Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Domowy Browar Crizza "Na strychu" - La Dubbel du Grenier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • michalh
    Senior
    • 12-2002
    • 284

    Domowy Browar Crizza "Na strychu" - La Dubbel du Grenier

    La Dubbel du Grenier
    Piwo mocne a'la Trappist Ale
    16,5 Blg, 7 alk vol
    robione w styczniu 2004

    Opakowanie: Prosta, ale zgrabna naklejka. Nareszcie browar wypuścił naklejkę , Ciekawa nazwa. 5-

    Kolor: czerwono - miedziany, pewnie lekko zabarwione ekstraktem barwiącym, klarowne. IMO raczej za jasne jak na dubbela, co nie zmienia faktu, że kolor jest ładny. 5

    Nagazowanie i piana: Dziwne to było, bo nalałem do 2 szklanek o różnym kształcie i w jednej zrobiła sie pianka na 1 cm, a w drugiej tylko lekko na powierzchni. Nagazowanie jest lekke. Pianka z dość drobnych bąbelków. Na początku wystarczająca, po kilkunastu minutach znika piana i gaz. Ta pianka mogłaby byc nieco większa. 4-

    Nachmielenie: Dla mnie w sam raz, wcale nie za mocne, jak czytałem w innym wątku. 5

    Zapach: Charakterystyczny 'belgijski', jak wszystkie warki na WLP500 (piłem juz w sumie 4) .Te drożdże mocno dominują zapach, jest super. 5+

    Smak: mocno belgijski (nie potrafię go opisać), czuje się chmiel, dla mnie jest to słodkawy smaczek - taki lubię. To piwo w ogólności przypomina mi inne znane mi warki na drożdżach White Labs WLP500, które mają ogromny wpływ na smak.

    Piwo jest zdecydowanie udane. Moc piwa wskazuje na dubbela, a kolor na tripela, co nie zmienia faktu że jest to mocny belgijski 'Ale'. Przekonuję się po wszystkich doświadczeniach że na drożdżach belgijskich piwo powinno dłużej leżakować przed jego oceną, są to minimum 3 miesiące, a po 4 można je uznać już za względnie dojrzałe - smak bardziej się zmienia podczas dojrzewania niż w typowych gatunkach.
    Jestem bardzo ciekawy, jak ocenią piwo inni degustatorzy, którzy jeszcze nie pili piwa warzonego na drożdżach White Labs WLP500

    Ogólna ocena: 5 z małym minusem za piankę
  • CarlBerg
    Senior
    • 09-2003
    • 968

    #2
    Może do innych degustatorów to piwo dotrze w maju na wrocławskie Warsztaty ? Jeśli nie przywiezione osobiście, to może podane poprzez jadących tu Forumowiczów ?
    Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
    Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

    Comment

    • biermann
      Senior
      • 09-2001
      • 2552

      #3
      Mihalh opisał doskonale nic dodac nic ująć. Egzemplarz który dane mi było zdegustować piane miał idealną. Nie będąc jakimś wielkim fanatykiem piw "klasztornych" wypiłem je jednak z dużą przyjemnością. moja ocena 5
      Last edited by biermann; 23-04-2004, 15:18.
      "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
      Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
      Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
      Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
      Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎