PDA

Wersja pełna: : PIERWSZE PIWO

uranozerca
07-03-2004, 09:49
Potrzebuje porad odnośnie wyrobu piwa ponieważ postanowiłem zrobić sobie swojego własnego, pysznego browarka:)
Jakie składniki są mi potrzebne, gdzie je kupić(okolice Krakowa) czy wystarczy tylko np.ekstrakt browamator bądź koncentrat lager-coopers, cukier i woda??:confused:
PROSZE O WSZELKI RADY ZWIĄZANE Z DOMOWĄ PRDUKCJĄ PIWA. Z GÓRY DZIĘKUJE.

Marusia
07-03-2004, 10:57
Wszystko jest już opisane, wystarczy pogrzebać w dziale, w którym właśnie się wpisałeś:) Owocnych poszukiwań:stout:

uranozerca
07-03-2004, 11:29
Zapewne większość znajde w archiwum forum ale moje ponad godzinne poszukiwania nie byly zbyt owocne... (niektórzy nadal łączą się przez modem!) Wydaje mi się, że fajnie gdyby zebrać w jednym post(cie) proces produkcji od początku do końca, wiele osób z tego skorzysta!!! Chyba, że nie miałem szczęścia znaleźć tego typu rozmowy, jeśli tak to prosze o podanie mi jej tematu!

Makaron
07-03-2004, 11:41
Proponuje byś kupił gotowca np Coopersa i puszke koncentratu słodowego.Zamiast cukru dodaj koncentrat,a pewny jestem ,że nie będziesz zawiedziony piwem ,które Ci wyjdzie. Dalej postępuj według opisu dostarczonego z gotowcem,a wyjdzie Ci pierwsze piwko...

Przeczytaj artykuły tam naprawde dużo jest opisane ... miłej lektury http://www.browar.biz/artykuly.php?do=ba&s=

uranozerca
07-03-2004, 11:52
Dzięki serdeczne za link, już go studiuje:D

uranozerca
07-03-2004, 12:22
Gdzie moge najtaniej kupić "Coopersa", znam tyklo strone biowinu i nie znalazłem tam koncentratu słodowego.

majkel77
07-03-2004, 12:36
uranozerca napisał(a)
Gdzie moge najtaniej kupić "Coopersa", znam tyklo strone biowinu i nie znalazłem tam koncentratu słodowego.

wszystkie potrzebne składniki kupisz na www.browamator.pl :stout:

Marusia
07-03-2004, 19:55
uranozerca napisał(a)
Zapewne większość znajde w archiwum forum ale moje ponad godzinne poszukiwania nie byly zbyt owocne... (niektórzy nadal łączą się przez modem!) Wydaje mi się, że fajnie gdyby zebrać w jednym post(cie) proces produkcji od początku do końca, wiele osób z tego skorzysta!!! Chyba, że nie miałem szczęścia znaleźć tego typu rozmowy, jeśli tak to prosze o podanie mi jej tematu!

Misiu, nic łatwo nie przychodzi, nie wiem, skąd u Ciebie taka roszczeniowa postawa z wykrzyknikami i złą mordką? Przecież nie byłam nawet lekko złosliwa, a potrafię:)

pjenknik
07-03-2004, 23:21
Oj kolego, naprawdę mając nawet modem jesteś w stanie przeczytać artykuły Volkera. Troszkę wysiłku i znajdziesz tu wszystko.