Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ragutis, Horn Imperial Porteris

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Ragutis, Horn Imperial Porteris

    Browar Ragutis, Kowno, alk 7.4%
    Kolor mahoniowy, klarowne, przejrzyste, piana jasnobeżowa, drobna, utrzymuje się dłuzszy czas, zapach słodkawy dość mocny, dobre nagazowanie, smak doskonały, bardzo dobrze wyczuwalna porterowa goryczka jednocześnie jest bardzo łagodne w smaku i "wchodzi" doskonale, każdy łyk domaga sie następnego.
    Dla mnie porterek na piąteczkę
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #2
    Ragutis, Imperial Porteris

    Horn Imperial Porteris alus, alk. 7,4 obj. www.horn.lt
    Zakupione na Polnej. Kolejny znakomity porter bałtycki. Śliczna czarno wiśniowa barwa. Obfita i gęsta piana, trochę zbyt szybko opada. Smak bardzo delikatny jak na portera ale jak też na portera przystało wytrawny. Gdzieś w tle owocowe nutki. Świetny porter.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Też zauważyłem owocowe nuty kojarzące mi się z wiśnią.Porterek nieco słodkawy,trochę przypalony.Rozgrzewający i zupełnie fajny.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        proponuje aby ART połaczył te dwa tematy w jeden

        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          Wziąłem ostatnią butelkę.

          Kolor brunatny, nieco jeśniejszy od naszych porterów. Piana beżowa, gęsta, trwała. Gaz leniwy, ale wystarczający. Zapach wspaniały - słodycz, karmel, owoce oraz "coś" jeszcze - jakaś aksamitna miękkość. Smak tekże łągodny: umiarkowana goryczka, lekko przypalony karmel oraz delikatna wytrawność. Pycha.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎