Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kapsle - jak przechowywać

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    Kapsle - jak przechowywać

    Być może ktoś podzieliłby się zemną swymi pomysłami. Mam trochę tego szmelcu. Trzymam w płaskich, tekturowych pudełkach, którre zaczynają zajmować mi sporo miejsca. Kto ma jakiś inny patent ?
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Ja wprawdzie tego nie zbieram, ale widziałem, że chłopaki robią sami płaskie, tekturowe pudełka o "wzroście" kapsla i w nich są te kapsle poukładane. Te pudełka pakuje się z kolei do dopasowanego dużego pudła. Zresztą podobnie trzyma się patenty.

    Comment

    • djot
      Senior
      • 05-2001
      • 621

      #3
      Ja naklejam na kartony i przechowuję w segregatorach. Do jednego segregatora wchodzi mi 8-9 kartonów co daje nieco ponad 400 szt. kapsli. Minusem takiego przechowywania jest to, że nie mogę obok siebie umieścić kapsli z tego samego browaru zdobwanych w różnym czasie.

      Comment

      • beny
        Senior
        • 03-2001
        • 984

        #4
        sa specjalne klasery (bardzo podobne do tych na numizmaty)
        Z piwnym pozdrowieniem
        Radosław Kwiecień

        http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

        Comment

        • djot
          Senior
          • 05-2001
          • 621

          #5
          Ale niestety w polskich realiach trudno dostępne i na dodatek dość drogie . Na moją nizbyt dużą kolekcję musiałbym na same klasery musiałbym wydać ok pięciuset złotych.

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #6
            djot !

            Powinieneś pozakładać osobne segregatory dla browarów, lub choćby osobne karty dla każdego. Tak zrobiłem z etykietami. Kosztowało mnie to trochę pieniędzy, ale ułatwiło zarazem segregowanie. Podzieliłem na państwa i w razie przychodów biorę odpowiedni klaser i uzupełniam.

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Ja zastosowałem do etykiet segregatory – ułatwiają segregowanie. A kapsle których nie zbieram ale zatrzymuję dla innych, poniewieram po szufladach.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • djot
                Senior
                • 05-2001
                • 621

                #8
                Dobry pomysł. Tylko pozostaje problem z miejscem. Już teraz żona krzywi się, że tyle miejsca jest zajęte. Osobna karta dla browaru x ileś browarów = duuuuużo miejsca na półce.
                Jeden ze znajowych kolekcjonerów miał chyba rację twierdząc, że największym problemem kolekcjonera jest żona .
                On sam nie ma żony i - jak mówi - dzięki temu ma mnóstwo różnych kolekcji.

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #9
                  Żona mi nie przeszkadza, ale miejsca już w chałupie coraz mniej. Będę chyba musiał ograniczyć asortyment.

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #10
                    Djot - na półce ?????

                    Ja mam na swoje rupiecie:
                    1. 5 m półkę w kuchni + jedna dużą szafkę + luzem na szafkach,
                    2. pół piwnicy
                    3. dwie szafy w biurze,
                    4. luzem w róznych pomieszczeniach u znajomych,
                    5. i tak się nie mieszczę

                    Żona stwierdziła, że przypadek jest beznadziejny i nie komentuje.

                    Comment

                    • djot
                      Senior
                      • 05-2001
                      • 621

                      #11
                      Kzrysiu - jak widzę to masz tyle miejsca, że ja nawet w największych snach nie mogę sobie pomarzyć. (O piwnicy też - w ramach oszczędności architekt wymyślił blok bez piwnic - musiał za dużo skonsumować napojów o wyższej zwartości %% niż piwo - po piwie takich idiotyzmów się nie robi)
                      Ostatnio zmajstrowałem regał (nieco ponad 7 metrów półek) i jak myślisz ile po półgodzinie od montażu zostało dla mnie?
                      Cudem wywalczone ok 1 m

                      Comment

                      • djot
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 621

                        #12
                        Krzysiu - coś mi się przeliterowałeś - przepraszam :talking:

                        Comment

                        • grzech
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 4592

                          #13
                          Djot - wyrazy współczucia.

                          Końcówka mojej kolekcji butelek znajduje się w siatce stojącej za drzwiami. Resztę poupychałem po szafkach w pokoju, jak i w kuchni.

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #14
                            Djot - wyrazy współczucia, ale masz po prostu przerąbane.
                            Grzech - z mojej kolekcji butelek zostało dwadzieścia kilka, ponad 300 przehandlowałem czas jakiś temu, że o puszkach już nie wspomnę. Teraz zbywam stopniowo wafle.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23793

                              #15
                              Krzysiu jak wiesz, skaner się grzeje, sam nie zbieram, ale przydadzą się na Browar.
                              Wiem, że jak już się rozejdą, to nikomu nie będzie się chciało skanować tego za mnie.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎