Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowy, powitanie i prośba o radę.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Arashi
    Gość
    • 05-2004
    • 11

    Nowy, powitanie i prośba o radę.

    Chciałem się przywitaż z wszystkimi browarnikami amatorami.
    W temat trafiłem szukając czegoś na upominek imieninowy dla ojca, pomysł domowego piwa bardzo mi się spodobał i planuję nabyć taki mały początkowy zestawik żebyśmy mogli z tatą sobie piwko w domu samemu wyprodukować. Sporo po forum przglądałem i wydaje mi się że wiem mniej więcej wiem co potrzeba kupić.
    Zakup ze względu na ceny pewnie zrealizuję w Biowinie, sporo taniej wychodzi niż w Browamatorze.
    Wybierając elementy do zakupu wzorowałem się nieco na zestawach z Browamatora. Jeśli można podam niżej co planuję nabyć i bardzo proszę o rady co jeszcze potrzebne a co ew. zbędne na początek. Oczywiście jeśli się spodoba zasób sprzętu będzie rozszerzany
    * Pojemnik fermentacyjny PP 30l z kranem
    * Pojemnik fermentacyjny PP 30l
    * LAGER-COOPERS Koncentrat do wyrobu piwa (albo inny, jakaś podpowiedź?
    * Kapslownica ("młotkowa"), do przerobienia na stołową zgodnie z poradami na forum
    * Kapsle
    * Winomierz (cukromierz) - BIOWIN (czy to jest ballingometr? czy trzeba kupic gdzie indziej bo Biowin nie ma?)

    Drobny osprzęt nie będzie problemem - ojciec pracuje w branży chemicznej :P

    Z góry dziękuję za pomoc !

    Michał
  • crizz
    ...
    • 02-2003
    • 1255

    #2
    Odp: Nowy, powitanie i prośba o radę.

    Arashi napisał

    Drobny osprzęt nie będzie problemem - ojciec pracuje w branży chemicznej
    Witaj, Arashi!

    Wydaje się, że na piwo z gotowca masz już prawie wszystko. Zakładam, że garnek odpowiedniej wielkości masz w domu . Przydałaby się duża, drewniana łyżka - nowa, nie używana! Do dezynfekcji sprzętu możesz użyć roztworu Cloroxu czy innego nieperfumowanego wybielacza, chyba że Tata ma coś innego (chloramina, pirosiarczyn potasu). Tata niech załatwi gumowy wężyk, przy pomocy którego przelejecie młode piwo po fermentacji do pojemnika z kurkiem. Z niego będziecie butelkować, więc przydałoby się dla wygody zaopatrzyć się w rurkę z zaworkiem grawitacyjnym - można ją zastąpić gumowym wężykiem z zaciskiem.
    Ja używam areometru z Browamatora, więc nie wiem, czy ten z Biowinu nada się do piwa - jaką ma skalę?

    Powodzenia!

    Comment

    • arzy
      Senior
      • 06-2002
      • 2814

      #3
      Odp: Nowy, powitanie i prośba o radę.

      Arashi napisał(a)
      * Kapslownica ("młotkowa"), do przerobienia na stołową zgodnie z poradami na forum
      * Kapsle
      Jeżeli od razu przerobisz kapslownice to nie ma problemu, a jeżeli szykujesz to w późniejszym terminie to kup kapsle w browamatorze, są miękkie i nie ma strat przy butelkowaniu.

      Życze udanego warzenie.
      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      Bractwo Piwne
      Skład Piwa
      Piszę poprawnie po polsku!

      Comment

      • Arashi
        Gość
        • 05-2004
        • 11

        #4
        Dzięki za podpowiedzi, biorę się do zamawiania.
        Na zrobienie kapslownicy i kompletowanie drobnicy do zciąganiabędę miał czas po nastawieniu pierwszego gotowca, to już nie są kosztowne operacje
        A'propos aerometru - cięzko powiedzieć ze zdjęcia, a nie napisali - wygląda na 2-6, z tego co doczytywalem oczekiwaną wartością jest koło 3 więc chyba podpada?

        Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi, na pewno nie omieszkam się pochwalić pierwszymi sukcesami

        Comment

        • mjp
          † 1963-2021 Piwosz i fajczarz w raju
          • 02-2004
          • 954

          #5
          Arashi napisał(a)

          A'propos aerometru - cięzko powiedzieć ze zdjęcia, a nie napisali - wygląda na 2-6, z tego co doczytywalem oczekiwaną wartością jest koło 3 więc chyba podpada?
          Aerometry z Biowinu można kupić w OBI i sklepach prowadzących artykuły do produkcji wina. Możesz tam sobie dokładnie obejrzeć jaki to jest aerometr. Ja kupowałem w Browamatorze i niezbyt się tym z Biowinu przyglądałem. Kapslownicę mam ręczną Gerdę i jestem z niej bardzo zadowolony. Nie wiem czy warto kupować młotkową i męczyć się z przerabianiem na stołową... No chyba, że lubisz majsterkować.
          Życzę udanego warzenia.
          Maciek
          Szukam przytulnego kącika do palenia fajki... ;-)

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Areometr powinien mieć skalę w stopniach Ballinga od 3 do 20 , to załatwia większość piw. Każdy areometr do badania stężenia cukru w roztworze się nadaje, wystarczy odpowiednio przemianować skalę. Ważne, żebyś nie kupił alkoholomierza - wygląda tak samo, ale na nic się nie przyda.

            Jeżeli ojciec pracuje w branży chemicznej, to całą drobnicę powinien bez problemu i tanio znaleźć.

            O rodzaj gotowac nie pytaj - ta decyzja należy wyłącznie do ciebie.
            Last edited by Krzysiu; 18-05-2004, 17:49.

            Comment

            • Arashi
              Gość
              • 05-2004
              • 11

              #7
              Na początku tygodnia dostałem sprzęt, ale nie miałem nawet czasu dokładniej obejrzeć. Z aerometru z Biowinu zrezygnowałem, postanowiłem szukać samodzielnie. Niestety na razie bez powodzenia - sprawdzałem w Obi przy Radzymińskiej (Wawa - nie mają nic) i Praktikerze w Markach (mają trochę ale raczej do win )

              Ma ktoś może sprawdzone miejsce gdzie warto się udać?

              Kapslownicę przetestowałem i nawet nie wiem czy chce mi się ją przerabiać - doskonale się jej współpracuje z gumowym młotkiem dekarskim. Nic tylko nastawiać ale to musi poczekać co najmniej do weekendu.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎