Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kilka podstaweczek!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Grzegorz_J_bie
    Senior
    • 04-2002
    • 261

    Kilka podstaweczek!

    Przy pierwszej podstawce chciałbym dowiedzieć się czy jest to australijski coopers (i czy podstawka również jest z australi),nr 2 i 3 to wogóle nie mam pojęci co to jest i prosił bym o zidentyfikowanie tych podstawek.(nr 2 ma pusty rewers,a nr 3 rewers taki sam jak awers). Nr 4 to na pewno szwedzki browar Pripps, ale nie wiem dokładnie z jakiego państwa jest ta podstawka. O ostatniej podstawce wiem tylko tyle, że piwo Harp na pewno ma coś wspólnego z Guinnesem, ale niestety nic więcej. Z góry dzięki za pomoc
    Attached Files
    beermats_mezyk@op.pl
  • Grzegorz_J_bie
    Senior
    • 04-2002
    • 261

    #2
    Harp to Irlandia,
    ale na identyfikacje reszty czekam!
    beermats_mezyk@op.pl

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23794

      #3
      hm, ciekawe co jest na I miejscu w wynikach googla po wpisaniu "pripps"

      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23794

        #4
        Kekkuti to producent wody mineralnej (węgierski) też wystarczyło wklepać w googla.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Grzegorz_J_bie
          Senior
          • 04-2002
          • 261

          #5
          Art ja napisałem, że Prips to jest szwedzki browar, ale konkretnie z jakiego państwa pochodzi podstawka chce się dowiedzieć. Kekkuti nie szukałem w google ponieważ zniechęciły mnie te dziwne ślaczki( zmiękczenia liter),ale dzięki za pomoc. To zielone to prawdopodobnie Belgia, ale chciałbym się upewnić! Dzięks
          beermats_mezyk@op.pl

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #6
            Z tego co wiem, Coopers w Australii nie robi cydrów, jedyny Coopers Cider jaki znalazłem w Internecie (wiesz co to takiego ?) jest z USA.

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              Po wrzuceniu słowa kekkuti (alem odważny !) wyskoczyło - Kekkutu Mineral Water Co Ltd. - Kekkut, Węgry.

              Comment

              • grzech
                Senior
                • 04-2001
                • 4592

                #8
                Distillerie - Brasserie Rademacher, Raeren, Belgia.Leży w Walonii, tuż przy granicy z Niemcami.
                www.rader.be

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23794

                  #9
                  Grzegorz_J_bie napisał(a)
                  Art ja napisałem, że Prips to jest szwedzki browar, ale konkretnie z jakiego państwa pochodzi podstawka chce się dowiedzieć. Kekkuti nie szukałem w google ponieważ zniechęciły mnie te dziwne ślaczki( zmiękczenia liter),ale dzięki za pomoc. To zielone to prawdopodobnie Belgia, ale chciałbym się upewnić! Dzięks
                  dobtra dobra już się nie odzywam
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #10
                    Tym Prippsem bym się nie podniecał i od razu wrzuciłbym go do Szwecji.Co prawda jest on chyba gdzieś jeszcze warzony w jednym z mikropaństwek w Oceanii (może Vanuatu ?) ale skoro nie ma na waflu nic napisane o licencyjnej produkcji to w czym wątpliwości ?
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • paveuek
                      Senior
                      • 09-2001
                      • 410

                      #11
                      Ten Harp to wcale nie musi być Irlandia... Sprzedawany jest w wielu krajach, gdzieniegdzie warzony nawet na licencji...
                      Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
                      Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

                      Comment

                      • Grzegorz_J_bie
                        Senior
                        • 04-2002
                        • 261

                        #12
                        grzech napisał(a)
                        jedyny Coopers Cider jaki znalazłem w Internecie (wiesz co to takiego ?) jest z USA.
                        Grzech dziękuje za Twój czas spędzony na pomocy mi w identyfikacji tych podstawek, ale... ironiczne odzywki typu "wiesz co to takiego" bądź "alem odważny" moim zdaniem są nie na miejscu. Ja w tym temacie prosze o pomoc, a nie zmuszam do udzielenia mi pomocy. To, iż umieszczam tu podstawki, które niejednokrotnie mógł bym sam zidentyfikować jest winą mojego przeoczenia bądź zaniedbania i przyznaje się do tego! Już od tygodnie cały dom mam "zawalony" podstawkami, całymi dniami szukam w internecie materiałów dzięki, którym mógł bym identyfikować moje podstawki, więc tych kilka podstawek moim zdaniem można mi wybaczyć. Podstawki zbieram kilka lat, nazbierało się ich dość sporo, ale wszystkie (prócz polskich) były w jednym kartonie pomieszane. Teraz staram sie je wszystkie uporządkować, a, że mam z tym nie ukrywam spore kłopoty to prosze nie raz forumowiczów o pomoc. Mam nadzieje, że teraz każdy zrozumiał powody moich błędów i nie będzie przez nie ze mnie szydził. Myśle, że nikogo tym postem nie uraziłem, a jeśli tak to przepraszam. Wszystkim bardzo dziękuje za pomoc i uprzedzam, że to jeszcze nie koniec
                        beermats_mezyk@op.pl

                        Comment

                        • grzech
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 4592

                          #13
                          Grzesiu, przepraszam. Już taka ze mnie złośliwa menda. Jestem przy tym człowiekiem uczynnym. Jednak lubię wiedzieć, że moja pomoc była przydatna i konieczna. Moje skromne zbiory staram się w miarę dokładnie sklasyfikować. Jest to moim zdaniem warunek niezbędny do nazywania sie kolekcjonerem. Sam fakt posiadania jakichkolwiek przedmiotów do tego nie upoważnia. Dochodzenie skąd wziął się wafel, gdzie leży browar, jakie piwa robi i t. p.może być naprawdę fascynującą przygodą i ja osobiście wolę to robić samemu.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎