Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Füchschen, Alt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Füchschen, Alt

    Jeszcze jedna perelka z Düsseldorfu stolicy piw ciemnych zwanymi Altami
    Browar:Brauerei im Füchschen Düsseldorf
    Füchschen Alt zawartosc Alk.4,5%
    Butelka starego typu 0,5 Litrowa
    Piana obfita i trwala
    Kolor Bursztynowy ciemny jak na Alta przystalo.
    Mocno wyczuwalna Goryczka ale o bardzo lagodnym smaku co jeszcze zwieksza chec picia zego szlachetnego Trunku
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    #2
    Wyszla nowa Etykieta Piwo sie nie zmienilo-jest dobre
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de

    Comment

    • dryx
      † 1966-2017 Piwosz w Raju
      • 04-2002
      • 1735

      #3
      Kolor ciemny, piana niezbyt trwała, drobnoziarnista, pozostawia na szklance ślad. Smak wytrawny, gorzki tak jak u pozostałych altów, pozostawia mi uczucie na podniebieniu. Nagazowanie w sam raz, gaz pracuje do samego końca, powoli unosząc się z dna. Piwo nie jest pasteryzowane, ma tylko miesięczny termin przydatności. Moje piwo ma zawartość alkoholu 4,8 %. Zakupiony w lipcu 2009 i butelka wygląda identycznie jak na zdjęciu Andiego, porcelanka jest dedykowana browarowi. Należy dodać,że jest to mały rzemieślniczy browar z wyszynkiem na miejscu. Piwo jest serwowane na małych szklaneczkach 0,2 l. W ogródku na zewnątrz browaru piwo spożywa się na stojąco przy wysokich stolikach.

      Comment

      • perłyfan
        Senior
        • 02-2003
        • 1244

        #4
        W maju w Dusseldorfie kupiełem w fajnej buteleczce przypominającej zwierzynieckiego granata. Fuchschen jest nadal dobry, ale troszkę odstaje od swych konkurentów (Uerige, Schlussel)...
        Attached Files
        Last edited by perłyfan; 13-06-2010, 08:39.
        JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Kolor ciemnej herbaty. Piana drobna, brudnawa, mocno osadza się na bokach szkła ale szybko redukuje się do mgiełki na piwie.
          Aromat chmielowy, przyjemny. Słodowość zaakcentowana owocowo. W smaku wspaniale goryczkowe. Gładki, wydawałoby się, że chwilami słodkawy finisz, z przebijającą się śmiało goryczką.

          Dobre! Czwórka z plusem.
          Szlachetnością i intensywnością goryczki bije na głowę przemysłowego Diebelsa i Schlosera. Ciemne słody mogłyby być ciut bardziej wyczuwalne. Ale od tego mam swoje

          Comment

          • Hedin
            Senior
            • 02-2011
            • 370

            #6
            Kolor ciemnej herbaty lub ciemnego bursztynu. Pianka faktycznie szybko się zminimalizowała, jednak w moim piwie jest bielutka. Goryczka bardzo przyjemna. Wyczuwalne słody karmelowe. Moim zdaniem lepsze od Diebels'a, Schlosser'a, czy też Frankenheim'a.

            Comment

            • dryx
              † 1966-2017 Piwosz w Raju
              • 04-2002
              • 1735

              #7
              Tym razem piwo degustowane na miejscu w browarze. Jak zwykle pychota. Jako piwna przekąska - popularna w Düsseldorfie bułka z świeżo zmieloną wieprzowiną i cebulką.
              Attached Files

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎