Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gubernija, Kvietinis Baltas (Weissbier)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Makaron
    Senior
    • 08-2003
    • 2107

    Gubernija, Kvietinis Baltas (Weissbier)

    Otrzymane od Piokl13 podczas ostatniego spotkania forumowiczów (wielkie dzięki, mam nadzieej,że będę mógł się kiedyś zrewanżować). Buteleczka zielona. Etykieta raczej oszczędna. Alk 4,5% alk.
    Zapach przyjemny. Jako ,że jestem osobą ,która niewiele piw pszenicznych w swoim życiu wypiła. Raczej nie mam do czego przyrównać.
    Smak... naprawde przyjemny, chociaż łagodny.
    Piana opadła bardzo szybko,ale symboliczny korzuszek jednak został.
    Kolor: Mętno-szaro-żółte.

    Piwo przyjemne. Warto spróbować!
    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Kwaskowate z lekką,coć wyrażną goryczką.Smak zbożowo-drożdżowy.Goryczka pozostawia dość trwały posmak na języku.Początkowo wydaje się niezbyt smaczne z dziwnym posmakiem ale po chwili ten posmak znika w tle a piwo wydaje się nienajgorsze chociaż nie przypomina typowych pszeniczniaków.Da się wypić ale nie umieściłbym go w czołówce.

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      Nieprzyjemny zapach, nie umiem określić dlaczego ale taki, zgniły, trochę jakby aż się boję napisać – gówienkowaty. Za to piana znakomita, bardzo, bardzo zwarta i gęsta. Barwa – klasyka pszenicy – nie filtrowane więc to co tygryski lubią najbardziej. Smak bardzo przyjemny, orzeźwiający i delikatnie owocowy. Naprawdę klasyczny, świetny, bez kompleksów wobec niemieckich pszeniczniak.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Piwko wygląda tak:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Kapselek wygląda tak:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Gubernija, Kvietinis Baltas Alus

            Butelka 0,5 litra, alkohol 4,3%, eks ?,import prywatny,cena 1,69 lita
            Kolor - bladożółty, mętny
            Piana - drobnobąblowa, olbrzymia, wysoka, trwała, stała do końca
            Zapach - przeniczno-drożdżowy,trudny do wychwycenia, z początku wydawało mi się , że piwo nie ma zapachu
            Gaz - ciut za mało,ale może tak ma być
            Smak - pszeniczno-drożdżowy, delikatnie kwaskowate, lekko słodkie
            Moja ocena - dobre piwo po które z pewnością sięgnę ( jeszcze dwa mam)
            Last edited by sibarh; 08-10-2005, 08:38.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Dla mnie jedna z lepszych pszenic jakie miałem okazję pić w ostatnim czasie. Rewelacyjna, potężna i drobniutka piana, która wcale nie chce znikać. Wyraźny i przyjemny waniliowy zapach. W smaku delikatne i łagodne bez żadnych nieprzyjemnych posmaków. Degustowane w Molotov Cafe w Olsztynie.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                % nadal 4,3, nowa etykieta:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12171

                  #9
                  Barwa - jak na ostatnim zdjęciu Sibarha
                  Aromat - trochę nijaki, lekko drożdżowy
                  Piana - jak na zdjęciu, dość obfita, w miarę trwała, trochę oblepia szkło
                  wysycenie - jak na pszenicę niskie, ale mi odpowiada
                  Smak - nie jest klasyczny dla pszenic niemieckich, kwaskowość owocowa, delikatnie słodkie posmaki bananowe. Kojarzy mi się trochę z dojrzałymi papierówkami. plus inne owoce /cytrusy/,może też kolendra /?/. Chmiel delikatny pozostawia lekką cierpkość na języku a nie goryczkę. Niebanalne piwo, z pewnym dysonansem między aromatem (który nie wróży ciekawych doznań) a rozbudowanym i ciekawym owocowym smakiem. Jeśli ktoś jest miłośnikiem witów, to o piwo może mu odpowiadać.

                  Zastanawia mnie taki zapis na kontrze "kvieciu salyklas 6,1 %". Czy chodzi o słód pszeniczny? Ale jeśli tak, to chodzi o procent w zasypie? To chyba maaało? Jeśli to możliwe? to proszę o odpowiedź

                  Niebanalne i ciekawe piwo kupione we wrocławskiej Drink Hali

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Ja to piwo wypiłem, kiedy opisywał je Darekd i z wrażeniami smakowymi zgadzam się w 90 % (ja nie czułem tej kolendry) ale ocenę ogólną mam gorszą bo piwo mnie również zaintrygowało ale jedynie tym dziwnym zapisem zasypu

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ja to piwo wypiłem, kiedy opisywał je Darekd i z wrażeniami smakowymi zgadzam się w 90 % (ja nie czułem tej kolendry) ale ocenę ogólną mam gorszą bo piwo mnie również zaintrygowało ale jedynie tym dziwnym zapisem zasypu
                      O ile jest to zapis zasypu, czego ja nie jestem pewien, tylko się domyślam. Przy tej kolendrze też postawiłem znak zapytania. W każdym razie piwo jest intrygujące

                      Comment

                      • toto
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 949

                        #12
                        Kolor żółty, mętny.
                        Piana bardzo obfita, średnioziarnista, bardzo silnie oblepia szkło, opada deko za szybko.
                        Zapach: kojarzy mi się konserwa rybna w pomidorach oraz maślanka; nie jakiś odrażający, ale conajmniej dziwny.
                        Smak kwaskowo-bananowy z niewielką pikantnością, czuć trochę słód
                        Nasycenie: wizualnie brak, paszczowo - skrajnie duże
                        Opakowanie i kapsel jak na zdjęciu; ciekawy wykrojnik etykiety.
                        Nie jest to typowa pszenica w stylu bawarskim (ani wit), ale raczej coś luźno nawiązującego do piw pszenicznych. Mnie raczej nie smakowało.
                        Last edited by toto; 13-01-2011, 15:33.

                        Comment

                        • chechaouen
                          Senior
                          • 01-2011
                          • 1180

                          #13
                          Kolor - mętny, jasnożółty, wyglądem podobne do słynnego rodaka - Svyturysa Baltasa
                          Piana - na początku bardzo obfita i gęsta, potem opada, ale resztki jej utrzymują się całkiem długo
                          Zapach - mało intensywny, ja czuję głównie bananowe nuty
                          Smak - całkiem smaczne, kwaskowe, wyczuwalne nuty bananowe, ale goździki słabiej, goryczka jest, ale mało wyczuwalna, ogólnie pije się przyjemnie choć nieco zbyt mało wyrazisty smak, takie jakby nieco zbyt rozwodnione to piwo.
                          Ogólnie szału nie ma, ale wrażenia pozytywne
                          Zakupione na Litwie (w hipermarkecie w Marijampole) w promocyjnej cenie - 2,19 (ok. 2,5 zeta) za sztukę

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            #14
                            Mi te piwo podoba się, choć ostatnio piwa litewskie mi nie podchodzą.
                            Piana ma grube pęcherzyki, ale są one trwałe i na długo pozostawiają ślad.
                            Zapach bardzo ładny, bananowy, zero goździków i trochę naturalnego chleba.
                            Wysycenie na niskim poziomie. Tu minus.
                            Kolor mętny, bladożółty.
                            Kvietinis smakuje jak rasowy hefeweizen. Drożdżowe, chlebowe posmaki. Nie ma kwasu. Ja to lubię kwas chlebowy, a nie piwo kwaśne. Piwo jest tylko trochę słabsze od Svyturys White Baltas, ale zdecydowanie lepsze od Obolona, które ostatnio coś się pogorszyło.
                            Minimalnie zmieniła się etykieta.

                            Załączam zdjęcie, marnej jakości, ale zrobione z komórki, na dodatek u mnie w Ełku dosyć potężna burza, zrobiło się strasznie ciemno.
                            Attached Files

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎