Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Grójecka, Karczma Łomża [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sodom
    Senior
    • 12-2002
    • 351

    Grójecka, Karczma Łomża [zamknięte]

    Karczma nazywa się "Łomża". Znajduje się na ul. Grójeckiej, przy Hali Banacha. Oferuje lane piwo z Łomży, niestety w plastikowych kubkach., w cenie 5zł/pół litra; 4 zł/0,4 litra. Niestety godziny zamknięcia, raczej dostosowane są do osób, które z pracy wychodzą o 16:00. W dni powszednie zamykają o 18:00, a w soboty o 14:00.
  • piecyk_gazowy
    Senior
    • 05-2004
    • 124

    #2
    . W dni powszednie zamykają o 18:00, a w soboty o 14:00.


    chYBA RACZEJ W TYG POWINNI DOPIERO OTWIERAC A NIE ZAMYKAC PIERWSZY RAZ WIDZE AKIE COS
    !!!! Fuck you prototypy!!!!

    Comment

    • piecyk_gazowy
      Senior
      • 05-2004
      • 124

      #3
      Cos mi litery pozjadalo wiec jeszcze ra
      Raczej w tych godzinach powinni otwierac dopiero a niezamykac.!!!!!!!
      !!!! Fuck you prototypy!!!!

      Comment

      • pulas
        Senior
        • 08-2001
        • 965

        #4
        Byłem tam ostatnio po dłuższej przerwie na kilku piwkach i oto moje spostrzeżenia.
        Przede wszystkim dobra wiadomość - piwo podają w firmowych szklankach łomży, cena 5 PLN. A teraz gorsze wiadomości - łomża w tym lokalu niestety nie jest tak dobra, jak w innych knajpach które znam. Wydawała mi się jakaś rozwodniona, jakby nie łomża. No ale beczki i kapsle są z Łomży (sprawdziłem).
        Klientela to przeważnie klienci (bądź sprzedawcy) okolicznego bazarku i hali. Co zaś do godzin otwarcia to wychodziłem z tej knajpy sporo po 18 i nikt mnie nie wyganiał...
        Biorąc pod uwagę fakt, że w okolicy nie ma zbyt wielu ciekawych knajp, Karczma wydaje się być niezgorszym miejscem do wypicia piwka, jednak do posiedzenia w towarzystwie polecałbym inne lokale.
        pułaś
        ---------------------------------
        "(...)W kącikach flechtów wieczór już
        Lśni jak porzeczka krwawa
        Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
        I między bajki wkładam"

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Godziny pracy lokalu nie zostały zmienione czyli o 18 mówimy do widzenia. Ceny też za dużo nie urosły: 0,3-3,5 pln/ 0,4-4,5 pln/0,5-5,5 pln. Łomża z beki całkiem niezła a w taką duchotę jak dziś wręcz zbawienna.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • rohozecky
            PremiumUżytkownik
            • 11-2008
            • 1837

            #6
            Myślę, że lokal ten zasługuje na parę ciepłych słów tym bardziej, że prawdopodobnie za parę miesięcy podzieli los Hali Banacha, której jest przybudówką.

            Wg stanu na dziś - nieustająco jest tam Łomża po 5,50 zł za 0,5 l, dość przyzwoita - jak na Warszawę to już dużo. Do tego dania garmażeryjne "z torebki" typu jakieś pierogi, fasolka itp.

            Duży plus dla lokalu to "normalny" - niefrajerski i bezpretensjonalny wystrój zwyczajnego baru, bez silenia się na oryginalność. Drugi plus - brak piwa butelkowego.

            Minusem są godziny otwarcia (w tygodniu 11-17, w lecie czasem godzinę dłużej), tyle że są one dostosowane do czasu pracy bazarku, z którego w zdecydowanej większości pochodzi klientela.
            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

            Comment

            • rohozecky
              PremiumUżytkownik
              • 11-2008
              • 1837

              #7
              Lokal nadal żyje, Łomża z beczki po 5,50. Łomża jak to Łomża, jak na Warszawę to już ciekawostka, na jedno można spokojnie wpaść. Bez rezerwacji
              ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

              Comment

              • Komar_Pafnucy
                Senior
                • 08-2005
                • 1114

                #8
                Byłem ostatnio obok i myślałem, że lokal przestał istnieć bo był zamknięty na cztery spusty a tu proszę. Szkoda, że nigdy go nie odwiedzę bo żeby to zrobić musiałbym się zwolnić z roboty albo specjalnie wstać rano w sobotę.
                Last edited by Komar_Pafnucy; 29-04-2011, 12:18.

                Multitap Crawl
                Multitap Crawl na Facebook

                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  #9
                  Łomża jest po 6 zł, co jak na stolicę jest ceną bardzo niską. Diabeł mnie podkusił, że tam wstąpiłem, dostałem piwo całkowicie bez piany, smakowo też nie było się czym zachwycać, zupełnie jakbym wstąpił na np Tyskie.

                  Comment

                  • rohozecky
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2008
                    • 1837

                    #10
                    Karczma Łomża zakończyła swój żywot. Konstrukcja budynku jest właśnie deomontowana, prawdopodobnie w związku z oczekiwaną rozbiórką całych hal Banacha, likwidacją bazarku i budową nowego , wytwornego i europejskiego - cóż ja piszę - światowego obiektu mieszkalno -handlowego , w którym na takie ekscesy jak zwyczajna budka z piwem nie może być przecież miejsca.

                    Karczma Łomża jaka była, taka była. Ale zawsze można tam było wpaść i pocieszyć się ginącymi klimatami.
                    ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎