Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gdzie to było-reklama Machlejda

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cororo
    • 04-2003
    • 766

    Gdzie to było-reklama Machlejda

    Ostatnio w książce do j.polskiego ,,Przyszłość to dziś,,do klasy 2szkoły średniej natrafiłem na załączone zdjęcie .Może ktoś wie gdzie ta reklama się znajdowała?Może ma ktoś jej inne ujęcie?Pod zdjęciem dość lakoniczny podpis Warszawa 2połowa 19wieku Swoją drogą ciekawe rzeczy uczą obecnie w szkole wreszcie coś mądrego!
    Attached Files
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    A co Ty Cororo robisz w 2 klasie ???
    Jeśli chodzi o fotkę to pewnie więcej powiedzieli by tu warsawianiści niż birrofiliści ale ja obstawiałbym przedwojenną Marszałkowską lub Trakt Królewski (np z Krakowskiego Przedmieścia znane są zdjęcia tego typu reklamy browaru Lutosławskiego w Drozdowie).Może być to Nowy Świat. Ówczesne kamienice były tam wyższe o 1-2 kondygnacje niż obecne-odbudowane po II w.św.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Kałusz
      Senior
      • 02-2002
      • 302

      #3
      to jest Nowy Świat. Wiem, bo mam tę pocztówkę w oryginale. Nie pamiętam tylko numeru kamienicy z reklamą. Pocztówka jest z obiegu, ze stemplem bodajże 1915 r.
      sj

      Comment

      • cororo
        • 04-2003
        • 766

        #4
        [QUOTE]Cooper napisał(a)
        [B]A co Ty Cororo robisz w 2 klasie ???

        no i wszystko jasne ,wiesz trzeba się przecież douczać nie?!!
        a poza tym mój brat chodzi właśnie do 2klasy

        Comment

        • Kałusz
          Senior
          • 02-2002
          • 302

          #5
          znalazłem tą pocztówkę.To rzeczywiście Nowy Świat, chyba między Foksal a Ordynacką.
          Attached Files
          sj

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            #6
            Jednak nie. Kamienica z lewej strony stała na rogu Alej Jerozolimskich (obecnie jest tu socrealistyczny bud. EMPiKu). Kamienica widoczna z prawej - była na rogu Smolnej (Nowy Świat 16), niższe bydynki za nią to istniejące do dziś oficyny Pałacu Branickich. Tak więc kamienica z reklamą to prawdopodobnie numer 20.
            Last edited by Wujcio_Shaggy; 17-02-2004, 21:48.
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Rzeczywiście , ten niski oliwkowy budynek z prawej wydawał mi się znajomy i okazało się że to ten jedyny który przetrwał do dziś , a przynajmniej odbudowano go w identycznej formie.Teza Kałusza iż jest to pomiędzy Foksal a Ordynacką wydała mi się słuszna ale teraz przypatrując się temu w/w budynkowi chyba trzeba przyznać rację Wujciowi. Tak więc tajemnica rozwiązana.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • cororo
                • 04-2003
                • 766

                #8
                zgadza się tajemnica książki do polskiego rozwiązana ,a swoją drogą to klawa to książka na stronie 123 piękna reprodukcja widokówki zagłoby z kuflem takie książki to ja rozumiem .

                Comment

                • prima
                  Senior
                  • 06-2001
                  • 148

                  #9
                  Które wydawnictwo wydaje takie fajne ksiązki?

                  Comment

                  • cororo
                    • 04-2003
                    • 766

                    #10
                    książkę wydało wydawnictwo Stentor Piotr Marciszuka Warszawa

                    Comment

                    • grzeber
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2867

                      #11
                      Kamienica ma numer 22 i obecnie ma wysokość 2 pięter.
                      pozdrawiam
                      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #12
                        Dla nieznających miasta "kropka nad i" w temacie, czyli obecny wygląd tego miejsca. Strzałka czerwona to wygląd kamienicy z reklamą po drugowojennej odbudowie. Strzałki zielone to jedyne budynki jakie odbudowano praktycznie w takim samym wyglądzie jak na pocztówce. Taka niestety smutna historia tego miasta.
                        Attached Files
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎