerii Koneser w Poznaniu - ale ma tu straszną wadę kosztuję aż 7,50.
    Z danych "technicznych" z etykiety mozna wyczytać tylko woltaż 5,4 % vol alc. i idealną temp. spożycia 8oC co pokazuje termometr zmieniający ubarwienie (na zielono)
    "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
    Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
    Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
    Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
    Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    #2
    Kupiłem je wczoraj na Koszykowej w W-wie za niecałe 8zł. Może być. Ale Paulaner zdecydowanie lepszy.
    P.

    Comment

    • kishar
      Senior
      • 10-2003
      • 1691

      #3
      Zakupione oczywiście w ubelskim Piwowarze kolo 7 zł.
      Ładna zimowa etykieta.
      Zapach wyrazisty choć nie załadny.
      Potężna piana,trwała.
      Nasyceie odpowiednie.
      Kolor oczywiście prawidłowo mętny trochę ciemniejszy niż w zwykłym pszeniczniaku ale nie jest to "dunkel".
      Smka ciut inny ale ciekawy i bogaty,delikatny aksamitny,przecietnie kwaskowaty,czuć wpływ pszenicy.
      Ocena to 4.4

      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #4
        Odp: Kulmbach, Kaputziner Winter - Weissbier

        biermann napisał(a)
        [...] na lato może być ciuteńko za ciężkawe. [...]
        Nie, nie, ależ skąd - wcale nie jest za ciężkawe
        W dodatku teraz kosztuje 2,99 zł (Piotr i Paweł, Pń, Pasaż Rondo)

        Comment

        • yendras
          Senior
          • 12-2001
          • 2052

          #5
          Ten mój post z sierpnia ubiegłego roku jakiś taki entuzjastyczny - ciekawe czemu Wczoraj wieczorem moje odczucia było dużo bardziej umiarkowane. Ot, taki sobie, bardzo poprawny pszeniczniak i nic więcej. Po wersji zimowej, zapewne bardziej ekstraktywnej (danych brak) spodziewałem się feerii subtelnych smaczków, a tu taka sobie sztampa. Tyle, że kolorek bardzo ładny.
          but. 0,5 l (NRW)
          cena 0,59 EUR
          alk. 5,4% obj.
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎