Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

płatny serwis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    płatny serwis

    Wiem, że się narażę niektórym forumowiczom.
    Patrząc jak Art kombinuje aby utrzymywać ten serwis i podejrzewając,że sam nie ma odwagi, aby wprowadzić w życie generalnych zmian proponuję wprowadzenie obowiązkowych opłat dla forumowiczów.
    Widziałbym to tak:
    - każdy może tak jak do tej pory buszować po serwisie jako gość;
    - aby brać udział w dyskusjach trzeba się zarejestrować. od tego momentu klient staje się na okres miesiąca (nazwijmy to okresem próbnym) czeladnikiem piwowarskim. Może w tym czasie brać udział w dyskusjach, ale nie może dodawać zdjęć itp. W ciągu tego miesiąca, jeśli chce być forumowiczem, musi dokonać wpłaty za okres kwartału, półrocza lub roku. W tym momencie ma wszelkie prawa. Jeśli nie dokona wpłaty blokuje mu się konto i jest gościem.

    Dla dotychczas zarejestrowanych czas na wpłaty dałbym dwa miesiące ( trzeba wziąć pod uwagę, to że może ktoś mieć chwilowy brak dostępu do kompa itd, itp.)
    Po tym czasie byłoby nas może dużo mniej zarejestrowanych ( usunięci byliby z rejestru ), ale ja osobiście widzę w tym dużo więcej plusów niż minusów a Art miałby więcej (mam nadzieję) funduszy na prowadzenie nam naszej ulubionej strony.
    Można nad moją propozycją przeprowadzić referendum, ale zasady musi już określić sam Naczelny.
    Co Wy na to???
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #2
    Ja jestem jak najbardziej za. Już od dawna sugerowałem Artowi coś podobnego. Browar.biz jest przyjemnością, a za przyjemności należy płacić.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Makaron
      Senior
      • 08-2003
      • 2107

      #3
      Nie widzę tego w realizacji... po pierwsze na forum nikt nowy by sięnie pojawiał... bo forum zrobiłoby się strasznie hermetyczne. Drugim aspektem byłaby maksymalnie ograniczona ilość forumowiczów, ponieważ wiele osób by po prostu zrezygnowało z uczestnictwa w rozmowach, czyli faktycznie by doprowadziło do zniejszenia forum. Chyba,że opłaty za minimalny dostęp byłyby naprawde niskie :-)
      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #4
        Sensowny pomysł,ale czy to wypali?Bida ,nędza i drożyzna w tym kraju.Ja mimo obniżki płacy zdecydowałem się zostać Premium Memberem.Dlatego,że wiem ile serca,ile zdrowia ,ile czasu zostawia Nasz ART by prowadzić tę stronę. Doprawdy spróbujmy pomóc ,by ta strona pozostała i miejmy nadzieję się rozwijała jak dotychczas.Pieniążki przekazane na rzecz Admina na 500% zostaną odpowiednio spożytkowane-to nie nasz Rząd.
        Czy to dużo?Czy nie jest wspaniale tu przebywać?Spotykać się,wymieniać,pogadać?
        Umbabumba Jestem jak najbardziej za


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #5
          Dziękuję Maćku Tobie i pozostałym osobom wspierającym "instytucję" PremiumUżytkownika, myślę jednak że płatny dostęp dla wszystkich chociaż może załatwić częsciowo sprawę utrzymywania serwisu, to może też sprawić że przez to posunięcie będziemy poniekąd "kisić się we własnym sosie" (co wspomniano powyżej) - a uważam że dopływ świeżej krwi dobrze wpływa na społeczność (dopływ której w przypadku opłat może zostać znacznie uszczuplony).

          uważam że dla osób całkiem świeżych w ramach konta Premium jeszcze jest za mało atrakcji, żeby całkowicie się na tym oprzeć i móc zaoferować jedynie płatny dostęp, zresztą nie chciałbym zmierzać w takim twardo określonym kierunku. wydaje mi się że tak jak jest obecnie (czyli opłaty dla chętnych) - jest w miarę dobrze - aczkolwiek wiem co trzeba poprawić by bardziej uwydatnić zalety bycia PremiumUżytkownikiem Browaru i zachęcić ludzi do korzystania. wydaje mi się że gdy ruszy sklep Browaru sprawa stanie się bardziej oczywista

          hm, sprawę z wyświetlaniem dyskusji w lżejszy sposób wprowadziłem nie po to by w pokrętny sposób dojść do zachęcenia niePremiumUżytkowników do przyłączenia się do inicjatywy. poprostu jest dużo osób które nie są zarejestrowane a generują duży ruch i na tej grupie Użytkowników miałem zamiar zaoszczędzić na zasobach. Mogę więc tylko zapewniać - wprowadzenie tej zmiany nie było wołaniem SOS z tonącego okrętu
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • kangurpl
            Senior
            • 03-2002
            • 2660

            #6
            Jestem za. Należałoby jednak zróżnicować opłaty np Premium Member tak dotychczas a Standard Member np 20-30% tego co Premium.
            Last edited by kangurpl; 17-02-2004, 17:46.
            Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
            "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

            "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

            Comment

            • IX1
              Senior
              • 01-2004
              • 148

              #7
              Osobiście byłbym za wprowadzeniem opłat ale obawiam się,że stanie się tak jak powiedzał kolega Makaron-brak nowych osób na forum,zredukowanie ilości osób już zarejestrowanych a co za tym idzie zmniejszony dostęp do informacji.
              Moje wafle: https://sites.google.com/view/polski...C5%82%C3%B3wna

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                #8
                Ja jestem zdecydowanie przeciwny takiemu pomysłowi,bo zakładając, że celem naszego forum jest EDUKACJA oraz ROZPOWSZECHNIANIE pewnych idei, wprowadzenie opłat skutecznie tą rolę ograniczy jeżeli nie uniemożliwi w całości.
                Wprowadzenie opłat miałoby sens gdybyśmy chcieli powołać hermetyczną, niewielką grupę i być zadowolonymi, że we własnym sosie tak się fajnie bawimy.
                Przy okazji ograniczenie liczebności forumowiczów uniemożliwiłoby w przyszłości utrzymywanie serwisu z reklam, które powinny być głównym źródłem finasowania serwera.
                Uważam, że tak jak dotychczas - dobrowolna pomoc w finasowania forum poprzez zostawanie Premium Memberami jest właściwa ponieważ ten kogo stać na opłaty - opłaca je. Wprowadzenie opłat powszechnych uniemożliwiło by AKTYWNE korzystanie z forum osobom niezamożnym, które nie mogłyby unieść ciężaru takich opłat.
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • pivaria
                  Senior
                  • 03-2001
                  • 1538

                  #9
                  Hm - mam podobne problemy co ART z wydawaniem JEDYNEGO pozabrowarowego polskiego czasopisma poświęconego piwnej tematyce.
                  Ale oprócz problemów mam też jakieś przemyślenia.
                  Najważniejsze z nich to powołanie w końcu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii i Nowości Piwnych (wiadomo o co chodzi - nazwa jest tu nieistotna).
                  Możnaby wówczas utrzymywać i stronę i czasopismo ze składek... Szczegóły i zasady można naturalnie dopracować. Myślę, że to by było sporym ułatwieniem gdyby i PIVARIA i strona ARTA stały się oficjalnymi nosnikami Stowarzyszenia.
                  Może pogadamy o tym w Szczecinie podczas giełdy? Co wy na to? Opracujemy statut i rejestrujemy się...
                  PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                  www.pivaria.pl
                  https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    #10
                    Co my (ja) na to?

                    - o stowarzyszeniu - zajrzyj do tematu "Polska Camra".
                    - pamiętam jeszcze pewną inicjatywę która miała skutkować wydaniem książki (a nawet serii)
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Makaron
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 2107

                      #11
                      Mam pomysł....
                      Załóżmy Partie Piwa Będziemy lobbować rząd o zakazanie metody HGB, wysokich akcyz na piwo... może jakieś dotacje rządowe będą
                      "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                      Comment

                      • Cocobango
                        Senior
                        • 04-2002
                        • 818

                        #12
                        Niewiem czy wypada mi się wypowiadać na ten temat gdyż jestem tylko "seniorem" i stoję niejako po drugiej stronie barykady (mam nadzieję że bardzo niskiej i kruchej). Właściwie to popieram to co napisał Zythum i Pivaria.
                        Lepszym rozwiązaniem od całkowicie płatnego serwisu było by wprowadzenie kilku różnych wariantów od bezpłatnego ale z dostępem do forum, przez kilka płatnych z różnymi opcjami, do wersji "vip" z pełnym dostępem i np.:rabatami w przyszłym sklepie.
                        Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                        Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                        HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                        Comment

                        • pjenknik
                          • 08-2001
                          • 3388

                          #13
                          No więc masz już wersje Premium, z rabatami na gadżety browaru. Rabaty w przyszłym sklepie też będą. Przypominam, że koszt ybycia Premium to tylko 5 zł/ miesiąc. Jedno piwo w knajpie
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • Ahumba
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 8962

                            #14
                            pjenknik napisał(a)
                            Przypominam, że koszt bycia Premium to tylko 5 zł/ miesiąc. Jedno piwo w knajpie
                            ewentualnie, co Cocobango powinno interesować, dwa łódzkie mocne z kufla na Dworcu Zachodnim w Warszawie
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #15
                              Płatny dostęp do forum proponuję zostawić w obecnej wersji, natomiast, my, Premiumy, popularyzujmy i namawiajmy do skorzystania z oferty Premium. Zresztą to już się zaczyna dziać - Pjenknik, tylko nie przesadź z nachalną reklamą

                              Myślę, że jeśli każdy aktywny forumowicz będzie świadomy, że ta strona sama się nie utrzymuje - bo w sumie skąd ludzie mają wiedzieć, kto finansuje, trzeba im powiedzieć - to coraz więcej bedzie chętnych na Premium membera, a może nawet dojdziemy do tego, że nie będzie wypadało nim nie być
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎