PDA

Wersja pełna: : zaczalem od brewkita :)

cyberpooh
05-03-2004, 15:05
Witam!
Od jakiegos tygodnia czytalem to forum i browamatora i postanowilem sprobowac :)
Wczoraj wystartowalem!
Zaczolem od brewkita Johny Bull Lager + ekstrakt slodowy 1,25kg.
Do fermentora wlalem rozpuszczony w litrze wody ekstrakt, nastepnie zawartosc puszki Lagera + okolo 3 litrow goracej wody. Wszystko ladnie wymieszane, rozpuszczone. Uzupelnilem fermentor zimna woda do 21 litrow.
W miedzy czasie w niewielkiej ilosci wody z cukrem wymieszalem drozdze... po ok 40 minutach ruszyly :)
Tak wiec dodalem je do fermentora i zmierzylem blg: pokazalo 11 blg.
Pomyslalem ze troche malo wiec dosypalem okolo 20dag cukru... niestety juz nie moglem zmierzyc ponownie blg poniewaz areometr wyladowal na podlodze i rozpadl sie w drobny mak :mad:
Calosc zakonczylem okolo 23.
Dzisiaj o 8 rano juz na powierzchni byla delikatna piana... to chyba dziala :D
Mam nadzieje ze dalej rowniez sprawnie mi pojdzie :)

Mam jeszcze przy okazji pytanie, skad wziac butelki do kapslowania bo raczej mi zabraknie :(

Pozdrawiam wszystkich !

Ka_Dar
05-03-2004, 19:09
cyberpooh napisał(a)
Do fermentora wlalem rozpuszczony w litrze wody ekstrakt, nastepnie zawartosc puszki Lagera + okolo 3 litrow goracej wody. Wszystko ladnie wymieszane, rozpuszczone.
Następnym razem pogotuj ekstrakty przez kilka minut.

danoc
05-03-2004, 20:07
cyberpooh napisał(a)
Mam jeszcze przy okazji pytanie, skad wziac butelki do kapslowania bo raczej mi zabraknie :(
Uzupełnij profil żebyśmy wiedzieli skąd jesteś. A przy okazji witaj na Forum.

slado
06-03-2004, 20:08
Większość, jak mi się zdaje, startowało z uzyciem gotowców.
Życzę powodzenia i udanego :stout: !

arzy
07-03-2004, 08:56
cyberpooh napisał(a)

Pozdrawiam wszystkich !

Pić, duuuuużo pić :D

Witaj wsród domowych piwowarów.

cyberpooh
08-03-2004, 08:23
Piana na piwku w piatek rano

cyberpooh
08-03-2004, 08:24
a tu piana dzisiaj(poniedzialek) rano

cyberpooh
11-03-2004, 07:56
witam
od dwoch dni nowy :) areometr wskazuje 4blg, zastanawiam sie czy nadal czekac czy juz zlewac?
na piwie jest jeszcze delikatna piana w kilku miejscach, nie widze zeby szly babelki z dolu ale slychac jak piana peka.
czekac jeszcze ?
pozdrawiam :stout:

mirkap
11-03-2004, 08:16
najlepiej to zlej do balona na cichą fermentację. jeśli cierpliwości ci brak to do balona zlej część (ale tak aby cały był wypełniony), a resztę butelkuj. jak masz mało butelek, i kasy też, to możesz użyć 1,5 l PETy po mineralce. poczytaj artykuły o sprzęcie i warzeniu (w dziale artykuły), będziesz wiedział więcej.

cyberpooh
12-03-2004, 08:21
wczoraj zakapslowalem 10 butelek !
ale to jest fajna zabawa... podoba mi sie ! :)
reszte zlalem do drugiego fermentora, ale chyba nie bede czekac i dzis zakapsluje wszystko :)
juz mysle co dalej robic :D

Ka_Dar
12-03-2004, 09:23
cyberpooh napisał(a)
juz mysle co dalej robic :D
Jak to co? PIWO! :stout:

cyberpooh
12-03-2004, 10:48
hehe, to napewno
tylko jakie teraz :)
moze cos ciemnego... zobaczymy :D

cyberpooh
16-03-2004, 21:14
wiec tak
13.03 zakapslowalem reszte butelek

cyberpooh
16-03-2004, 21:20
wiec tak
13.03 zakapslowalem reszte butelek
ale nie moglem sie powstrzymac i dzis otworzylem jedna z butelek z kapslowania z 11.
otwieralem ostroznie i mialem racje :)
piwko zaraz zaczelo uciekac z butelki, nie gwaltownie ale zaczela piana wychodzic.
po nalaniu utrzymywala sie przez dluzszy czas
jest bardzo przyjemnie nagazowane, w sam raz.
smak lekko goryczkowy, ale to juz jest napewno dobre piwko, wlasnie je popijam :stout:
zapach troche slodkawy, wydaje mi sie ze jeszcze minimalnie czuc drozdze.
nastepna butelke otwieram w ten weekend :)