Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo z Browamatora - temperatura leżakowania?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mario123
    Senior
    • 01-2003
    • 250

    Piwo z Browamatora - temperatura leżakowania?

    Uwarzyłem ostatnio różne piwa z zestawów Browamator (takie jak Skrzynka Fulla, Prawdziwe Ciemne, Prawdziwe Ale). Z instrukcji wynika, że piwo w butelkach powinno leżakować w temperaturze 12-18 stopni. Zorientowałem się dzisiaj, że w mojej piwniczce, gdzie piwo leżakuje już od 1 do 3 tygodni (w zaleznosci od warki), temperatura wynosi około 9 stopni (o godz. 15-tej).
    Martwie sie, czy w tej temperaturze drożdże mogą jeszcze pracować i czy jeszcze żyją, tym bardziej, że w nocy temperatura może spadać o kilka stopni niżej?
  • slado
    Gość
    • 07-2003
    • 1072

    #2
    Mam podobną sytuację. Podczas minionych mrozów temperatura spadła w piwnicy poniżej 10 'C. Jednak kontrolna degustacja młodzika wykazała, że pojawiło się nagazowanie. Znaczyć może to tyle, że jednak nie jest tak źle z tą temperaturą. Drożdże Danstar Windsor górnej fermentacji.

    Comment

    • mario123
      Senior
      • 01-2003
      • 250

      #3
      Dzięki za odpowiedz!
      Wszystkie swoje warki po zabutelkowaniu trzymalem około tygodnia w kuchni (temp. 20-21 C) i potem przenosiłem do zimnej piwnicy. Więc pewnie zdążyło sie nagazować przez pierwsze dni. Jednak martwie się, że drożdże nie pracują już nad składnikami piwa.

      Comment

      • mario123
        Senior
        • 01-2003
        • 250

        #4
        Sprawdziłem, że nagazowanie jest OK, ale w smaku nie jest jeszcze optymalne. Mogłoby jeszcze poleżakować.

        Comment

        • CarlBerg
          Senior
          • 09-2003
          • 968

          #5
          Oj mario123 ... Martwisz się i martwisz co chwila - daj tym piwom 3 miesiące i bedą wyśmienite, to nie piekarnia... Zamiast się martwić rób kolejne warki
          Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
          Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

          Comment

          • brew
            Senior
            • 12-2003
            • 159

            #6
            W pelni popieram zdanie przedmowcy (CarlBerg'a). Czas jest wazniejszy niz kilka stopni Celcjusza.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎