Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Abbaye Notre Dame de Scourmont, Chimay Rood/Rouge

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    Abbaye Notre Dame de Scourmont, Chimay Rood/Rouge

    Br.Scourtmont, Chimay czerwony
    zaw. alk. 7% dofermentowywany w butelce, zawiera ok. 30% słodu pszenicznego. Butelka 0,33.
    Zakupiony we Wrocławskim Piwoszu w trójpaku ze szkłem.
    Zapach owocowy, z niewielką nutką drożdży.
    Kolor jasnobursztynowy, mętny. Duża ilość gazu.
    Piana średnio obfita, nietrwała, gruboziarnista.
    W smaku słodycz, ale pozostawia po sobie cierpki posmak.
    Lubię "Trapisty" i temu stawiam 5
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Parametry j.w.
    Brazowe, z drozdzami w butelce, srednio nagazowane. Piana duza, gesta, szybko opada ale zostawia bardzo trwaly kozuch.
    Wyrazny owocowo-slodowy aromat. Smak owocowy, slodowy, z owocowo-drozdzowym, lekko pszenicznym posmakiem (ktory nie bierze sie znikad, o czym napisal Pjenknik!). Pyszniutkie.
    Last edited by lzkamil; 23-02-2004, 00:38.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • Andi
      Senior
      • 07-2001
      • 1915

      #3
      Chimay, Peres Trappistes

      SA Bieres de Chimay NV
      6464 Baileux Belgia
      Peres trappistes o zawartosci Alk 7% i extrakcie 11,6*
      Piana bardzo obfita i trwala
      Barwa brazowa metna
      Smak troche slodkawy z intensywna goryczka pözniej przechodzacy w gorzkawy posmak
      Typowe dla mocnych belgijskich piw
      Attached Files
      Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

      http://www.andreas-kronkorken.de

      Comment

      • huanghua
        Senior
        • 10-2005
        • 1910

        #4
        Smakowite piwko o smaku, jak wspomniał Andi, "typowym dla mocnych belgijskich piw"
        Fotę zamieszczam, bo etykieta jest jakby inna niż ta na fotce powyższej.
        Click image for larger version

Name:	wycinek1.jpg
Views:	1
Size:	58,9 KB
ID:	2021941
        Piwko zakupione w Barcelonie za cenę lekko powyżej 1 EURO.

        P.S. Wybaczcie mi nietaktowne szkło
        W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

        Comment

        • steel8
          Junior
          • 01-2007
          • 5

          #5
          Zdecydowanie jedno z najlepszych piw jakie piłem, szczególnie wygodne w dużej butelce. Świetna piana, smak - przy picu słodkawe, chwilę później pojawia się lekka goryczka. Mętne - po prostu mój typ! Dla mnie najlepsze spośród Chimay Bleu i Triple W Belgii tanie! Już tęsknię żeby tam wrócić i znów móc się delektować tym smakiem.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Butelka 0,75. Data przydatności 2009. Trzymałem to piwko od roku, czas na degustację Pierwsze zaskoczenie to mala eksplozja korka - świete nagazowanie! Wąchając bezpośrednio z butelki - rewelacyjna wanilia. Po nalaniu do pokala piwo mocno buzuje. Kolor bursztynowy, zapach wanili pozotaje choć dopełnia się aromatem alkoholu.
            Last edited by docent; 18-03-2007, 18:42.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Piana początkowo obfita, po kilku minutach znika całkowicie. Smak absolutnie jedwabisty, delikatny i miękki. Piwo lekko wytrawne, zero słodyczy. Premiera piję pierwszy raz i bardzo chętnie siegnął bym po kolejną buteleczkę. Szkoda że obecnie dostępny tylko w bączkach. Piwna klasyka. Pycha
              PS. To piwo degustuje się przez dłuższy czas dlatego dwa posty
              Last edited by docent; 18-03-2007, 18:51.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                Piana obfita, spora, trwała - gruby dywan. Piwo jedwabiste przez tą pszenicę, wysycenie małe ale wyczuwalne, zapach słaby, owocowe nutki, goryczki mało.

                Pyszniutkie.

                U nas drogie, ale już w maju na długi weekend wybieramy się ze znajomymi do NL. Upić się znów Trapistami oto moje marzenie
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19165

                  #9
                  U mnie termin przydatności 2011. Mętnawe, ciemno-bursztynowe. Piana średnia, trzymająca fason, buzująca na grawerze piany w pokalu. Czuć nasycenie, ale nie jest przesadzone. Niezbyt słodkie, wręcz wytrawne, ale nie gorzkie. W zapachu winne i... czuć alkohol. Ani trochę pszenicy nie czuję. Przyjemne, choć nie wiem, ale nie rzuciło na kolana.

                  Comment

                  • Kamień
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 361

                    #10
                    Wyjątkowa okazja wymaga, by uczcić ją wyjątkowym piwem.

                    Kolor: Brązowo-bursztynowy, nieco bordowy. Mętny. Jak się dobrze przyjrzałem, zobaczyłem bardzo drobną zawiesinę drożdżowych grudek.
                    Piana: Lekko beżowa kołderka. Bardzo drobnoziarnista. Dość szybko siadła do cienkiego dywanika i w takiej postaci utrzymuje się baaardzo długo, do samego końca.
                    Zapach: W zapachu dominuje dziwna nuta, której nie potrafię zidentyfikować. Trochę kojarzy mi się z czymś karmelowym... Zapachy cytrusowo-weizenowe też są obecne.
                    Smak: Wyraźne, bogate smaczki pszeniczne, cytrusowo - bananowe. Zaraz za nimi pojawia się delikatna słodowość, lekki dymny posmaczek, niemal nieuchwytna nuta ciemnosłodowa i jakby aromaty przypraw... kolendra, pomarańcza... hm....
                    Ogólnie, smak jest bardzo łagodny, aksamitny, nieco wytrawny, pozbawiony wyraźnej słodyczy lub goryczy. Pozostawia tylko bardzo łagodny, goryczkowy posmak. Przyjemnie rozgrzewa.
                    Wysycenie CO2: Na początku spore, jak w hefe-weizenie. Potem wyraźnie się zmniejsza, ale pozostaje dość duże. Mimo to jest delikatne. Jest bardzo dobrze skomponowane.
                    Opakowanie: Buteleczka 0,33. Fioletowoczerwona etykieta i kontra. Dedykowany kapsel. Tak jak na zamieszczonych zdjęciach.

                    Bardzo zacne piwo. Nie znam się na belgijskich klasztorniakach ale czas najwyższy je poznać.
                    Kupione w Zofmarze za 8zł.

                    Comment

                    • mavierk
                      Junior
                      • 01-2009
                      • 12

                      #11
                      Zakupiłem sobie w Arkadach w piwnicy buteleczkę 0,75 za 24,49zł. Jest tam też Chimay biały w dużej butelce, natomiast w 0,33 są wszystkie rodzaje (za 12zł bodajże).

                      Kolor - brudny, ciemny bursztyn, potem po smaku poczułem, że mętność wprowadzają drożdże.
                      Piana - było ciemno, duże nasycenie spowodowało, że z początku pianki było sporo, z czasem jednak sukcesywnie malała, mimo to - do końca pozostał kożuszek.
                      zapach - wyraźny, jakoś ciężko mi to określić...
                      smak - poezja, właściwie nie skupiałem się na czymś konkretnym, rozlewając sobie piwo na język, pierwsze kilka łyków to był słony posmak drożdży, jednakowoż z każdym kolejnym Chimay pokazywał czy też udowadniał mi, że w książkach fantasy magiczne napoje pochodziły właśnie z zakonu Trapistów - w zależności od tego, gdzie na język poprowadziłem ten płyn, czułem słodycz, kwas, słoność czy też goryczkę - po prostu to piwo posiadało w sobie każdego smaku po troszkę - prawdziwa magia.
                      wysycenie - idealne, z początku przyjemnie łaskotało podniebienie, bardzo długo się utrzymywało (sam piłem całą butelkę i nawet po godzinie, biorąc ostatni pokal czułem bąbelki
                      opakowanie - ... nie wiem, co napisać, wspaniała butelka 0,75 z grawerką tuż pod szyjką. poniżej etykieta i kontra (napisana w kilku językach) no i prawdziwy korek.

                      Na prawdę kawał dobrej, browarniczej roboty.
                      Last edited by mavierk; 25-01-2009, 23:34.

                      Comment

                      • rad998
                        Member
                        • 12-2008
                        • 52

                        #12
                        bardzo smaczne piwo !
                        do rzeczy :
                        kolor - ciemny burszyn, zamętniony drożdzami
                        nasycenie - po otwarciu butelki zaczeła mi podchodzic piana w butelce ale po nalaniu okazalo sie ze nasycenie jest drobnoziarniste i fajnie łaskocze w język. Niewielkie ale jednak odpowiednie.
                        piana - na początku bardzo dobra, później znika do 5 mm i tak juz jest do konca.
                        smak - wyraźna słodycz która dominuje - moja dziewczyna nie lubi piw ze względu na goryczke a to piwo jej bardzo smakowało więc juz to mówi samo za siebie. Słodycz właściwie do konca nie ustępuje - jest jak juz powiedziałęm dominującą cechą smaku. W ustach podczas przełykania czuć też cierpki smak który jest bardzo fajny jednak nie wiem czy nie pochodzi on po prostu z drożdży które obficie wlały mi sie do kielicha pomimo odpowiedniego nalewania.
                        zapach - chyba nie pilem jeszcze bardziej bogatego w zapachy piwa belgijskiego jak własnie to - czuć kandyzowany cukier, owoce - mi w szczególności wybijał sie zapach śliwek i pomarańczy, zauwazalna w zapachu jakby kolendra - jak juz wspomnialem - pełne bogactwo. Jak wczesniej pisali poprzednicy - można wyczuć tez weizenowe zapaszki.
                        Dla mnie bomba ! Stawiam mocne 5 - jedno z ulibionych moich piw belgisjkich razem z delirium noctronum. ZDROWIE !
                        Last edited by rad998; 11-08-2009, 13:09.

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Egzemplarz z 2004 roku przeleżakowany rok powyżej daty z etykiety (2008) nic nie stracił w porównaniu do piwa mieszczącego się w dacie przydatności.
                          Rubinowy kolor, piana skromna lecz drobna.
                          Zapach intensywny, waniliowo-owocowo-karmelowo-słodowy z wyczuwalnym alkoholowym akcentem.
                          Nagazowanie bardzo dyskretne, wspaniale muska kubki smakowe.
                          W smaku zrównoważone, jeden łyk to uczucie lekkiej przewagi słodowości, inny z kolei sprawia wrażenie że piwo jest bardziej cierpkie, wytrawne. Wyczuwalna złożoność smaku, którą przeleżakowany Chimay Triple niestety stracił (o tym tutaj).
                          Kropkę nad i stawia podbudowa z tych 7 procent których moc naprawdę czuć.

                          Dla mnie piwowarski klasyk. W dodatku świetnie znosi długi okres przechowywania.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • bibosz
                            Junior
                            • 09-2010
                            • 9

                            #14
                            Na filmiku można podziwiać CHIMAY we flaszeczce 0.75 z szampanowym korkiem. Mega piwo.

                            Comment

                            • Ramiel
                              Senior
                              • 11-2010
                              • 207

                              #15
                              Bardzo dobry Trappist, duża piana, miły owocowy zapach, smak słodowy z lekką goryczką, wyraźnie czuć drożdże, dużo nutek których jednak sprecyzować nie potrafię, tego trzeba spróbować

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎