Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Borbecker, Borbecker Helles Dampfbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Borbecker, Borbecker Helles Dampfbier

    Browar :Stern Brauerei 45326 Essen
    browar juz przejety przez Stauder Brauerei röwniez w Essen ale do disiaj produkujacy Piwa i mieszanki piwne
    Zawartosc Alk.4,8%
    Piana obfita z duzymi bombelkami
    Kolor Jasno slomkowy mienacy sie w szklance pod wplywem CO2 ktöre obficie wydobywa sie z kazdej wolnej przestrzeni
    Smak Goryczkowy ale bardzo przyjemny po krötkim czasie goryczka zanika aw Ustach pozostaje przyjemny smak.
    jak na samej Etykiecie pisze jest to Rarytas wsröd Piw i jest w dalszym ciagu wazone na starej recepturze ktöra strzezona jest tajemnica
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Alk. 4.8%, but. 0.5 l.
    Ciemnozłote, umiarkowanie nagazowane, piana średniej wielkości, niezbyt trwała.
    Zapach chmielowy, średnio intensywny.
    W smaku chyba tylko spora goryczka i do tego taka dosyć płaska, bez indywidualności. Po lekkim ogrzaniu dopiero dochodzi w śladowej ilości jakaś nutka słodowa.
    Dla mnie wypijalne ale nic szczególnego.

    Inna kontra i nowy kapsel:
    Attached Files
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Byłem w Borbecker Stern- und Dampfbierbrauerei czy też po prostu Dampfbierbrauerei Borbeck (bo z taką i taką nazwą się spotkałem) i spróbowałem m.in. tego Hellesa z beczki.

      Ekstr. i alk. nieznane, pewnie standardowe 11-12/4.5-5
      Jasnozłote, klarowne, nie za mocno nagazowane, niezła piana.
      Zapach chmielowo-słodowy, niezbyt intensywny.
      Smak najpierw słodowy, w pierwszych łykach ze śladem czegoś chlebowego, z bardziej goryczkowym posmakiem, nie jest wodniste i niby ma wszystko co trzeba ale ogólne wrażenie jest trochę płaskie i niezdecydowane.
      Nie jest złe ale czegoś mu brakuje. Oczywiście dużo smaczniejsze od większości koncerniaków, również lepiej mi smakowało niż opisane wyżej butelkowe, po prostu trochę słabiej wypada na tle niektórych innych piw próbowanych na miejscu w browarach restauracyjnych.

      Strona browaru tu, chociaż więcej się można dowiedzieć z tego informatora.
      Last edited by lzkamil; 26-06-2009, 14:15.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • ElDesmadre
        Senior
        • 05-2010
        • 155

        #4
        Nazywanie helllesa dampfbierem to według mnie szczyt bezczelności. Myślałem, że skoro na etykiecie jest położony nacisk na dampfbier, to będzie to dampfbier, a tymczasem te piwo to zwykły helles albo raczej dortmunder, biorąc pod uwagę lokalizację browaru. Słomkowaty kolor, szybko zanikająca piana. Zapach absolutnie nie powala na kolana - zbożowa słodowość, słodkawość, irytująca w wypadku tego piwa nuta jabłka, lekko zgniła, brak chmielu. Smak niedobry - wodniste piwo z mdłą słodowością, elementy tego zgniłego jabłka, de facto brak goryczki i na dobra sprawę jakiegokolwiek posmaku. Wysycenie średnie.
        http://thebeervault.blogspot.com

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23792

          #5
          Dywagacje o Dampfbierze jako takim wydzieliłem do http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=91653
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12171

            #6
            Aromat - lekki słód
            Piana - dość wysoka, dość krótka, trochę zostaje na szkle
            Barwa - jasna słomka
            Wysycenie - delikatne
            Smak - lekka słodowość, trochę kwasku, który daje odczucie owocowości /takie właśnie cierpkie, niesłodkie jabłko/ i pokaźna jak na hellesa goryczka.
            Treściwość - umiarkowana

            Jak na hellesa całkiem wyraźne w smaku, wytrawniejsze od bawarskich. Ogólnie proste, dość lekkie piwo. W Niemczech do wypicia po robocie, w Polsce po wizycie w krakowskiej Marii

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎