Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pijemy i piszemy poprawnie!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • krzysp
    Member
    • 12-2002
    • 44

    Pijemy i piszemy poprawnie!

    Nie jestem polonistą, jestem inżynierem, ale drażni mnie pisownia niektórych wyrazów forsowana przez kolegów po kuflu. Czy nie można pijąc piwo trzymać w drugiej ręce słownik ortograficzny?
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    #2
    Dlaczego tylko umieściłeś ten temat przy ocenach piw ?
    Przecież nadaje się on do działu "Przy piwie" .

    Comment

    • Andi
      Senior
      • 07-2001
      • 1915

      #3
      A ja nie jestem inzynierem ktöry idzie do knajpy albo usiada przy piwku ze slownikiem te czsy minely i mozna bylo tym zaimponowac dawno dawno temu.
      Wiem ze o moja osobe koledze chodzilo ale jezeli by mial troche inteligencji to by widzial ze mieszkam poza granicami Polski i inni ludzie po tylu latach zapominaja calkowicie jezyka Polskiego.
      Uwazam za zbednosc tego tematu na Forum-mozesz napisac swoje uwagi jako FCJP.
      Chcac jednak kogos poprawiac nie nalezy samemu robic bledöw jakie popelniasz w tych kilku Postach zamieszczonych przez Ciebie na przyklad w ostatnim poscie Piowo Konkretnie Schumacher

      "A grdzie się TO kupuje"
      Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

      http://www.andreas-kronkorken.de

      Comment

      • pjenknik
        • 08-2001
        • 3388

        #4
        Ja myślę, że należy przenieść tę dyskusję do najbardziej odpowiadającemu temu działu, czyli do kosza.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          pjenknik napisał(a)
          Ja myślę, że należy przenieść tę dyskusję do najbardziej odpowiadającemu temu działu, czyli do kosza.
          hehe, Pjenknisiu, uwielbiam Cię za twój subtelny dowcip

          A kolega Krzysp to zanim zacznie się rządzić, to niech najpierw rozejrzy się po forum - akurat istnieje już organizacja terrorystyczna FCJP (Forum Czystości Języka Polskiego), która jest co jakiś czas atakowana przez zwolenników luzu pisowniowego - a dyspensę na ogonki mają tylko ludzie piszący z zagranicy, zatem niczego nowego nie wymyśliłeś.
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • naczelnik
            Senior
            • 08-2003
            • 1884

            #6
            Człowieku pohamuj się!
            Myślałem, że Twój post w Piwnych patrolach , to debiut.A tu zaskoczenie mnie spotkało.Urzędujesz tutaj jednak trochę dłużej.
            Już chciałem pisać, że to niezbyt udany debiut.Więcej pokory.
            Popieram domowe browary!

            Polakom gratulujemy naczelnika

            Zamykam browar.
            Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

            gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

            Comment

            • kangurpl
              Senior
              • 03-2002
              • 2660

              #7
              Coście się tak przyczepili do Juniora
              Przecież sami też jako terroryści FCJP atakujemy polskawe teksty.
              Natomiast Krzysp faktycznie mógłby trochę łagodniej przedstawić swoje zarzuty. Ciekawe czy sam pije piwo ze słownikiem pod ręką.
              Podobno łagodzi ...
              Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
              "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

              "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

              Comment

              • blues-beer
                Senior
                • 11-2003
                • 114

                #8
                Uwaga krzyspa nikogo nie dotyka osobiście, dlaczego wywołuje aż takie emocje?

                zanim zacznie się rządzić
                Człowieku pohamuj się!
                Więcej pokory
                Krzysp faktycznie mógłby trochę łagodniej przedstawić swoje zarzuty

                Człowiek pisze, że drażni go pisownia, gdzie tu element rządzenia, przed czym ma się pohamować?
                Jeżeli ktoś pisze z błędami (pomijając literówki itp.) to może to być dla jednych obojętne, dla innych nie.Dla mnie to też nie jest obojętne, – chociaż nie jestem polonistą. Intencje krzyspa są jasne i nie widzę tu złośliwości. Proponuję

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #9
                  dla wyjaśnienia - temat Krzyspa został umieszczony pierwotnie przez niego w dziale "Piwo Konkretnie - Niemcy" i pomimo że nie padły żadne nicki chyba był zaadresowany do Andiego. przynajmniej ja tak to odczułem.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • Andi
                    Senior
                    • 07-2001
                    • 1915

                    #10
                    ART napisał(a)
                    dla wyjaśnienia - temat Krzyspa został umieszczony pierwotnie przez niego w dziale "Piwo Konkretnie - Niemcy" i pomimo że nie padły żadne nicki chyba był zaadresowany do Andiego. przynajmniej ja tak to odczułem.
                    Jak by to bylo w innym dziale i nie po jego postach na Piwo Konkretnie nie powiedzialbym ani slowa bo mi to obojetna ta cala gadanina niedotyczaca Piwnych tematöw
                    ale w tym wypadku ja zrozumialem ze pije on do mnie-jak widze ART zrozumial tak samo
                    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                    http://www.andreas-kronkorken.de

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎