Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Westvleteren, 12

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Westvleteren, 12

    Najmocniejsze piwo stamtad .
    Alk. 10.8%, but. 0.33 l
    Brazowe, metne, gaz umiarkowany jak na klasztorniaka, piana potezna, drobnobabelkowa, dywanik zostal do konca.
    Zapach wisniowy, drozdzowy, palonoslodowy, czekoladowy.
    Smak najpierw slodowy, owocowy, lekko kawowo-czekoladowy, palony, przechodzi w drozdzowy, rozgrzewajacy, lekko alkoholowy. Na koniec z tylu podniebienia zostaje goryczka, co jest zadziwiajace w piwie z takim ekstraktowo-woltowym kopem! Krotko mowiac - arcydzielo smaku i zapachu z Westvletteren, podobnie jak dwa poprzednie.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • brew
    Senior
    • 12-2003
    • 159

    #2
    Nie bez powodu Michael Jackson uważa to piwo za najlepsze na planecie.
    Warto dotrzeć do Westvleteren!!!

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Brew wiesz moze cos o jeszcze jednym piwie z Westvletteren - Special z czerwonym kapslem ktore podobno kiedys warzyli ale przestali? W sieci znalazlem jedna krotka wzmianke bez zadnych parametrow piwa, poza tym nie ma nic.
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • Krotoszyniak
        Senior
        • 08-2002
        • 516

        #4
        No wiec mialem przyjemnosc pica 2 roznych Westy'ch . 12stka ma 10.2 % i rzeczywiscie jest swiatowej jakosci 17/20 , pilem rowniez 8-mke 8% i jest prawie dobra jak 12-stka . Czerwony Kapsel tak to prawda juz nie robia tego piwa ( zwana potocznie 6-tka) o ile wiem zamienili je na Blond (5.6 % )
        Admin z Ratebeera
        Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
        Poromotor piwnej Polski na swiat :)

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #5
          Dzieki za rozjasnienie. Wiesz moze czy to czerwone bylo jasne czy ciemne? A jak nie probowales blondyna to koniecznie sprobuj jak bedziesz mial okazje - dla mnie w swojej klasie mistrzostwo swiata, ani troche nie odstaje od pozostalych dwoch!
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • Krotoszyniak
            Senior
            • 08-2002
            • 516

            #6
            Z opisow wyglada na ciemne .
            Admin z Ratebeera
            Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
            Poromotor piwnej Polski na swiat :)

            Comment

            • brew
              Senior
              • 12-2003
              • 159

              #7
              6-tka

              O 6-ce wiem tylko tyle: czerwony kapsel, produkcja tylko na wewnetrzne potrzeby klasztoru (nawet nie wiedzielem, ze juz zaniechana).

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #8
                Rocznik 2005, degustacja około Bożego Narodzenia 2008.
                Zapach owocowy z ciemnym słodem, intensywny.
                Smak ciemnosłodowy, słodkawy, gorzkoczekoladowy, leciutko owocowy, jakby bakaliowy, bardzo wygładzony.
                Podobnie jak ósemka wygląda że się wygładziło przez leżakowanie, mniej czuć drożdże i wolty i doszły jakieś dodatkowe smaczki.
                Piłem tylko lekko schłodzone, nieznacznie poniżej temp. pokojowej (w chłodnym pokoju ).

                Co do wspomnianej wcześniej tajemniczej szóstki - narzuca mi się podobieństwo z równie tajemniczym piwem z Chimay które kiedyś trafiłem jedyny raz i już go więcej nie widziałem. Właśnie coś o nim znalazłem w sieci i zaraz dopiszę we właściwym temacie.
                Last edited by lzkamil; 11-05-2009, 23:38.
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Dawno temu lzkamil zrobił mi oraz Borysko prezent, ofiarowując nam zestaw trzech ciężkich do zdobycia Westvleteren. Odstały swoje i jakieś dwa lata temu zostały wspólnie zdegustowane. Podziękowania dla prezentodawcy!

                  Kolor: Wygląda jak Westvleteren 8, ale jest więcej drożdżowych artefaktów.
                  Zapach: Podobne nuty co w "ósemce", ale spotęgowane, czuć też więcej alkoholu. Wychwyciłem też delikatną nutę grzybków w occie
                  Smak: Bardzo gęste, bardzo treściwe. Czuć dużo alkoholu (mimo odleżakowania). Smaczki owocowo-czekoladowe, uzupełnione lekką słodkawością.
                  Opakowanie: Ascetyczna buteleczka, której jedyną ozdobą i wyróżnikiem jest kapsel. Asceza pasująca do wyjątkowego piwa.
                  Uwagi: Zdecydowanie do powtórzenia, ale to nie takie łatwe... czy jednak jest to najlepsze piwo na planecie? Nie sądzę. Aktualnie palmę pierwszeństwa dzierży u mnie inny belg: Tripel Karmeliet.

                  Comment

                  • Ramiel
                    Senior
                    • 11-2010
                    • 207

                    #10
                    W ten świąteczny wieczór mam przyjemność pić to wyjątkowe piwo

                    Kolor: ciemny, pod światło brązowy, dużo drożdżowych artefaktów jak to Twilight ładnie ujął
                    Piana: Gęsta i duża, szybko się redukuje ale zostawia ładny dywanik
                    Wysycenie: średnie
                    Zapach: wiśniowo-drożdżowy z nutką palonego słodu
                    Smak: Miła owocowo-czekoladowa słodowość, dalej paloność, drożdże i rozgrzewający alkohol, bardzo treściwe.
                    Piwo genialne

                    Comment

                    • zgroza
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 3597

                      #11
                      Westvletterena otworzyłem, by podzielić z Kolegą Zgrozy. Kolega Zgrozy uznała, że piwo jest b. winne i nie wykazała należytego entuzjazmu
                      Westvletteren to jest PIWO piwnych entuzjastów. Piwo, którym się można naprawdę nacieszyć tylko z bagażem wiedzy piwnej. Jest niezaprzeczalnie genialne - bogactwo aromatów, treściwość, tekstura, sposób, w jaki rozgrzewa, trwałość piany, kompozycja, opakowanie... Ta owocowo-winna kompozycja nie ma sobie równych wśród piw, które próbowałem - ma to coś, co stawia je ponad innymi belgami, które pijam. W jakimś sensie zasługuje na miano najlepszego piwa na świecie, może i jest to wyraz uwielbiienia dla piw ekstremalnych, ale Westvletteren 12 to napój, dla którego warto poświęcić czas i zaangażowanie na stawanie się piwnym szajbusem.
                      Last edited by zgroza; 08-03-2011, 00:42.
                      Lotna ekspozytura browaru

                      Też Was kocham.

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Foto:
                        Attached Files
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • darko
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 2078

                          #13
                          Ja się nie znam, mnie to piwo nie smakowało. Głównie przez rozpuszczalnikowy, drewniany finisz z zalegającą goryczką.

                          Comment

                          • Koninck
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 180

                            #14
                            Dzisiaj przeczytałem, że to piwo zostało uznane numerem jeden na świecie _ http://finanse.wp.pl/gid,14407757,galeria.html?T[page]=11&ticaid=1e471&_ticrsn=5 _ ...
                            Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                            Comment

                            • coder
                              Senior
                              • 10-2006
                              • 1347

                              #15
                              Aromat: owocowy: owoce ciemne i pestkowe, figi, porzeczki, podbudowa słodowa, lekki alkohol. Przyjemny i złożony.

                              Barwa: mocnej herbaty, opalizujące

                              Piana: średnio wysoka, gęsta, średnio trwała

                              Smak: Owocowy, także karmelowo-słodowy, złożony i przyjemny, ciekawe nutki ciemnych owoców (figi, daktyle). Nutka alkoholu. Pozostawia nieco nieprzyjemny, gorzkawy posmak (rozpuszczalnik?).

                              Goryczka: wyraźna, nieco alkoholowa i pozostająca

                              Odczucie w ustach: pełne, gładkie, rozgrzewające, wyczuwalny alkohol

                              Ogólne wrażenie: świetne piwo, ciekawe i złożone, ładnie zbalansowane, odrobinę zbyt szorstkie, rozpuszczalnikowe.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎