Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hurbanovo, Zlaty Bazant 11%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    Hurbanovo, Zlaty Bazant 11%

    nowy temat bo PIwo to różni się od opisywanego przez mwa
    różni się zaw.alkoholu to ma 4,6% i napis tylko premium
    svetne pivo wyrób też heineken teraz o walorach smakowych
    kolor jasno slomkowy gazu mało,piany brak , słabo wyczuwalna goryczka
    ale pije sie z dużą przyjemnością ogólnie gorąco polecam
    [dzięki JACKOWI za dostarczenie ]
    Mniej książków więcej piwa
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Producentem jest Heineken, piwo uwarzono w browarze Hurbanovo. Miałem problem, w którym temacie odpowiedzieć, zadecydowała jednak zawartość alkoholu, mój egzemplarz również miał zawartość alkoholu 4,6%. Piwo ma zawartość ekstraktu 12%. Co pozwala je odróżnić od dziesiątki, to złota alufolia na szyjce oraz złote obramowanie etykiety. Z opakowaniem w ogóle jest ciekawa sprawa, bowiem nie jest to butelka NRW, typowa dla Czech i wcześniej Słowacji, ale zielona butelka z tłoczonym znakiem Złotego Bażanta, butelka solidna, podobna trochę do tej od Pilsnera Urqella. Porównując to z innymi piwami ze Słowacji (np. Saris) widać, że Słowacy w przeciwieństwie do Czechów idą chyba naszą drogą czyli 15 (hiperbolizacja) rodzajów butelek zwrotnych, co nie jest za dobrą wiadomością. Idźmy dalej. Piana jak na koncernowe piwo bardzo dobra. Kolor - piękny złocisty, idealny dla pilsa. Zapach - bardzo dobry, przyjemny, czuć chmiel. Smak - miałem uprzedzenia wobec tego piwa, bo kiedyś mi Bażant w ogóle nie smakował, i nie wiedziałem czym się ludzie zachwycają. Generalnie szału nie robi, w przeciwieństwie do dziesiątki, ale o tym w innym temacie. Piwo jest odpowiednio treściwe i dobrze chmielone, ale jak pisałem bez ekstazy, solidna 4.
    ps. proponuję w temacie dodać Zlaty Bażant 12%, ewentualnie połączyć tematy, bo to chyba jednak to samo piwo co w tym temacie
    Last edited by kopyr; 07-09-2005, 22:37.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
      Niewielu zechciało coś wspomnieć przez ostatnie lata o tej 10-tce...
      Przy tej ilości dostępnych u nas piw (już nawet nie wspomnę o tych ciekawych) nie ma sensu schylać się po coś co z definicji nie może być warte zakupu. To korpolager smakujący jak wiele innych. Zdarzyło mi się go kupić 2 lata temu w trakcie podróży z/na Węgry. Jak już ktoś popełnił ten błąd, wypić i nie przyznawać się

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎