Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

poczta_@_browar.biz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    poczta_@_browar.biz

    dzisiaj nieco zmieniliśmy sposób autoryzacji poczty wychodzącej. nie powinno to jednak wpłynąć w jakiś negatywny sposób na wysyłanie poczty z kont @ browar.biz.

    czyli poczta powinna działać jak dotychczas.

    niemniej jednak informuję o tym fakcie gdyby przydarzyły się komuś nagle kłopoty z wysyłką poczty. w takim przypadku proszę oczywiście o kontakt na PW / email / telefon.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #2
    skompresowane załączniki z hasłem

    1) Zapomniałbym wspomnieć, otóż z dniem 21 lipca 2004 został wstrzymany transport przez nasz serwer przesyłek pocztowych zawierających skompresowane pliki zabezpieczone hasłem.

    Ponieważ zabezpieczenie hasłem uniemożliwiało zbadanie skanerem antywirusowym przesyłki, więc taka metoda była wykorzystana przez twórców wirusów.

    2) Ponadto chciałbym przypomnieć, że przez nasz serwer nie są przepuszczane przesyłki z plikami wykonywalnymi, gdyż w 99,9% zawierają wirusy (dot. to m.in. plików typu exe, com, pif, hta, etc.).

    Chcąc przesłać plik wykonywalny - np. "plik.exe" należy zmienić jego rozszerzenie tak aby system nie mógł ich automatycznie uruchomić. Np. na "plik.ex2". Po przesłaniu tegoż pliku rozszerzenie powinno być zmienione z powrotem na "exe".

    3) Ponieważ ostatnio często pojawiały się pytania czy zawirusowane listy z moim adresem jako adrsem nadawcy zostały rozesłane przeze mnie - pragnę także tutaj napisać iż nie są one rozsyłane przeze mnie ani świadomie ani nieświadomie. Obecnie natura robaków/wirusów jest taka, że w polu nadawcy wstawiają losowo wybrany mail znaleziony w komputerze ofiary. Co później wprowadza zamieszanie i może powodować niesłuszne oskarżenia (co zapewne było celem twórcy takiego wirusa/robaka).

    TAK WIĘC BARDZO PROSZĘ O NIE OTWIERANIE PODEJRZANYCH PRZESYŁEK (przede wszystkim ZAŁĄCZNIKÓW do takich wiadomości), nawet jeśli w polu nadawcy widnieje znajomy adres. Proszę też mieć na uwadze, że nie zwracam się do Użytkowników w językach obcych.

    W przypadku poczty elektronicznej ostrożność jest konieczna by nieświadomie nie paść ofiarą wirusa/robaka.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #3
      przesyłki na adresy @wp.pl

      Okazało się że wp.pl (niesłusznie) uznała Browar.biz za serwis rozsyłający tzw. SPAM i dodała naszą domenę do "czarnej listy" przez co część przesyłek z adresów @browar.biz na konta @wp.pl ląduje od razu w folderze SPAM.

      Sprawa jest aktualnie wyjaśniana.

      Przepraszam za ewentualne kłopoty związane z korzystaniem z poczty @Browar.biz wynikające z takiego a nie innego postępowania WP.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23799

        #4
        limity

        Obecnie w poczcie @browar.biz obowiązuje limit wielkości wysyłanej jednej wiadomości - jest to 20mb. Obowiązywał już wcześniej ale w związku z pytaniami w tej kwestii - wspomiman o nim tutaj.

        Pojemność kont nadal bez ograniczeń pojemnościowych.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #5
          poczta przez www po drobnych zmianach odczytuje teraz także większe pliki. testowałem na plikach ok. 5,5MB
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #6
            @wp.pl - ciąg dalszy

            Po konsultacjach z wp.pl dowiedziałem się co następuje:

            - nie ma nałożonego filtra na naszą domenę browar.biz [ok]
            - jeśli jakiś email z browar.biz (czy też innego serwera) ląduje w folderze SPAM adresata @wp.pl to znaczy że autor owego listu nie umiał odpowiednio sformułować swoich myśli i dlatego skaner antyspamowy (sprawdzający wykorzystane słowa czy znajduja się w słowniku skanera) uznał ów list tego autora za SPAM i umieścił go w ciemnym miejscu [moja interpretacja | chyba z dość oczywistych powodów rozsierdziła mnie ta wiadomość]

            -----------------------------------

            ART: Proszę mi zatem wyjaśnić dlaczego wiadomość o temacie x trafiła
            do folderu SPAM.

            WP: Poniewaz byla to tylko wiadomosc testowa, nie zawierala zadnej sensownej
            tresci. Nasz skaner antyspamowy sprawdza "slownikowa tresc"


            ART: Skąd mam zatem wiedzieć że wysyłając ważną wiadomość do adresata
            @wp.pl skaner WP nie uzna tej wiadomości jako mało sensownej i nie
            zamieści jej w folderze spam?

            WP: Jesli to bedzie wazna wiadomosc na pewno bedzie zawiera sensowan tresc
            (slownikowa).


            -------------------------------------
            Przykładowy list jest zatem uważany za mało sensowny i traktowany jako SPAM:
            Kod:
            ===============================
            Temat: !
            -------------------------------
            Treść listu: 
            
            Witam serdecznie!
            
              Das ist eine sehr wichtige Angelegenheit, bitte rufen Sie mich an.
            
            pozdrowienia z Browaru!
            Art [Artur Szudrowicz]
            ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 
            tel.0.501.334.290 
            mailto:browar@browar.biz
            Browar.biz - Polski Serwis Piwny
            [url]http://www.browar.biz/[/url] 
            Forum dyskusyjne: [url]http://www.browar.biz/forum[/url]
            ===============================
            Swoją drogą takie skanowanie poczty umożliwia permanentą inwigilację nieszyfrowanych przesyłek np. na zadane słowa kluczowe.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23799

              #7
              Poczta przez www - zmiana adresu

              Od dzisiaj dostęp do poczty przez www jest możliwy za pośrednictwem adresu:



              stary odnośnik ( http://www.browar.biz/poczta ) zawiera przekierowanie do nowego umiejscowienia poczty, więc w zasadzie nic w funkcjonalności się nie zmieniło - informuję jednak gdyby ktoś się zastanawiał czy ma zwidy
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎