Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomocy !!!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lordmagic
    Junior
    • 04-2004
    • 1

    Pomocy !!!

    Pomocy !!!

    Chce zacząć robić własne piwko, ale nie wiem co i jak. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Na początek chce zrobić z 1-2 litry piwa a później się zobaczy jak to smakuje.

    PS. Mieszkam w małej dziurze 75km od Wrocławia, i nigdzie nic nie można kupić, czy macie coś na sprzedaż, albo znacie jakieś sklepy internetowe czy coś podobnego ???
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #2
    witaj na forum na początku wypełnij profil abyśmy wiedzielki komu mamy pomóc. 1-2litry piwa to sie wogole nie opłaca się brudzić sprzętu
    jeżeli chcesz wiedzieć więcej to pocztyaj sobie artykuły na forum odnośnie sklepu to kliknij tutaj
    za piwowarstwo domowe
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • wojtek1
      Senior
      • 02-2004
      • 118

      #3
      Witaj. Jeśli poszedłeś za radą kolegi Anteksa to bardzo dobrze zrobiłeś. Ja zrobiłem tak na początek:
      -kupiłem zestaw startowy (ten bardziej "wypasiony")
      -1 brewkit, 1 zestaw browamator, ekstrakty słodowe (przy gotowcach jest napisane co i jak)
      -dodatkowe kapsle
      -garnek z pokrywką 50l emaliowany
      Uzbierałem odpowiedniednią ilość butelek i.........
      No i oczywiście trzeba trochę poczytać co piszą na forum.
      Chyba o niczym nie zapomniałem.

      Pozdrawiam
      Twoje zdrowie

      Comment

      • slado
        Gość
        • 07-2003
        • 1072

        #4
        Odp: Pomocy !!!

        lordmagic napisał(a)
        --ciazch--
        PS. Mieszkam w małej dziurze 75km od Wrocławia,
        --ciach--
        Dobrze trafiłeś, tu znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.
        Zdradź tajemnicę gdzie mieszkasz, może o rzut kamieniem odemnie ?
        Koledzy słusznie zauważyli, warka z reguły nie jest mniejsza niż 10 litrów.

        Comment

        • bury_wilk
          Senior
          • 01-2004
          • 2655

          #5
          Całkiem niedługo się zacznie...
          Plany mamy (z Wujciem Shagy'm) bardzo ambitne, ale zacząć chcemy z mniejszego kalibru. tzn z gotowca. Co nieco już wyczytałem, trochę jeszcze na pewno doczytam.
          Na razie mam pytanie bardzo ogólne:
          Co najlepiej wybrać na "ten pierwszy raz"? Putanie dotyczy zarówno rodzaju piwa, jak również doboru surowców (z tego co zrozumiałem przeglądając sklep Browaramator można kupić brewkita, albo zestaw browaramaor - co lepiej?).
          Lubię kiedy się zieleni
          Lubię jak się piwo pieni...

          ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

          Comment

          • bergra
            Junior
            • 01-2004
            • 14

            #6
            bury_wilk napisał(a)
            [Co najlepiej wybrać na "ten pierwszy raz"? Putanie dotyczy zarówno rodzaju piwa, jak również doboru surowców (z tego co zrozumiałem przeglądając sklep Browaramator można kupić brewkita, albo zestaw browaramaor - co lepiej?).
            [/B]
            Na początek radziłbym brew-kit. Zestaw Browamator to gotowanie ekstraktów z dodaniem chmielu. Jak mówił p. Andrzej Sadownik w Białej taka powinna być naturalna kolej: pierwsze warki to brew-kit, potem ekstrakty z samodzielnym chmieleniem i po nabraniu wprawy zacieranie. Jaki brew-kit wybrać to rzecz gustu. Mi osobiście najbardziej smakował stout (Muntons Irish Stout z dodatkiem ekstraktu 1,8kg produkcji WES) ale Browamator pszeniczne również. Jak chcecie się poradzić w realu to zapraszam na prive, możemy pogadać na najbliższym meczu
            Browary Wyoming

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              bury_wilk napisał(a)
              Całkiem niedługo się zacznie...
              Plany mamy (z Wujciem Shagy'm) bardzo ambitne, ale zacząć chcemy z mniejszego kalibru. tzn z gotowca. Co nieco już wyczytałem, trochę jeszcze na pewno doczytam.
              Na razie mam pytanie bardzo ogólne:
              Co najlepiej wybrać na "ten pierwszy raz"? Putanie dotyczy zarówno rodzaju piwa, jak również doboru surowców (z tego co zrozumiałem przeglądając sklep Browaramator można kupić brewkita, albo zestaw browaramaor - co lepiej?).
              Przyjedźcie na Warsztaty do Wrocka, to przejdziecie przyśpieszony kurs i będziecie mieć na żywo konsultacje z piwowarami, nie mówiąc już o Mistrzu Czesie

              Wiem, wiem, to była kryptoreklama
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • bury_wilk
                Senior
                • 01-2004
                • 2655

                #8
                Chętnie, ale na razie logistyka mocno zawodzi i się nie uda. Do Wrocławia i Legnicy wybieram się od pięciu lat i ciągle mi nie po drodze, albo raczej nie po czasie .
                Ale kto wie, co przyniesie przyszłość...

                Lubię kiedy się zieleni
                Lubię jak się piwo pieni...

                ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                Comment

                • wojtek1
                  Senior
                  • 02-2004
                  • 118

                  #9
                  bergra napisał(a)
                  Mi osobiście najbardziej smakował stout (Muntons Irish Stout z dodatkiem ekstraktu 1,8kg produkcji WES) ale Browamator pszeniczne również.
                  Proponuję jednak Stouta bo z pszeniczniakiem może być różnie (kwaśnie). Po co się zrażać już na początku
                  Życzę wszelkiej pomyślności i sukcesów w warzeniu.

                  Comment

                  • bury_wilk
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 2655

                    #10
                    wojtek1 napisał(a)
                    Proponuję jednak Stouta bo z pszeniczniakiem może być różnie (kwaśnie). Po co się zrażać już na początku
                    Życzę wszelkiej pomyślności i sukcesów w warzeniu.
                    Dzięki. Przy okazji nasuwa mi się pytanie, jak jest z jakością gotowców? Z każdym rodzajem produktów jest tak, ze są lepsze i gorsze, więc czy w przypadku piwa są jakieś firmy, których lepiej się wystrzegać, na przykład jakieś niecne podróbki, etc?
                    Lubię kiedy się zieleni
                    Lubię jak się piwo pieni...

                    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                    Comment

                    • wojtek1
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 118

                      #11
                      A po brew-kicie proponuję zestaw Browamator Prawdziwe "Ale". Naprawdę jest super!

                      Comment

                      • wojtek1
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 118

                        #12
                        bury_wilk napisał(a)
                        Dzięki. Przy okazji nasuwa mi się pytanie, jak jest z jakością gotowców? Z każdym rodzajem produktów jest tak, ze są lepsze i gorsze, więc czy w przypadku piwa są jakieś firmy, których lepiej się wystrzegać, na przykład jakieś niecne podróbki, etc?
                        Mówiąc szczerze nie mam pojęcia czy na rynku zdarzają się podróbki. Jak będziesz kupował w Browamatorze to powinno być OK. Moje doświadczenie z gotowcami skończyło sie na początku roku, z pszeniczniakiem WES (przypadkiem wygrałem i się skwasił i nie tylko mnie).
                        Kup na początek w Browamatorze brew-kita i zestaw Browamator a następną spróbuj z zacieraniem - fajna zabawa. A, po fermentacji nie wylewaj drożdży (zlej do słoiczka to co zostanie i do lodówki) będziesz miał na następną warkę.

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          #13
                          Jak to już Bury Wilk zdradził rzeczywiście mamy poważne zamiary i powoli zaczynamy przygotowywać odpowiedni grunt.
                          W ramach tego przygotowywania chciałbym tu przedstawić pewną nietypową i - co tu ukrywać - odważną prośbę. Mianowicie chcielibyśmy uniżenie prosić Szanownych Browarowiczów Już-Nie-Amatorów o udostępnienie nam jakiegoś Wzorca Piwa Domowego, który dałby nam konkretną wiedzę o tym, dokąd zmierzamy . Ze swej strony obiecujemy Hojnemu Ofiarodawcy:
                          • dozgonną wdzięczność,
                          • obiektywne i fachowe pozytywne recenzje Jego Napoju w dziale "Piwa z browarów domowych" tegoż Forum,
                          • "wytwór" naszego "browaru"; o ile będzie się nadawał do użycia, oczywiście,
                          • i inne.
                          Gdyby ktoś zechciał łaskawie rozpatrzyć niniejszą prośbę, to prosimy podesłać PW...

                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎