Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Westvleteren, Blonde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Westvleteren, Blonde

    Po wielu trudach odnalazlem wreszcie lezace za 7 gorami i lasami, na koncu swiata, opactwo Westvletteren . Piwa stamtad sa tak trudno dostepne bo mnisi warza je niekomercyjnie, tylko w takiej ilosci zeby utrzymac klasztor.

    Westvletteren Blonde, alk. 5.8%, but. 0.33 l
    Zlociste, metne, sporo gazu, piana jedna z najtrwalszych i najpotezniejszych jakie spotkalem, drobnobabelkowa i sztywna.
    Zapach chmielowy, ziolowy, kwiatowy, jakby leciutko korzenny, bardzo intensywny.
    Smak przechodzi od goryczkowo-slodowego do bardzo wytrawnej goryczki, po drodze wszystkie mozliwe ziolowe odcienie chmielu. Lekkie i wspaniale, arcydzielo sztuki piwowarskiej!
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • brew
    Senior
    • 12-2003
    • 159

    #2
    Całkowicie się z tobą zgadzam, bo po pierwsze klasztor nie łatwo znaleźć a po drugie piwo jest cudowne. CUDOWNE!
    Ale mętne tylko wtedy gdy się poniewiera butelkę. A gdy flaszka moźe spokojnie postać kilka dni, to mętność się klaruje.

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      A ja wlasnie lubie takie metne i specjalnie merdam przed nalaniem
      Jest szkola falenicka i otwocka nalewania takich piwek, ja wlasnie lubie z drozdzami
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Piwo na swoim "miejscu urodzenia"
        Attached Files
        Last edited by lzkamil; 07-10-2005, 12:26.
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Dawno temu lzkamil zrobił mi oraz Borysko prezent, ofiarowując nam zestaw trzech ciężkich do zdobycia Westvleteren. Odstały swoje i jakieś dwa lata temu zostały wspólnie zdegustowane. Podziękowania dla prezentodawcy!

          Kolor: Jak Weizen z dużymi drożdżowymi artefaktami.
          Piana: Oj, trwała jak beton.
          Zapach: Miód, drożdże i owoce.
          Smak: Pierwszym wrażeniem jest spora treściwość, następnym pewna wytrawność. W smaku zostaje goryczka (sugerująca angielski chmiel). Po ogrzaniu pojawia się lekka chlebowość.
          Nasycenie: Zaskakująco niskie.
          Opakowanie: Ascetyczna buteleczka, której jedyną ozdobą i wyróżnikiem jest kapsel. Asceza pasująca do wyjątkowego piwa.
          Uwagi: Zdecydowanie do powtórzenia, ale to nie takie łatwe...

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            Nie ma na co czekać tylko spróbować.

            piana: gęsta, drobna, biała,
            kolor: mętne, żółty,
            zapach: lekko cytrusowy, lekko chmielowy,
            smak: przyjemna goryczka, lekko kwaskowe, cytrusowe, lekko przyprawkowe, wszystko ładnie zrównoważone, dość wytrawne.

            Bardzo pijalne, szybko znika, można by pić półlitrowymi kuflami. Bardzo smaczne piwo.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • tmspoko
              Senior
              • 09-2009
              • 207

              #7
              Fotka ze szkiełkiem. Świetne piwo.
              Attached Files
              TMspoko

              Comment

              • qbaseq
                Senior
                • 07-2010
                • 100

                #8
                Zupelne zaskoczenie, po wejściu do knajpy w Amsterdamie i pytaniu o "trappist beer" - odpowiedź: mamy tylko jedno , Westvleteren ! W dodatku wszystkie 3 rodzaje.
                Nie namyślając się długo , zamówiłem po kolei wszystkie 3 od najniższego - Blond, 5.8%, charakterystyczna butelka bez zadnych etykiet, dedykowany zielony kapsel.
                Smak - bardzo przyjemny, jak na ten typ piwa zaskakująco ziołowy, to spójne wrażenie kilku osób - zamówiłem dla wszystkich x 5 - wszystkim smakowało
                a chyba nikt poza mną nie wiedział co dokladnie pije , wytrawny a jednoczesnie bardzo świeży - czuć że to piwo wysokiej klasy.
                Nie bardzo był czas na takie naprawde dłuższe delektowanie się a szkoda, to już nastepnym razem ...

                Wniosek - warto, bardzo warto go spróbować ! jedyny minus to cena : 9,5 eu za 0,33 l, na pamiątkę został kapsel.
                Attached Files

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  W sam raz by w urodziny otworzyć buteleczkę schowaną w piwnicy i nieco zapomnianą, bo z datą 20.11.2015.
                  Świetne piwo, dobrze zbalansowane. W przeciwieństwie do pozostałych, dla mnie to piwo wydaje się zbyt słodkie, a nie wytrawne. Może to efekt długiego leżakowania, a może upośledzonego aparatu węchowo-gardłowego? Z pozostałymi ocenami się zgadzam, więc nie będę się powtarzać.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    #10
                    Aromat - drożdże, potem owoce (jasne śliwki, brzoskwinie), trochę miodu i nieco kwiatowości
                    Piana - wysoka, dziurawi się, ale jest trwała, osiada
                    Barwa - mętna, żółtawo-złota
                    Wysycenie - żywe, musujące
                    Smak - nuta drożdżowa z minimalną korzennością, owoce jak w zapachu, muśnięte słodyczą (ale nie słodkie, też nie bardzo wytrawne), lekka goryczka z dłuższym finiszem (korzenno-ziołowa z łagodnym chmielem)
                    Treściwość - pełne (jak na belgijskie blondy jest dość lekkie)

                    Bardzo smaczne, sesyjne piwo. Rzeczywiście jak pisał Jacer można byłoby je pić nawet w kuflach 0,5 l., tylko ta ekskluzywna cena nie pozwala
                    Last edited by darekd; 11-02-2020, 20:59.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Foto:
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎