Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

www z kolekcją - gdzie?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pwolak
    Senior
    • 11-2002
    • 176

    www z kolekcją - gdzie?

    Witam,
    nie wiem w sumie czy umieściłem ten post w odpowiednim miejscu, jesli nie to przepraszam...
    Mam pewien kłopot: posiadam stronę www na której (w miarę możliwości i czasu) umieszczam swoją kolekcję podstawek. Na początku korzystałem z serwera Onetu ale wprowadzili baner reklamowy pojawiający się na górze strony, a poza tym na tym i wielu innych serwerach jest mało miejsca i szybko zaczyna go brakować. Ostatnio spróbowałem piwko.pl ale zaczął niemiłosiernie wolno chodzić (czasami wogóle nie działa).
    Czy któryś z forumowiczów mógłby mi polecić jakiś darmowy, w miarę szybki serwer na którym mógłbym umieścić moją stronkę a który nie wstawaiałby banerów reklamowych oraz miał przynajmniej 20Mb miejsca?
    Z góry dziekuję za rady... Pozdrawiam
  • kangurpl
    Senior
    • 03-2002
    • 2660

    #2
    Nie przesadzasz aby trochę?
    I za darmo i bez banera, a może jeszcze powinni Ci dopłacić za używanie ich serwera
    Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
    "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

    "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Comment

    • decio
      Senior
      • 10-2002
      • 165

      #3
      Ja ze swojej strony mogę polecić www.friko.pl
      Dają tam 50 MB przestrzeni do zagospodarowania. O plusach i minusach poczytaj sobie na stronie. W każdym bądź razie wielu kolekcjonerów tam właśnie swoje konta założyło ostatnimi czasy i z tego co wiem to nikt specjalnie nie narzeka.
      www.decio.friko.pl

      Comment

      • pwolak
        Senior
        • 11-2002
        • 176

        #4
        kangurpl napisał(a)
        Nie przesadzasz aby trochę?
        I za darmo i bez banera, a może jeszcze powinni Ci dopłacić za używanie ich serwera
        Wcale bym się nie zmartwił jakby mi jeszcze za to płacili
        A tak serio to chce się dowiedzieć czy takowe serwery istnieją i dlatego też pytam.
        Zaraz skoczę zobaczyć jak się ma sprawa z tym friko.pl

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #5
          obecnie opłaty nie są jakoś specjalnie wygórowane dla takich wymagań. jak się dobrze poszuka to za konto o lepszych parametrach zapłaci się ze 100 zł za rok.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • pwolak
            Senior
            • 11-2002
            • 176

            #6
            ART napisał(a)
            obecnie opłaty nie są jakoś specjalnie wygórowane dla takich wymagań. jak się dobrze poszuka to za konto o lepszych parametrach zapłaci się ze 100 zł za rok.
            Zgadzam się, aczkolwiek dla mnie jako studenta (a nie znam zbyt wielu bogatych studentów) nie jest zbyt zachęcająco bo z taką kwotą naprawdę można zrobić multum innych rzeczy i jak tylko się da wolę nie pozbywać się jej w ten sposób... ale dzieki za radę.

            Comment

            • AŃĆKA
              Senior
              • 01-2003
              • 315

              #7
              decio napisał(a)
              Ja ze swojej strony mogę polecić www.friko.pl
              Dają tam 50 MB przestrzeni do zagospodarowania. O plusach i minusach poczytaj sobie na stronie. W każdym bądź razie wielu kolekcjonerów tam właśnie swoje konta założyło ostatnimi czasy i z tego co wiem to nikt specjalnie nie narzeka.
              Wszystko ,co napisał Decio to niby się zgadza , ja też założyłam konto na friko i ogólnie jest OK . Jedyny problem to "reklama" , która pojawiała się przy otwieraniu strony przez ostatni miesiąc . Z resztą sami zobaczcie : http://holender.adulteuronet.com/daga/index.html
              Najlepsze jest to ,że to jest reklama umieszczona właśnie przez Friko w ramach bezpłatnego miejsca na ich serwerze.Zakładając konto na friko liczyłam się z tym ,że będą umieszczać u mnie swoje reklamy , lecz przyznajcie sami , że w tej formie to bulwersujące .
              http://www.beercoasters.i15.eu

              Comment

              • pwolak
                Senior
                • 11-2002
                • 176

                #8
                Fakt, reklama nie jest najtrafniejsza ale moze to tylko przejsciowe i tylko u niektorych (a przynajmniej mam taką nadzieję), bo jak na razie i tak innych propozycji nie widze... Tak więc pewnie pozostanie mi friko.pl...

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  Ja mam na "interiowskiej" Republice... Ale raczej nie polecałbym
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • kangurpl
                    Senior
                    • 03-2002
                    • 2660

                    #10
                    Dla posiadaczy stałego łącza jest jeszcze inne rozwiazanie.
                    Można przy niewielkim nakładzie pracy, przy użyciu darmowego!!!! oprogramowania postawić sobie serwer WWW na własnym komputerze.
                    Zalety oczywiste, braki limitów przestrzeni dyskowej, transferu (wymysł ONET'u) itp.
                    Zainteresowanym mogę udzielić dokładniejszych wskazówek.
                    Testowo postawiłem taki u siebie, docelowo będzie to moja strona z podstawkami.
                    Dla testerów strona testowa kangur(a)pl
                    Nie przestraszcie sie zawartością, skopiowałem tam stronę swojego klubu fajczarskiego.
                    Last edited by kangurpl; 24-02-2004, 08:09.
                    Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                    "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                    "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                    Comment

                    • pwolak
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 176

                      #11
                      kangurpl napisał(a)
                      Dla posiadaczy stałego łącza jest jeszcze inne rozwiazanie.
                      Można przy niewielkim nakładzie pracy, przy użyciu darmowego!!!! oprogramowania postawić sobie serwer WWW na własnym komputerze.
                      Zalety oczywiste, braki limitów przestrzeni dyskowej, transferu (wymysł ONET'u) itp.
                      Zainteresowanym mogę udzielić dokładniejszych wskazówek.
                      Testowo postawiłem taki u siebie, docelowo będzie to moja strona z podstawkami.
                      Dla testerów strona testowa kangur(a)pl
                      Nie przestraszcie sie zawartością, skopiowałem tam stronę swojego klubu fajczarskiego.
                      Jest tylko pewien problem: trza mieć zewnętrzne IP, którego ja i wielu innych użytkowników nie posiada, bo tak to teraz wygląda w sieciach osiedlowych. A bez tego ani rusz z własnym serwerem.

                      Comment

                      • kangurpl
                        Senior
                        • 03-2002
                        • 2660

                        #12
                        Też mam sieć osiedlową i mam IP zewnętrzne. Kwestia argumentacji, operator zawsze ma pulę adresów do dyspozycji.
                        Ale jak już pisałem nie jest to sposób dla wszystkich.
                        Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                        "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                        "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                        Comment

                        • kangurpl
                          Senior
                          • 03-2002
                          • 2660

                          #13
                          No i są jeszcze pewne niebezpieczeństwa związane z posiadaniem IP zewnetrznego. Stronę testową odpaliłem dzisiaj rano, po 9'tej podałem namiary na nią na forum a o 14:49 miałem "gościa" z IP 217.153.156.110
                          Domeny nie podam bo po co, kto chce niech sam sprawdzi.
                          Należy się więc dodakowo zaopatrzyć w chociaż najprostszego firewalla.
                          Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                          "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                          "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎