Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo z browarów domowych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Piwo z browarów domowych

    Proponuję, żeby w opisach piwa zamieszczać informację o surowcach, np. gotowiec, gotowiec lub ekstrakt modyfikowany, mieszanka słodów, mieszanka słodów i ekstraktów. Pozwoli to bardziej realnie porównać poszczególne produkty. Bo jeżeli pisze się w opisie tak - super piwo, smak, kolor, piana idealne, to łątwiej osiągnąć takie idealne parametry korzystając z gotowca niż samodzielnie dobierając kompozycję słodów.
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Zupełnie się Krzysiu z Tobą zgadzam, tylko problem polega na tym, że czasem oceniający nie wie, z czego robił piwowar.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • arzy
      Senior
      • 06-2002
      • 2814

      #3
      Marusia napisał(a)
      Zupełnie się Krzysiu z Tobą zgadzam, tylko problem polega na tym, że czasem oceniający nie wie, z czego robił piwowar.
      ale... jeżeli piwowar jest forumowiczem i zobaczy, że jego piwo było oceniane to może napisać z czego było robione
      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      Bractwo Piwne
      Skład Piwa
      Piszę poprawnie po polsku!

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Marusia napisała
        ... problem polega na tym, że czasem oceniający nie wie, z czego robił piwowar.
        Myślałem o tym. Jedyne wyjście to informacja na etykiecie, lub przynajmniej jakiejś ściądze dołączonej do ocenianego piwa.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23798

          #5
          a ja sobie pomyślałem o utworzeniu czegoś takiego jak dziennik piwny, tyle że dla piwowarów. w dziale Twoje Warzenie wiele osób dość szczegółowo opisuje każdą swoją warkę - wydaje mi się że można uznać że większość piszących tam piwowarów będzie skłonna prowadzić taki dziennik, dzięki czemu dane o użytych surowcach i sposobach przeprowadzanych czynności będą w jakiś sposób usystematyzowane, a sam piwowar jak i inni (nie)piwowarzy będą mogli zapoznać się szczegółowo z każdą warką a w przypadku oceniania piwa - taki opis degustacji będzie wtedy powiązany z opisaną w takim "dzienniku" warką.

          wydaje mi się że coś takiego znacznie ułatwiłoby piwowarom wyciąganie wniosków.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Blog piwny? Mogę spróbować.

            Comment

            • blues-beer
              Senior
              • 11-2003
              • 114

              #7
              ART napisał(a)
              a ja sobie pomyślałem o utworzeniu czegoś takiego jak dziennik piwny, tyle że dla piwowarów.

              wydaje mi się że coś takiego znacznie ułatwiłoby piwowarom wyciąganie wniosków.
              Jestem zdecydowanie za.

              Comment

              • pjenknik
                • 08-2001
                • 3388

                #8
                No takie coś mnie interesuje.
                Znajdź tam miejse na surowce: słody, ekstrakty, proporcje, metody zacierania, drożdże, typy i ew. długości przerw.
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23798

                  #9
                  założę nowy temat do przedyskutowania sprawy
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • slado
                    Gość
                    • 07-2003
                    • 1072

                    #10
                    Marusia napisał(a)
                    Zupełnie się Krzysiu z Tobą zgadzam, tylko problem polega na tym, że czasem oceniający nie wie, z czego robił piwowar.
                    Ba ! Czasem właśnie o to chodzi, by degustator nie znał recepturki i technologii warzenia. Szczera i obiektywna ocena możliwa jest tak naprawdę tylko wtedy gdy tylko wrażenia organoleptyczne decydują o ocenie. Z drugiej zaś strony, dobrze byłoby poznać w ten sposób tajniki warzenia piw które sprawiają przyjemność popijania. Nie ma złotego środka, niestety.

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23798

                      #11
                      ART napisał(a)
                      założę nowy temat do przedyskutowania sprawy
                      temat założony:
                      Twoje pytania dot. Browaru i komentarze dot. spraw poruszanych w tym dziale, propozycje usprawnień, zmian, etc.


                      bardzo proszę o sugestie i pomysły!
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎