Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo Barkas

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mario123
    Senior
    • 01-2003
    • 250

    Piwo Barkas

    Piłem piwo Barkas chyba w okolicach 1984r. w Stegnie. Nie pamiętam jaki browar produkował to piwo. Pamiętam, że było gorzkawe, ale to może z powodu mojego młodego wieku (to była 7-8 klasa podstawówki). Sprzedawane było w małych beczułkowatych butelkach. Nie znalazłem tego piwa na forum, więc domyslam się, że to juz historia.
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    Odp: Piwo Barkas

    mario123 napisał(a)
    Piłem piwo Barkas chyba w okolicach 1984r. w Stegnie. Nie pamiętam jaki browar produkował to piwo. Pamiętam, że było gorzkawe, ale to może z powodu mojego młodego wieku (to była 7-8 klasa podstawówki). Sprzedawane było w małych beczułkowatych butelkach. Nie znalazłem tego piwa na forum, więc domyslam się, że to juz historia.
    Ja piłem z browaru w Elblągu.Mnie bardzo smakowało,a kupiłem w Olsztynie.Moje było w wersji półlitrowej.Roku nie pamiętam coś kole 90...
    To piwo przeszło już do historii.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Piwo browaru Elbląg.Robili je w latach 80.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Barkas był warzony w Braniewie i Elblągu, oba broway miały idenyczna szate graficznę, pod załaczonymi linkami znajdziesz dwa rózne wzory tego piwa, które były stosowane w obu równocześnie


        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #5
          Pilem Barkasa w 89 roku na obozie na Kaszubach, chyba to bylo w Koscierzynie, w tejze budce bylo tez butelkowe Pirackie (moze ktos wie z jakiego browaru?) i rowniez butelkowe Gdanskie niepasteryzowane. Oczywiscie sprobowalismy wszystkie 3. Piwa nie sprzedawali bez zakaski wiec zagryzlismy smazona ryba. Na szczescie nie sprawdzali dowodow :P
          No i znowu sie semtymentalnie zrobilo. Szkoda ze juz nie ma tych piwek

          PS Becik, obejrzalem etykietki ale z tego co pamietam nasz Barkas nie mial zadnej z nich tylko chyba jakas zielona? Ale to bylo tyle lat temu ze pamiec juz zawodzi.
          Last edited by lzkamil; 09-02-2004, 12:15.
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #6
            lzkamil napisał(a)
            Pilem Barkasa w 89 roku na obozie na Kaszubach, chyba to bylo w Koscierzynie, w tejze budce bylo tez butelkowe Pirackie (moze ktos wie z jakiego browaru?) i rowniez butelkowe Gdanskie niepasteryzowane. Oczywiscie sprobowalismy wszystkie 3. Piwa nie sprzedawali bez zakaski wiec zagryzlismy smazona ryba. Na szczescie nie sprawdzali dowodow :P
            No i znowu sie semtymentalnie zrobilo. Szkoda ze juz nie ma tych piwek

            PS Becik, obejrzalem etykietki ale z tego co pamietam nasz Barkas nie mial zadnej z nich tylko chyba jakas zielona? Ale to bylo tyle lat temu ze pamiec juz zawodzi.
            Pirackie-piłem z ś.p browaru w Słupsku.Z tą zieloną etykieta to nie był przypadkiem Specjal z Elbląga?
            Last edited by Pogoniarz; 09-02-2004, 12:21.


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #7
              Co do Pirackiego to sie zgadza ze Slupsk, nie chcialo mi sie poszukac...
              a to drugie to na pewno byl Barkas, nazwe i smaka pamietam jak dzis, predzej etykietka mogla nie byc zielona a nawet mogla byc jedna z tych becikowych pamiec juz nie ta...
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • Baard
                Senior
                • 01-2010
                • 316

                #8
                Ja piłem Barkasa jeszcze w 2007 i to też w Stegnie. Był Barkas mocny i jasny, warzony w Braniewie. Z tego co wiem już go nie leją. A ja mam jeszcze 10 butelek zwrotnych

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LowenBrau Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ja piłem Barkasa jeszcze w 2007 i to też w Stegnie. Był Barkas mocny i jasny, warzony w Braniewie. Z tego co wiem już go nie leją. A ja mam jeszcze 10 butelek zwrotnych
                  No i w czym masz problem? O ile mnie pamięć nie myli Barkas był w ŻGB. Możesz do mnie przywieźć - dostaniesz kaucję 0,3zł/szt.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • muzealnik
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 141

                    #10
                    Fakt: Barkas to patent Browaru w Elblągu. Jednak w tym czasie Elbląg i Braniewo to był jeden zakład.
                    Potem na Barkasie, jako marce, chciano reaktywować Browar w Braniewie [zamknięty przez GŻ].
                    W tzw. międzyczasie doszło do sporu między EB i BB o prawo do nazwy Barkas i wzornictwa etykiet oraz puszek. W całej sprawie doszło do ugody: Elbląg wycofał się z pretensji do nazwy, Braniewo obiecało odejścwe wzornictwie od wzoru "specjalowego".
                    Potem jeszcze doszedł Batory i BB znów skończył swą działalnoś. SZKODA... taki piękny browar
                    coś z piwem zrobić... próbuję

                    Comment

                    • tomek35
                      Senior
                      • 02-2007
                      • 497

                      #12
                      Piękny był ten Browar. Co stało się z tymi urządzeniami do warzenia piwa?

                      Comment

                      • muzealnik
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 141

                        #13
                        Z tego co słyszy się w okolicy, to Browar jest własnością miasta.
                        Instalacja jest kompletna i gotowa do startu.
                        Co jakiś czas władze miasta sygnalizują zainteresowanie browarem z estrony potencjalnych inwestorów chcących wznowić produkcję.

                        Jednak możliwości produkcyjne BB są spore i jeżeli inwestor chce iść śladem Barkasa (czyli lagera) to zaraz pies z Elbląga ostrzegawczo kłapie paszczą.
                        Z drugiej strony nikt nie ma pomysłu na różnorodną produkcją a rozmiary i organizacja browaru (jako relikt po koncernie) ukierunkowane są na dużą produkcję jednego stylu piwa.

                        Mimo wszystko czekam może nadejdą dobre dni i BB znów wznowi działanie. Obok Juranda (ze swoimi dawnymi odnogami w Biskupcu i Szczytnie) Braniewo to moja piwna młodość... a jak wiadomo za tą najbardziej się tęskni.
                        coś z piwem zrobić... próbuję

                        Comment

                        • Baard
                          Senior
                          • 01-2010
                          • 316

                          #14
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                          No i w czym masz problem? O ile mnie pamięć nie myli Barkas był w ŻGB. Możesz do mnie przywieźć - dostaniesz kaucję 0,3zł/szt.
                          He he, przywiozę 9 bo jedna zostawię sobie na pamiątkę

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎