Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Greene King, Abbot Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Greene King, Abbot Ale

    Alk. 5%, but. 0.5 l, zaliczylbym je do pale ale.
    Ciemnobursztynowe, gazu bardzo malo i piana tez skromna.
    Aromat za to wyrazny, mocno owocowy, cos jakby malinowy?
    W smaku calkiem spora wytrawna goryczka, potem sie robi troche owocowo i na koniec bardziej slodowy posmak. Gdyby nie mizerna piana to bym ocenil wysoko.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    Alk. 5%, but. 0,5 l.
    Tym razem bardzo gęsta, przyjemna piana, która spokojnie okrywała piwko jeszcze długo po rozlaniu.
    Kolor ciemnobursztynowy, gazu mało (ale to jakoś nie przeszkadza).
    Smak mocno słodowy i od razu wyczuwalna spora goryczka (chmielu wyraźnie nie żałowano). W tle wyraźne posmaki owocowe; trudno określić dokładnie co to takiego, ale powoduje, że piwko ma swój niepowtarzalny charakter... Warto sięgać po nie częściej.
    Poza tym, jak to u Angoli, w standardzie dostajemy świetne opakowanie - biała butla z matową etykietą ze złoceniami, to niemalże jak dobra francuska brandy.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    • cyborg_marcel
      Senior
      • 03-2003
      • 3467

      #3
      ciemnobursztynowe piwo w ciekawej butelce - miło popatrzeć... zapach słodowy, w smaku naprawdę gorzkie i lekko aromatyczne, co sprawia, że nie jest to piwo na każdą okazję - kobietom chyba może nie smakować
      mile nagazowane, gęsta piana długo się trzyma i na ściankach, i na samym piwie

      piwo dobre, wytrawne, ale raczej nie należy spożywać większych ilości na raz
      Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

      Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Już się parę razy zastanawiałem nad tym piwem, ale nigdy się na nie jeszcze nie zdecydowałem. Ale teraz jak czytam to dochodzę do wniosku, że warto. Dodaję więc do długiej listy "do spróbowania"

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
          Już się parę razy zastanawiałem nad tym piwem, ale nigdy się na nie jeszcze nie zdecydowałem. Ale teraz jak czytam to dochodzę do wniosku, że warto. Dodaję więc do długiej listy "do spróbowania"
          Zdecydowanie warto. Ja w miarę możliwości, mam zamiar wracać do tego piwa.
          Dodam jeno, że te posmaki w tle, dla mnie były dla mnie jakby owocowo-kwiatowe, na pewno zaś interesujące.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
            Już się parę razy zastanawiałem nad tym piwem, ale nigdy się na nie jeszcze nie zdecydowałem. Ale teraz jak czytam to dochodzę do wniosku, że warto. Dodaję więc do długiej listy "do spróbowania"
            No i wczoraj spróbowałem za 15 zł w łódzkim Peronie 6.
            Opakowanie pierwsza klasa.
            Piana była całkiem sympatyczna, utrzymała się w miarę długo.
            Kolor ciemnobursztynowy. Gazu faktycznie mało, ale przecież tak powinno być.
            Zapach silny, zdecydowanie słodowy.
            W smaku też dominuje słodowość, ale ładnie podkreślona brytyjskim chmielem.
            Zakup zdecydowanie udany, bardzo mi smakowało to piwo.

            Comment

            • KrzysiekM
              Member
              • 05-2006
              • 78

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
              Zdecydowanie warto. Ja w miarę możliwości, mam zamiar wracać do tego piwa.
              Dodam jeno, że te posmaki w tle, dla mnie były dla mnie jakby owocowo-kwiatowe, na pewno zaś interesujące.
              Bardzo dobre piwo (zanabyte w Tesco Kabaty w W-wie, za 8 zł z kawałkiem ;-)).
              Ta nutka w tle to coś jakby... jaśmin? (Nie wiem, czy ktoś z Was odniósł podobne wrażenie).

              Kupiłem go pod wpływem ostatniego pobytu na Wyspach. Cóż.. cenę trzyma, jak to towary wyspiarskie, ale naprawdę warto.

              A tak zupełnie BTW: jakby ktoś powiedział mi, gdzie w Warszawie dostanę London Pride, to byłbym więcej niż wdzięczny!

              Wasze zdrowie!
              -K.

              Comment

              • Sven
                Senior
                • 09-2003
                • 1211

                #8
                Zgodze sie z przedmowcami.
                Sporo slodu, podkresonego zgrabnie chmielem. Piana w postaci obraczki dosc dlugo sie trzymala.
                Etykieta obowiazkowo do kolekcji, smaczne piwo.
                Celia, cerevisia et conventus.

                Comment

                • kishar
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1691

                  #9
                  12,1% ekstraktu, 5% alkocholu.
                  Wyrazny owocowy zapach.
                  Barwa ciemnego bursztynu.
                  Ładna piana resztki pozostają do końca.
                  W smaku uderza mocna chmielwa goryczka, czuć że chmielu do tego piwa użyto naprawde sporo.
                  Potem w tle pojawiają się słodowe posmaki.
                  Jak dla mnie bardzo fajne piwo, różne od pitych wcześniej Ale.
                  Ocena 4.5

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #10
                    Wytrawne ale. Kolor bursztynowy. Piana ascetyczna. Nagazowanie leniwe. Zapach słodowy. W smaku lekko karmelowe w tle z wyważoną goryczką. Czuć w smaku moc piwa. Piwo sympatyczne i na pewno warte spróbowania choć i tak piłem lepsze

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #11
                      No nie wiem...
                      Przedmówcy byli chyba bardzo wyrozumiali dla tego piwa... Zapach to rzeczwiście prawdziwa symchonia chmielu świetnej jakości. Barwa ciekawa - herbaciana. Ale ten smak! Mało wyrazisty, jakby rozwodniony, goryczkowy, lekko słodowy. Nic specjalnego.
                      Na pewno ze 10zł mógłbym spróbować czegoś lepszego...
                      Może za dużo czytam i za dużo się spodziewałem po tym piwie??
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #12
                        Kolor: Średnio – mocna herbata [4,5]
                        Piana: Biała, gruboziarnista i bardzo żadka. Utrzymue się 2-3 minuty [3]
                        Zapach: Bardzo przyjemny, średnio itensywny, słodki [4,5]
                        Smak: Delikatne, harmonijne w smaku jakby lekko owocowe. Goryczka średnej mocy pasująca do całości [4,5]
                        CO2: Odpowiednio nagazowane z drobnymi bąbelkami. [4,5]
                        Opakowanie: Pierwsza liga. Papier jak czerpany, dobrze dobrane stonowane kolory pasujące do koloru piwa, który doskkonale widac gdyż jest w białej butelce [5]

                        Ocena: 4,6
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • coldfire
                          Senior
                          • 01-2008
                          • 374

                          #13
                          Witam!
                          To moj pierwszy wpis na tym forum

                          Przyznam ze do zakupu skusila mnie wyjatkowo ladna butelka.
                          Barwa ciemno-bursztynowa - piekna.
                          Piana niska, gesta, nieszczegolna.
                          Piwo tuz po wzieciu do ust wyjatkowo delikatne, aksamitne wrecz. Potem zaczyna sie wspomniana wczesniej chmielowa orgia Gorzki posmak utrzymuje sie naprawde dlugo i jest wyjatkowo pelny. Gdzies pomiedzy przyciska sie delikatna, ale wyraznie wyczuwalna nuta dla mnie niezydentyfikowanego posmaku..Moga ta byc wspomniane wczesniej kwiaty;d Nie zmienia to jednak faktu, ze jest to posmak pozadany
                          Jedyny mankament - piwo poprzez swoja gorzkosc jest raczej ciezkie w piciu, szczegolnie jesli kupimy wiecej niz 0,5l. Na szczescie do takiego lakomstwa zniecheca cena - kosmiczna jak na Tesco - 11zł.
                          Czy bylo warto? Zdecydowanie. Ale raczej jednorazowo
                          pzdr
                          Piwa i pacierza nie odmawiam

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire
                            Zdjecia, niestety robione telefonem:
                            Możesz napisać jaki był sens zamieszczania tych fotek? Nie są lepszej jakości niż ta powyżej. W dodatku przedstawiają piwo w butelce, a więc nie tak jak powinno być ono prezentowane w tym dziale. Gdyby w tym temacie nie było żadnego zdjęcia, to nic bym nie mówił, ale tak to mija się to z celem.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • Czapayew
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 1966

                              #15
                              Piwo bardzo przyjemnie mnie zaskoczyło. Nie kolorem (ten widac przez butelkę), nie pianą (spodziewałem się), ale przede wszyskim aksamitnym drożdżowym smakiem. To chyba jedno z niewielu "ale", pitych przeze mnie z przyjemnością.
                              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                              www.zamkoszlaki.com
                              www.piwnekapsle.net

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎