Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"BOCTOK" - Gdyński Browar Domowy Makarona, warka 8 Ciemniaczek (chyba)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sponsor
    Senior
    • 10-2003
    • 132

    "BOCTOK" - Gdyński Browar Domowy Makarona, warka 8 Ciemniaczek (chyba)

    Obiecałem Makaronowi opis na forum więc do dzieła.

    Kolor: Ciemny dość mętny, nie widać nic przez kufelek.
    CO2: Sporo, ale do końca nie starczyło - albo zbyt szybko wyszedł albo zbyt długo degustowałem.
    Piana: gruboziarnista, jaśniutka jak na tak ciemne piwo, bardzo okazała na początku, później około 1 cm przez dłuższy czas, na sam koniec cieniutka warstewka na wierzchu.
    Zapach: słodowy niezbyt intensywny z mocnym akcentem chmielowym.
    Smak: baaardzo dobre piwko! Zadnych drożdzy, owoców czy innych niepokojących posmaczków. Smak słodu właśnie taki jak powinien być w ciemniaczku gęsto-słodziutki, co do chmielu to moim zdaniem jest go zbyt wiele (zostaje bardzo dużo goryczki na języku) ale Autor tego specjału przy każdej okazji deklaruje, że lubi mocno chmielone i gazowane więc osiągnął to do czego zmierzał.

    Podsumowując mój mało fachowy opis. Ciemniaczka można uznać za wyrób co najmniej bardzo udany. Jak dla mnie trochę za dużo chmielu. Pozostałe cechy można jednak uznać za idealnie dobrane do tego co piwo miało sobą reprezentować czyli wyśmienitego ciemnego piwka.
    Byle tak dalej Makaron! Mam nadzieję, że zrewanżujemy ci się jakąś naszą produkcją chociaż teraz musimy się bardziej postarać żeby zrównać z Tobą poziom.
    Tres Piwowares
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Potwierdzam powyższą opinię. Jak na ciemniaka zbyt dużo chmielowej goryczki, maskującej nuty karmelowe. Pierwszy łyk trudny, następne już lepsze. Tym niemniej piwo bardzo dobre.
    Moja ocena +4 (w skali 2 - 5)

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎