Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Zielna 67, Karczma

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Oskarx
    Senior
    • 02-2004
    • 248

    Zielna 67, Karczma

    Czy ktoś był w Karczmie na Zielnej 6
    Na stronie http://www.corkpub.prv.pl/ piszą, że piwo 1 L. jest za 9 zł
    Oskar
  • sodom
    Senior
    • 12-2002
    • 351

    #2
    Zdaje się że jest to lane Królewskie, a sama karczma mieści się w pawilonach, nieopodal zejścia do metra.

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      #3
      To jest na pewno Królewskie; często tamtędy przechodzę, bo pracuję w pobliżu. Wydaje mi się, że nie tylko Królewskie - sprawdzę to w najbliższym czasie. Pawilon najbliżej wyjścia z metra.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #4
        Numer pawilonu to chyba 67, obok w 68 lakiery i farby. Piwo Królewskie za 5 PLN ale za to jest też Lwówek, niestety butelkowy, też za 5. Jest to jakaś alternatywa gdy chcecie się napić piwa będąc w centrum a a) nie chcecie pić ciepłego piwa ze sklepu (w sklepach piwo z małych browarów raczej nie jest z lodówki), b) nie chcecie być ubożsi o 100 PLN za spożywanie w miejscu publicznym .
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Jest beczkowy porter "żywiecki", 6 zł za 0,5l, 3,50 za 0,33l. był doskonały.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            Jest beczkowy porter "żywiecki", 6 zł za 0,5l, 3,50 za 0,33l. był doskonały.
            Jakaś promocja? Cena jak na centrum wawy trudna do uwierzenia! Dziś sprawdzę
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #7
              Jestem częstym gościem Karczmy. To nie promocja, to podwyzka bo do niedawna porter kosztował 5,50.
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum Wyświetlenie odpowiedzi
                Jestem częstym gościem Karczmy. To nie promocja, to podwyzka bo do niedawna porter kosztował 5,50.
                Na warszawskie warunki lany porter w takiej cenie to i tak dla mnie jest tani. Rozmawialem z Pania - właścicielką. Mówiła, ze mieli przez 4 miesiące portera po 4 zł za 0.5l bo ludzie nie chcieli sie przekonać. Dopiero potem zaczeli podnosic cenę.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Na warszawskie warunki lany porter w takiej cenie to i tak dla mnie jest tani. Rozmawialem z Pania - właścicielką. Mówiła, ze mieli przez 4 miesiące portera po 4 zł za 0.5l bo ludzie nie chcieli sie przekonać. Dopiero potem zaczeli podnosic cenę.
                  No tak, jak forumowicze zaczną liczniej odwiedzać ten lokal to cena niedługo dorówna warszawskim standardom...a jesień idzie dużymi krokami i ochota na portera coraz większa.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • sodom
                    Senior
                    • 12-2002
                    • 351

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jestem częstym gościem Karczmy. To nie promocja, to podwyzka bo do niedawna porter kosztował 5,50.
                    Chyba jednak niezbyt częstym, bo co najmniej od maja jest już po sześć zeta.

                    Comment

                    • zythum
                      Kot Makawity
                      • 08-2001
                      • 8305

                      #11
                      Zapomniałeś, że były wakacje czyli okres urlopowy. Fakt, że od czerwca nie byłem. A co Ci chodzi?
                      To inaczej miało być, przyjaciele,
                      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                      Rządzący światem samowładnie
                      Królowie banków, fabryk, hut
                      Tym mocni są, że każdy kradnie
                      Bogactwa, które stwarza lud.

                      Comment

                      • petrus33
                        Gość
                        • 01-2008
                        • 888

                        #12
                        Byłem w piątek i spróbowałem Portera lanego, a póżniej w domu dla porównania z butelki.......identyczne jak z kija i kosztuje nadal 6zł za 0.5L

                        Comment

                        • tfur
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 1302

                          #13
                          porter bardzo smaczny, za to pani zza baru kwaśna. objechała mnie za to, że zamówiłem małe piwo i ośmieliłem się płacić banknotem 50-złotowym. na stwierdzenie, że przecież nie musi mi nic sprzedawać, powiedziała, że "już ona takich zna" - zresztą, co miała mówić, skoro piwo już stało na barze...
                          veni, emi, bibi

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                            porter bardzo smaczny, za to pani zza baru kwaśna. objechała mnie za to, że zamówiłem małe piwo i ośmieliłem się płacić banknotem 50-złotowym. na stwierdzenie, że przecież nie musi mi nic sprzedawać, powiedziała, że "już ona takich zna" - zresztą, co miała mówić, skoro piwo już stało na barze...
                            Eee, bez przesady. Ma swój sposób bycia czemu tylko nadaje knajpie klimat. Ze mną się kłóciła że to wcale nie porter bałtycki tylko ŻYWIECKI Ale stwierdziła, że pytają się o niego i piją głównie koneserzy!
                            Last edited by docent; 30-09-2008, 09:12.
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • tfur
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 1302

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                              Eee, bez przesady. Ma swój sposób bycia...
                              no, to mnie pocieszyłeś. przez pierwszą część rozmowy z nią miałem niejakie podejrzenia, że pani mnie bierze pod włos, ale potem to już za daleko zaszło. jak mnie nie poszczuje psami przy kolejnej wizycie, wyjdzie na twoje.
                              veni, emi, bibi

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎