Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kulmbacher, Mönchshof Weihnachts Bier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Kulmbacher, Mönchshof Weihnachts Bier

    Kolejne z rodziny Kulmbachera. Nabyte w Białymstoku na Kilińskiego. Butelka z zamknięciem patentowym, 0,5 litra, alkoholu 5,6%, brak danych o ekstrakcie.

    Kolor jasnobursztynowy, piana początkowo obfita, zjechała niemal do zera. Nasycenie CO2 mało imponujące, ale mieszczące się w normie. Zapach przyjemny - mocny aromat chmielowy "zaokrąglony"słodową delikatnością. Smak to także mieszanka powyższych. Przyjemna harmonia obu pierwiastków, przy tym dość intensywna jak na takie piwo. Aż chciało się sięgać po kolejny łyk. Jednak właśnie ta intensywność smaku sprawia, że spokojnie można poprzestać na jednym. Ogólnie dobre, solidne niemieckie piwo. Dodatkowo świąteczna, "migająca" etykieta.
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    #2
    Nabyte wczoraj w Lubelskim Piwowarze
    zapach mily ciekawy
    kolor ciemniejszy od zwykłych pilsów wpadajacy w bursztyn ale jasny
    smak naprawde ciekawy,"mocny" może sie myle ale na kontretykiecie jest cos o aromatyzowaniu? oto ten tekst"diese feinaromatische monchshof spezialitat wurde spezieli fur die weihnachtszeit gebraut"
    co moze byc faktem bo piwo to jest browarem "zimowym" wystepuje w nim smak słodowy ale z nuta chmielu
    piana taka sobie za szybko opada
    nasycenie może byc
    ocena 4,2

    Comment

    • Sven
      Senior
      • 09-2003
      • 1211

      #3
      Eee, chyba nie, tam jest napisane piwo o specjalnym, wyjątkowym aromacie. Ale ani słowa o aromatyzowaniu, ale tak piszą na etykiecie i nie wiadomo co w butli siedzi!
      Celia, cerevisia et conventus.

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #4
        Ja niestety prawie nie znam niemieckiego wiec ciezko bylo mi tłumczyc wiec moze ktos caly tekst przetłumaczy?ale piwo to fakt ma specjany miły aromat

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #5
          kishar napisał(a)
          "diese feinaromatische monchshof spezialitat wurde spezieli fur die weihnachtszeit gebraut"
          w moim niedouczonym luznym tlumaczeniu to chyba cos takiego

          Specjalnosc z browaru Monchshof, o wyjatkowym aromacie, warzona specjalnie na Boze Narodzenie.

          czyli chyba nie ma nic o aromatyzowaniu
          jezykoznawcy do tablicy, niech mnie poprawia jak trzeba!
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Aktualna fotka
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • coldfire
              Senior
              • 01-2008
              • 374

              #7
              Niesamowite piwo. Jedno z najlepszych jasnych jakie piłem. De facto jedno z najlepszych jakie w ogóle piłem.
              A co w nim takiego niesamowitego? Właściwie nic oprócz potęgi smaku. To piwo po prostu wypełnia kubki smakowe po największe zakamarki, nie można od niego uciec. Pijąc je miałem wrażenie, że jem konkretny posiłek.
              Ale nie tylko słód w nim jest obecny - także spora dawka chmielu, która równoważy mocne słodowe akcenty i nie pozwala aby piwo było zbyt słodkie i "mułowate".
              Jeśli dodamy do tego równie intensywny zapach co smak, idealne wysycenie, ładną patentową butelkę oraz niską cenę (3,70 w Almie(!)), to uzyskujemy trunek właściwie idealny.
              Piwa i pacierza nie odmawiam

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Mój egzemplarz przywieziony z Bambergu miał datę przydatności do czerwca '09. Wydaje mi się, że przeleżakowanie nie wpłynęło nań negatywnie.

                Piana: obfita, drobno- i średniopęcherzykowa, oblepia szkło.
                Kolor: głębokie złoto.
                Wysycenie: średnie.
                Zapach: nieco etanolowy, słodowy.
                Smak: solidna goryczka, choć pojawia się dopiero po przełknięciu, sprawia wrażenie bardziej alkoholowej niż chmielowej. Lekko słodkawe. Smakuje po prostu jak mocne piwo.
                Opakowanie: jak na zdjęciu Sibarha, nie wzbudza mojego entuzjazmu, wręcz powiedziałbym, że kiczowate.

                Dla mnie po prostu mocne piwo, a za takimi nie przepadam.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #9
                  Bardzo wysoka opinia kolegi powyżej zrobila mi niezlego smaka na to piwo. Drugie piwo wieczoru i niestety sie zawiodlem troche.
                  Zapach silny słodowy. Smak zresztą tez z lekka goryczka która pod koniec kufla utopiła się w silnym słodzie. Ogólnie nie było źle ale jakoś trochę mdło im mniej w kuflu zostawało.
                  LP

                  Comment

                  • jacekwerner
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2837

                    #10
                    Od czasu wpisu karola1000 nic się praktycznie nie zmieniło. W smaku i zapachu nuty słodowo-chmielowe, goryczka średnia. Przeciętność do bólu. Etykieta identyczna jak na zdjęciu sibarha.
                    Ochotnicza Straż Piwna
                    BAZA = 7446

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12202

                      #11
                      Ekstr. 13,3%
                      Alk. 5,6%

                      Deine gesuchte Seite konnte leider nicht gefunden werden. Gerne leiten wir dich auf unsere Mönchshof Startseite oder zu unseren Bieren weiter.


                      Aromat - słodowy, słodsze ziarno, chmiel znikomy
                      Piana - wysoka, dość zwarta z pojedynczymi bąblami, dość trwała, z dłuższym drobnym kożuszkiem
                      Barwa - nieco ciemniejsze złoto
                      Wysycenie - średnie/umiarkowane, musujące
                      Smak - słodowy, delikatna ziarnista słodycz, bardzo delikatny chmiel (sianko), na finiszu minimalna goryczka
                      Treściwość - wyższa pełnia

                      Poprawny, ale dość nijaki hellesowy festbier na przedświąteczny/świąteczny sezon. Nie jest to mój faworyt pośród piw kulmbachskich

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12202

                        #12
                        Konsekwencja w opakowaniu: Click image for larger version

Name:	P1100336.JPG
Views:	59
Size:	22,9 KB
ID:	2323712

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎