Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Do specjalistów od kapsli - rozlewni

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • paveuek
    Senior
    • 09-2001
    • 410

    Do specjalistów od kapsli - rozlewni

    Proszę o burzę mózgów i podzielenie się ze mną wszelkimi informacjami jakie posiadacie na temat poniższych kapsli
    Pytanie podstawowe - które sztuki są piwne a które nie?
    Attached Files
    Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
    Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Alfa - była kiedyś rozlewnia w Ciechocinie (PW Czernikowo), rozlewali piwka z Nowej Soli i Rakszawy, jedna z tych etykiet umieściłem tu: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=15541&s=
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      #3
      3 Tymbark, to rozlewniany, 4 chyba jednak soczek, 6 POB pojawił się kiedyś w katalogu Sikora, ale raczej jako ciekawostka, głowy se uciąć nie dam, czy zagościł na piwie.

      Comment

      • Gacka
        Senior
        • 10-2003
        • 373

        #4
        Chyba zaden nie byl na piwku?
        Viva Slask Wroclaw!!!

        Comment

        • paveuek
          Senior
          • 09-2001
          • 410

          #5
          Kapsel nr 2. jest łudząco podobny do tej rozlewni Alfa - chyba też należy do niej?
          Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
          Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            #6
            paveuek napisał(a)
            Kapsel nr 2. jest łudząco podobny do tej rozlewni Alfa - chyba też należy do niej?
            Tylko, czy napewno są to kapsle z tej rozlewni piwa, podanej przez Becika. Ja posiadam także kapsel z rozlewni Alfa (inny niż te przedstawione), tylko, że ta zajmowała sie rozlewem napojów chłodzących (orange, lemon itp.) i pochodziła z okolic Wałbrzycha.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              robox napisał(a)
              Tylko, czy napewno są to kapsle z tej rozlewni piwa, podanej przez Becika.
              tego nie wiem, jedynie wskazałem na fakt, że działała taka rozlewnia pod taką nazwą, kapsle mogą być z niej ale nie muszą, natomiast nie spotkałem się z inną RP bądź piwem o nazwie ALFA więc mozna wysunąć prosty wniosek, jeśli kapsle są piwne to raczej są z tej rozlewni (chyba, że ktoś zna inną o tej samej nazwie) bądź nie mają nic z wspólnego z piwem i pochodzą z jakiegos zakładu produkującego oranżadki lub inne napoje
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Gacka
                Senior
                • 10-2003
                • 373

                #8
                Gratulacje dla Becika za odnalezienie Alfy.Ale etykieta+kapsel ze wspolnych rzeczy maja tylko nazwe!
                Viva Slask Wroclaw!!!

                Comment

                • wzmacniacz
                  Senior
                  • 06-2002
                  • 143

                  #9
                  kapsel 1, 2 to raczej na pewno zagranica. mam obydwa w zagranicy w N/N i obydwa były znalezione w gdanskim porcie.wczesniejsze próby wyjasnienia co to jest nie powiodły sie kapsel nr3 piwko kapsel chodził w gdańskich sklepikach na browarze początek lat '90. kapsle 6, 8 to reklamy fabryki kapsli z krakowa ale nie chodziły na piwach raczej, do tej pory nikt nie potwierdzil takiej opcji.

                  Comment

                  • wzmacniacz
                    Senior
                    • 06-2002
                    • 143

                    #10
                    reszta podanych kapsli to soczki 100%

                    Comment

                    • tezzeusz
                      Junior
                      • 03-2004
                      • 2

                      #11
                      Odp: Do specjalistów od kapsli - rozlewni

                      [QUOTE]paveuek napisał(a)
                      Proszę o burzę mózgów i podzielenie się ze mną wszelkimi informacjami jakie posiadacie na temat poniższych kapsli
                      Pyt anie podstawowe - które sztuki są piwne a które nie?
                      [/QUOTE
                      Paveuku-wydaje mi się ,że wszystkie kapselki są z napojów i z wody mineralnej. Przynajmniej ja je takie pamiętam
                      Pozdrawiam wszystkich -Tezzeusz]

                      Comment

                      • wojtekr72
                        Junior
                        • 02-2007
                        • 1

                        #12
                        Nr 7 to Czechy (wg Roberto Alscher)

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎