Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pułtusk, Rozlewnia Piwa "Oligocen"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pułtusk, Rozlewnia Piwa "Oligocen"

    Kilkanaście lat temu w Pułtusku działała Rozlewnia Piwa Oligocen, rozlewająca piwo z Sierpca, posiadali własne etykiety, na których zamieszczona nazwa piwa - "Załoga" pochodziło od nazwiska właściciela, te etykiety można obejrzeć tutaj



    Nie posiadam informacji o rozlewie innych piw niz sierpeckie przez tę RP. Znajduje sie na ul. Rybitew 1 odchodzącej bezpośrednio od rynku, jest bardzo blisko, ok 15m piechotą. Na miejscu okazało się, że Oligocen dalej działa niestety z piwem nie ma juz nic wspólnego. Porozmawiałem z właścicielem, dla niego rozlew piwa to już historia, nie pamięta czy rozlewał tylko Sierpc, ile wzorów posiadał, do tej pory wszystko zostało wyczyszczone, żadne etykiety od piwa nie zachowały się w zakamarkach magazynu.
    W chwili obecnej Oligocen produkuje "napoje" jak poniżej
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Potwierdzam doniesienia Becika. Robiłem tam gospodarską wizytę w lecie i po rozlewie piwa żadnych śladów. Od właściciela dowiedziałem się iż już jakiś czas temu był u nich znajomy kolekcjoner kapsli z Włoch który w ich poszukiwaniu przegrzebał nawet (bezskutecznie) ich firmowe kosze na śmiecie.
    Firma Oligocen posiadała (może jeszcze posiada) filię-zakład w Ostrołęce i w Warszawie na bodajże ul. Mińskiej o ile pamiętam.Wiem iż rozlewali również piwa niemieckie - chyba z browaru Greinz (lub jakoś tak). W zbiorze mam kilka takich polsko-niemieckich etykiet.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Cooper napisał(a)
      Wiem iż rozlewali również piwa niemieckie - chyba z browaru Greinz (lub jakoś tak). W zbiorze mam kilka takich polsko-niemieckich etykiet.

      aaa no tak, też kojarzę, browar GREIZ
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Stawiam,że to austriacki Grac/chyba od tego miasta wzięła się nazwa grajcara:austro-węgierskiej monety zdawkowej/

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Na jednej z etykiet mam napis Oligocen Ostrołęka.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            kloss napisał(a)
            Stawiam,że to austriacki Grac/chyba od tego miasta wzięła się nazwa grajcara:austro-węgierskiej monety zdawkowej/
            w Austrii jest Graz w Niemczech Greiz
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #7
              Przyjmuję krytykę-nigdy nie byłem mocny z geografii.

              Comment

              • onufry22
                Junior
                • 07-2007
                • 19

                #8
                oligocen posiadał odziały również w Olsztynie i wawie. Obecnie ledwie zipie i czynne sa odziały w pułtusku i Ostrołęce.
                W najbliższej okolicy rozlewali jeszcze piwo w Wyszkowie z Browarów Warszawskich.
                Niestety na tą chwile już niema takich rozlewni...
                W małkini są jeszcze pozostałości po starym przy geseowskim browarze

                Comment

                • Leonpraga
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 468

                  #9
                  A od kiedy to w Małkini był Browar, pewnie geseowska rozlewnia.

                  Comment

                  • PzKVI
                    Junior
                    • 03-2012
                    • 3

                    #10
                    Witam!

                    Mam do szanownego grona pytanie - nie wiecie może jak wyglądał kapsel z rozlewni piwa w Ostrołęce (filia Oligocenu Pułtusk) ?

                    Pozdrawiam!

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #11
                      Kapsle piwne z Oligocenu. Raczej nie było osobnych kapsli dla filii w Ostrołęce i dla filii w Pułtusku.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • onufry22
                        Junior
                        • 07-2007
                        • 19

                        #12
                        Tak zgadza się w Małkini była rozlewnia gesowska.
                        Oligocen stosował jeden rodzaj kapsla, ponieważ tylko w Pułtusku produkował.
                        Ostrołęka to tylko hurtownia.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎