Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wrocław, Legnicka, Berti - Sklep Staropolski (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    Wrocław, Legnicka, Berti - Sklep Staropolski (zamknięte)

    Sklep Staropolski mieści się przy ul. Legnickiej w nowym biurowcu na przeciwko Kauflandu. Sklep ma bardzo ciekawy wystrój - zgodnie z nazwą dużo jest wykończeń z drewna i słopków słomianych. Można w nim zakupić sporo tzw. zdrowej żywności - czyli tradycyjnie pieczone chleby, tradycyjnie robione wędliny, itp. Bardzo duzy wybór alkoholi: win, wódek, likierów i piw.
    Piwa w dużej ilości, ale zagraniczne. Z polskich piw tylko masówka i dodatkowo Gobin Mocny produkowany przez Browar Północny oraz Lwówek Śl: Książęce i Mocne. Za to wybór piw zagranicznych jest bogaty - jest dużo piw ciemnych. Nie pamiętam nazw, ale są piwa niemieckie (Kulmbacher), czeskie, słowackie, jamajskie, tajlandzkie, francuskie, belgijskie, angielskie ... Trzeba się liczyć z wydatkami rzędu 6-50 złotych za butelkę.
    Zauważyłem też dwa rodzaje gotowców do samodzielnej produkcji piwa.
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    #2
    A to czary - a kliknąłem raz na tworzenie nowego tematu ... Mam nadzieję, że ART zaraz wykasuje nadmiar informacji ...

    Comment

    • breslauer
      Senior
      • 05-2002
      • 2690

      #3
      Przypomniałem sobie ciekawostkę z tego sklepu: piwo holenderskie "Maximator" o zawartości alkoholu 11,6 %.

      Comment

      • Pepek
        Senior
        • 04-2003
        • 1499

        #4
        Wychodzi na to, że tenże sklep to najbliższe miejsce od mej dalekiej placówki z wyrobami lwóweckiego browaru. Ciekawe jak ma się sprawa cen tych piw? Obstawiam raczej, że jest drożej niż w małych sklepach w centrum (w końcu to biurowiec Archikomu - a oni się cenią za wynajem powierzchni). Nie omieszkam zajrzeć w najbliższym czasie.

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #5
          Pepek napisał(a)
          Wychodzi na to, że tenże sklep to najbliższe miejsce od mej dalekiej placówki z wyrobami lwóweckiego browaru. Ciekawe jak ma się sprawa cen tych piw? Obstawiam raczej, że jest drożej niż w małych sklepach w centrum (w końcu to biurowiec Archikomu - a oni się cenią za wynajem powierzchni). Nie omieszkam zajrzeć w najbliższym czasie.
          Nie jest tak źle - 1,35 za Mocne i 1,55 za Książęce. No chyba, że to jakaś promocja o ograniczonym czasie trwania.

          Comment

          • Pepek
            Senior
            • 04-2003
            • 1499

            #6
            E, no to jest świetnie. Tak tanio lwówki w centrum bywały latem ubiegłego roku. Niestety też skłaniałbym się ku tezie, że tak fajnie będzie tylko jakiś czas, po czym nastaną "normalne" ceny.

            Comment

            • Pepek
              Senior
              • 04-2003
              • 1499

              #7
              Jak powiedziałem, tak zrobiłem. Testowałem go w ubiegłą sobotę. Pełna nazwa: Berti - Sklep Staropolski. Jak dla mnie to ten market wystrój ma dość nowoczesny, a akcenty ludowe (staropolskie) są raczej symboliczne. Jednakże jedna rzecz jest tu bezsprzecznie tradycyjna i staropolska. Rzecz bardzo ważna i zupełnie już dziś nie spotykana w tego typu sklepach. Jest to gościnność i uprzejmość na każdym kroku. Ekspedientki, kasjerki - miłe, uśmiechnięte, zachwalają towary (ale bez nachalności), używają słów określanych obecnie jako "trudne" i "magiczne". Podobnie ochroniarz o "ludzkiej" twarzy i posturze prawie niezauważalny, nie traktujący klienta jako potencjalnego złodzieja. Jednym słowem obsługa rewelacyjna. No dobra. Koniec tego przydługiego wstępu - teraz konkrety.
              Właściwie Breslauer opisał wszystko. Zaopatrzenie piwne jest chyba bogatsze asortymentowo tylko w Piwoszu. Stałem jak wryty przed tym wielgaśnym regałem piwnym wściekły, że nie jestem obleśnie bogaty i nie mogę sobie kupić po jednym piwku każdego gatunku.
              Cena za lwóweckie Dobre Mocne - 1,85 PLN, zatem albo skończyła się promocja, albo Breslauer się pomylił. Książece dalej za 1,55 PLN. Poza tym "tradycyjna" masówa, acz w grupie CO stoi OK Beer za 2,45 PLN. Polecam ten przybytek na zakupy, nie tylko piwne.

              Comment

              • breslauer
                Senior
                • 05-2002
                • 2690

                #8
                Pepek napisał(a)
                Cena za lwóweckie Dobre Mocne - 1,85 PLN, zatem albo skończyła się promocja, albo Breslauer się pomylił.
                Chyba jednak się mi pomyliła "3" z "8" ...

                Comment

                • jerzy
                  piwoholik
                  • 10-2001
                  • 4705

                  #9
                  Pepek napisał(a)
                  Jednakże jedna rzecz jest tu bezsprzecznie tradycyjna i staropolska. Rzecz bardzo ważna i zupełnie już dziś nie spotykana w tego typu sklepach. Jest to gościnność i uprzejmość na każdym kroku.
                  Potwierdzam! Wpadłem tam kupić tylko w pośpiechu Lwówka, ale wrażenia ze sklepu były na tyle miłe, że pójdę tam niedługo pobuszować po wszystkich półkach - bo mam wrażenie, że wybór towarów rzadko spotykanych (cała "spożywka" - nie tylko piwo) jest tam co najmniej tak samo duży jak w EPI.
                  I bez piwa oczywiście nie wyjdę.
                  browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                  Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                  Comment

                  • Pepek
                    Senior
                    • 04-2003
                    • 1499

                    #10
                    Byłem tam wczoraj. Niestety zapasy lwóweckie na wykończeniu, tzn. Książecego za już 1,69 PLN brak, ostał się ino brzozowy stojaczek na kilka butelek, a po zakupie przeze mnie Dobrego Mocnego ostatnich 6 butelek pozostawiłem jeszcze dla kogoś. Pocieszajacy jest fakt, że obsługa zadeklarowała, że zapasy wkrótce zostaną uzupełnione.

                    Comment

                    • breslauer
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2690

                      #11
                      Byłem wczoraj: znowu ilość piw do wyboru i uprzejmość obsługi mnie oszołomiła ...
                      Jest Lwówek z nowymi etykietkami: zarówno Dobre Mocne, jak i Książęce.
                      Jest puszkowy Piast Wrocławski - od starego Piasta różni się tylko tym, że w miejscu, gdzie do tej pory był napis "Jasne Pełne" jest "Wrocławski", a ponadto na dole puszki jest malutka sylwetka wrocławskiego Ratusza i informacja o przeznaczaniu części dochodów ze sprzedaży tego piwa na renowację Ratusza.

                      No i wreszcie na półce stoi sobie ... Koźlak z Ambera !!! Cena niestety 3,99 za butelkę. Powiedziano mi w sklepie, że na razie wzięli niejako na próbę, ale postarają się w miarę możliwości, by Koźlak był w ciągłej sprzedaży !!!

                      Comment

                      • CarlBerg
                        Senior
                        • 09-2003
                        • 968

                        #12
                        breslauer napisał(a)
                        (...)No i wreszcie na półce stoi sobie ... Koźlak z Ambera !!! Cena niestety 3,99 za butelkę (...)
                        Ciekawe info, tylko ta cena z lekka okrutna ... Dobrze, że nie tęsknię specjalnie za smakiem tego Koźlaka - kieszeń by to odczuła dość poważnie. Taką ceną "Staropolski" nie zachęca do szybkich odwiedzin ( nawet "na próbę" ).
                        Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
                        Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

                        Comment

                        • jerzy
                          piwoholik
                          • 10-2001
                          • 4705

                          #13
                          Sklep na pewno nie jest tani, ale ta cena wcale nie zwala z nóg - o ile dobrze pamiętam, to w Warszawie zapłaciłem za niego 3,50. To jest po prostu drogie, luksusowe piwo...
                          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                          Comment

                          • CarlBerg
                            Senior
                            • 09-2003
                            • 968

                            #14
                            Ja zatem podziękuję grzecznie za taki luksus. Stanowczo wolę skrzynkę domowego Bock'a, kosztującą mniej niż dwie sztuki w/w Koźlaka
                            Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
                            Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

                            Comment

                            • Pepek
                              Senior
                              • 04-2003
                              • 1499

                              #15
                              Nieważne czy ten sklep jest tani, czy drogi, lecz dobry. Jednak uważam, że prawie 4 złocisze za tegoż Koźlaka to spora przesada. Mnie już cena 3,59 PLN w brzeskich Muszkieterach bardzo bolała.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎