Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Puławska 145, Vik Bar (U Wiktora) [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • perłyfan
    Senior
    • 02-2003
    • 1244

    Puławska 145, Vik Bar (U Wiktora) [zamknięte]

    Chyba nie posiada nazwy jako takiej. Lokal tuż przy metrze wilanowska, wychodząc z peronu nie da się nie zauważyć. Jest Belfast tradycyjny i zielony za 5 złotych, z kija też Żywiec. Oprócz tego spory wybór piw butelkowych(łącznie z Lwówkiem ostatnio) wszystko za 6 złotych. Bywam tam dosyć często, zawsze było OK., oprócz jednego razu, gdy za barem stała pewna pani, która:
    1. Za nic nie chciała sprzedać a tym bardziej podarować szklanki Jabłonowa
    2. Za nic nie dała sobie wmówić, że porter z EB nie jest porterem żywieckim
    3. Nalała mi „Belfasta” o kolorze mocnej herbaty, który nie przypominał smakiem Belfasta, gdy zareklamowałem stwierdziła : Gdyby nie kolor, to by się pan nie zorientował” – po czym chęć rozmowy z nią minęła mi błyskawicznie
    Oprócz tego razu zawsze mi się tam podobało.
    JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY
  • anlukas
    Junior
    • 02-2004
    • 8

    #2
    Wśród okolicznych bywalców znany jako U Wiktora od imienia dawnego?
    obecnego? własciciela.W pobliżu dwa dużo tańsze lokale.Jeden to ogródek przy przystanku autobusów do Piaseczna znany jako Pod Parasolami ostatnio nieczynny ze względu na zimę(choć któregoś roku piłem tam piwo przy 10-cio stopniowym mrozie)oraz na rogu Puławskiej i
    Domaniewskiej klasyczna buda piwna.Ceny 3-4 złote,kiełbaski,kaszanki itp. dla wtajemniczonych chętnych coś mocniejszego od piwa.

    Comment

    • sodom
      Senior
      • 12-2002
      • 351

      #3
      lokal nazywa się bodajże Viking; a oprócz wymienionych piw jest Królewskie z beczki, a także Jabłonowo 16. Przez krótką chwilę był Brok. Uwaga!!! Leją zlewki!!!

      Comment

      • sodom
        Senior
        • 12-2002
        • 351

        #4
        Pojawił się butelkowy Lwówek Śląski, w dwóch odmianach, obie po 6 zł. Uwaga!! Najtańsze butelkowe piwo to porter królewski za 4,5 zł.

        Comment

        • artekm
          Junior
          • 10-2002
          • 2

          #5
          anlukas napisał(a)
          Jeden to ogródek przy przystanku autobusów do Piaseczna znany jako Pod Parasolami ostatnio nieczynny ze względu na zimę(choć któregoś roku piłem tam piwo przy 10-cio stopniowym mrozie)
          Już jest czynne. Zaletą tego miejsca jest bardzo tanie piwo.Przy tym nie oszukują.
          W tamtym roku 0,5 L Warki Specjal kosztowało 3 PLN. Strong chyba 3,50 (albo 4). Dostępne także inne piwa z grupy Żywiec

          Comment

          • Maggyk
            Szara Adminiscjencja
            • 05-2004
            • 5615

            #6
            Puławska 145, Vik Bar

            Z Watry udaliśmy się do nieopodal położonego Vik Baru. Adres wzięłam z Internetu, także nie daję sobie ręki odciąć, że prawidłowy.
            Leją tu Belfasta i Królewskie. Za ile nie pamietam, ale drogo nie było.
            Mają przepyszną kiełbachę i fryteczki.
            Toaleta, biorąc pod uwagę wcześniejsze przeżycia - rewelacja. Natomiast obiektywnie rzecz biorąc zwyczajnie
            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
            Piwo domowe -
            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

            Reklama w BROWARZE
            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

            Comment

            • slavoy
              Senior
              • 10-2001
              • 5052

              #7
              Oprócz wyżej wymienionych jest jeszcze nalewak Żywca (nie wiem, czy czynny), oraz Jabłonowa 16-tki (dogorywały resztki beczki)
              Belfast 5zł, b. dobre frytki 4zł.
              Jak byliśmy, butelkowego Lwówka nie było i nie wyglądało, jak by miał powrócić. Bo i po butelkowe piwo w knajpie
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • dkrasnodebski
                cymbał
                • 05-2003
                • 2316

                #8
                No i wypada chyba dodać, że to właśnie w tym przybytku bywało zielone Jabłonowo.
                Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                www.radoslawstolar.pl

                Comment

                • sodom
                  Senior
                  • 12-2002
                  • 351

                  #9
                  Aktualnie lokal w remoncie. Niewiadomo co będzie po remoncie.

                  Comment

                  • sodom
                    Senior
                    • 12-2002
                    • 351

                    #10
                    praca wre, wymieniono okna, na zewnątrz zainstalowano obicia z desek, wygląda na to, że powstaje tam knajpa.

                    Comment

                    • sodom
                      Senior
                      • 12-2002
                      • 351

                      #11
                      Remont jeszcze trwa, ale przez szybę można dostrzec nalewaki żywca, warki i heinekena.

                      Comment

                      • sodom
                        Senior
                        • 12-2002
                        • 351

                        #12
                        Już otwarte. Nowy wystrój i tylko piwa z grupy żywca.

                        Comment

                        • sodom
                          Senior
                          • 12-2002
                          • 351

                          #13
                          Jest lany porter żywiecki w cenie 7 zł za pół litra.

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Lany porter cieszyński cały czas obecny. Cena 8 pln/0,5. Muszę przyznać, że chyba najlepszy jaki kiedykolwiek piłem z beczki. Lokal otwarty (jak twierdzą na kartce przed wejściem) codziennie do ostaniego klienta a tych we wtorkowy wieczór nie brakowało.
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • petrus33
                              Gość
                              • 01-2008
                              • 888

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                              Lany porter cieszyński cały czas obecny. Cena 8 pln/0,5. Muszę przyznać, że chyba najlepszy jaki kiedykolwiek piłem z beczki. Lokal otwarty (jak twierdzą na kartce przed wejściem) codziennie do ostaniego klienta a tych we wtorkowy wieczór nie brakowało.
                              Tyle razy byłem na Pejzażowej i ani razu nie zauważyłem tego miejsca. A szkoda, bo porter cieszyński godny jest uwagi. To jedyne piwo spod znaku Żywiec, które warto pić.
                              pozd

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎