Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy Piwie o kultowych komiksach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cocobango
    Senior
    • 04-2002
    • 818

    Przy Piwie o kultowych komiksach

    Jest już temat o ksziążkach, dowcipach, muzyce to czemu miałoby nie być o kultowych komiksach.
    Pamiętacie jeszcze Kajka i Kokosza, że nie wspomnę o Tytusie, to były czasy komiks nie był masówką i miał swój klimat. Pamiętam też taki magazyn jak "Relaks"... aż się łezka w oku kręci.

    Może warto by zrobić plebiscyt na kultowy polski komiks. Moje propozycje to:
    -Tytus, Romek i Atomek
    -Kajko i Kokosz
    Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
    Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
    HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ
  • biermann
    Senior
    • 09-2001
    • 2552

    #2
    Moje dzieciństwo miło przemijało przy Tytusie Romku i A'Tomku. Bardzo dobrze wspominam też mój ulubiony - protoplastów Kajka i Kokosza czyli "Kajtek i Koko w kosmosie" ostatnio z żalem serca ale za godziwą zapłatę pozbyłem sie tego na Allegro. Później pojawił się Thorgal i też był w pożądalu.... Nie przepadałem za Żbikiem, choć patrząc na ceny na allegro zaczynam żałować .
    "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
    Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
    Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
    Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
    Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

    Comment

    • Cocobango
      Senior
      • 04-2002
      • 818

      #3
      Nie mów o Żbiku, kiedyś wzięło mnie na sprzątanie i wywaliłem Żbika, Relaxy, pierwsze numery polskiej edycji supermena, spidermena, batmana, pogromcy i inne komiksy - bo jak wówczas stwierdziłem "wyrosłem z nich"ale Bóg mi wybaczy bo nie wiedziałem co czynię. Ocalały jedynie tytusu kajko i kokosz, thorgale, Yeansy itp.
      Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
      Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
      HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

      Comment

      • Cyrkonia
        Senior
        • 10-2001
        • 1936

        #4
        Temat 1
        www.stat-gra.pl

        Comment

        • Cyrkonia
          Senior
          • 10-2001
          • 1936

          #5
          Temat 2

          i w końcu zrobiłam użytek z wyszukiwarki
          www.stat-gra.pl

          Comment

          • Cocobango
            Senior
            • 04-2002
            • 818

            #6
            No niby racje ale ja chciałem zrobić plebiscyt na najlepszy polski kultowy komiks i podałem swoje typy
            Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
            Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
            HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

            Comment

            • Cyrkonia
              Senior
              • 10-2001
              • 1936

              #7
              No nie myśl tylko że się czepiam.
              Przypomniałam sobie tylko że o komiksach już było.
              Niektóre wątki pokrywają się z Twoim, co nie znaczy że przestajemy gadać TU i idziemy do poprzednich.
              To w końcu gadanie "przy piwie" - a po piwie można się mylić, powtarzać
              www.stat-gra.pl

              Comment

              • maleństwo
                Senior
                • 10-2003
                • 847

                #8
                Ja stawiam na "Tytusa, Romka i A'Tomka". Właśnie na tych komiksach uczyłam się czytać. A teraz to samo (na tych samych książeczkach!)robi moja bratanica

                Comment

                • Pepek
                  Senior
                  • 04-2003
                  • 1499

                  #9
                  Zdecydowanie stawiam na Kajka i Kokosza. Rewelacyjne były te powiastki. Pamiętam też, jak robiłem sobie całe pseudoksiążki ich przygód, wycinając poszczególne fragmenty danej serii ukazujące się w odcinkach w Świecie Młodych i wklejając do zeszytów.

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    #10
                    Dla mnie numerem pierwszym był Tytus,Romek i Atomek.
                    Co dalej...Thorgal,Kajko i Kokosz,dzielny Kapitan Żbik.Jle ja tego miałem razem z Relaksami.Niestety mama zadecydowała za mnie,gdy byłem w szkole i jakoś tak wyparowały .Taki duży chłopak,a komiksy będzie czytał,to tyle miejsa zajmowało usłyszałem.Fakt pół szafy tego było(z zeszycikami kryminalnymi Ewa wzywa 07-czy coś takiego)To było z 16-17 lat temu


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • Pepek
                      Senior
                      • 04-2003
                      • 1499

                      #11
                      Pogoniarz napisał(a)
                      ...
                      Taki duży chłopak,a komiksy będzie czytał,to tyle miejsa zajmowało usłyszałem.Fakt pół szafy tego było(z zeszycikami kryminalnymi Ewa wzywa 07-czy coś takiego)To było z 16-17 lat temu
                      U mnie, gdzieś na początku studiów, po remoncie mieszkania ojciec zadecydował o wyprowadzce oficjalnych i "robionych domowo" komiksów. Jako że potrzebowałem miejsca na inną literaturę fachową, zatem przekazałem je w całości "młodszemu pokoleniu" czyli dzieciakom znajomym. Co się dalej z nimi stało - nie wnikałem już w te sprawy. To też było tak dawno.

                      Comment

                      • perłyfan
                        Senior
                        • 02-2003
                        • 1244

                        #12
                        Ja uwielbiałem też komiksy(nie pamiętam kto je rysował) - Na co dybie w wielorybie,Czubek nosa eskimosa,Skąd się bierze woda sodowa...Zakręcone i naprawdę śmieszne
                        JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          #13
                          perłyfan napisał(a)
                          Ja uwielbiałem też komiksy(nie pamiętam kto je rysował) - Na co dybie w wielorybie,Czubek nosa eskimosa,Skąd się bierze woda sodowa...Zakręcone i naprawdę śmieszne
                          O Tak, tak. Antresola Profesora Nerwosola czy jakoś tak też mi się kojarzy...


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • Wujcio_Shaggy
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 4628

                            #14
                            perłyfan napisał(a)
                            Ja uwielbiałem też komiksy(nie pamiętam kto je rysował) - Na co dybie w wielorybie,Czubek nosa eskimosa,Skąd się bierze woda sodowa...Zakręcone i naprawdę śmieszne
                            O, to, to! Dla mnie komiks numer jeden. Autor (nazywał się bodajże Tadeusz Baranowski, o ile mnie pamięć nie myli - pamięć, bo nie mogę sprawdzić; same komiksy, wraz z całą serią Tytusów, Kajków&Kokoszów, Żbików, Klossów [nikt nie wspomniał tu o Klossie] i różnych "Relaxów" przekazałem młodszym kuzynom - dziś żałuję) prezentował niewyczerpane pokłady purenonsensowego i surrealistycznego humoru, np. fenomenalna scena na równiku w jednej z historii.
                            "Antresolka Profesorka Nerwosolka" - taki był tytuł. Poza Profesorkiem występowała też jego asystentka/gosposia Entomologia Motylkowska.
                            Pamiętam też, że te komiksy publikowane były w odcinkach w "Świecie Młodych", na ostatniej stronie. Najpierw zbierało się wycinki z gazety, a po jakimś roku (przejściowe trudności z papierem) można było kupić wyczekiwane wydawnictwo.
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                            Comment

                            • Maremali
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 1953

                              #15
                              Pepek napisał(a)
                              Zdecydowanie stawiam na Kajka i Kokosza. Rewelacyjne były te powiastki. Pamiętam też, jak robiłem sobie całe pseudoksiążki ich przygód, wycinając poszczególne fragmenty danej serii ukazujące się w odcinkach w Świecie Młodych i wklejając do zeszytów.
                              Widzę, że nie tylko ja miałem takie walnięte pomysły. Również byłem wiernym czytelnikiem Świata Młodych i wycinałem wszystkie odcinki Kajko i Kokosza oraz Lucky Lucka. Poza tym miałem też komiksy z serii Kapitan Żbik, Pilot Śmigłowca oraz Kapitan Klos.
                              http://maremali.web-album.org/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎