Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obejść się smakiem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Obejść się smakiem

    dziś, pod moją nieobecność w domu, tata poczęstował robotników robiących remoncik piwkiem, nie było w tym nic nienormalnego gdyby jednym z tych piwek nie był ostatni dojlidzki porter, który otrzymałem na warszawskiej styczniowej giełdzie, a chciałem go uroczyście wypić w grudniowe święta bądź nowy rok...
    Żal zdusiłem, tym bardziej, że jeden z robotników powiedział, że dobre było.



    Czy u kogoś z Was zdarzyły się sytuacje takiego obejścia smakiem?
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • Aldach
    Senior
    • 07-2003
    • 1269

    #2
    Tak drastycznie to nie, ale wczoraj na urodzinach mojej żony paru gości wyraziło ochotę na piwo i musiałem uparcie twierdzić że piwa w domu ABSOLUTNIE NIE MAM. Nie dam przecież profanom z trudem zdobytych eksponatów z tyskiej giełdy, niech sobie sami pojadą. Potem musiałem tylko pilnować zeby nikt z gości (a byli to sami bardzo bliscy znajomi) nie zaglądał niepotrzebnie do lodówki

    Comment

    • iommi
      Senior
      • 07-2003
      • 1522

      #3
      Piwnych strat nie zanotowałem choćby dlatego, że część zapasów piwnych trzymam w piwniczce, a klucz do niej mam tylko ja. Jednak rok temu monterzy okienni wysuszyli mi skrycie butelkę śliwowicy domowej, zakupionej u jednego z łąckich gospodarzy. Baaardzo im smakowała, ale też drogo kosztowała - od wypłaty odliczyłem im 80 zł (po 40 na łeb).
      *****************************

      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

      *****************************

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #4
        Moje Kochanie wie, że piwa, które trzymam w lodówce dziela się na: wynalazki i piwa dla ludzi. Jeśli przytrafi się jakiś gość podczas mojej nieobecności, wybiera te drugie. W trosce o gości, oczywiście.
        A ostatniego doljidzkiego portera to muszę gdzieś schować.

        Comment

        • baklazanek
          † 2014 Piwosz w Raju
          • 08-2001
          • 3562

          #5
          Dwa albo trzy raz się zdarzyło, iż tato wypił mi moje wynalazki piwne podczas mojej nieobecności przez co byłem troszkę smutny. Ale od dłuższego czasu się to nie zdarza gdyż wyjaśniliśmy sobie z tatą kogo jest to piwo
          2 lata temu straciłem w ten sposób Buda z USA, ale jakoś nie płakałem po nim.

          Comment

          • maryhh
            Senior
            • 02-2001
            • 1895

            #6
            temat ku przestrodze... szykują się remonty trza schować dojlidzkie portery przed majstrami
            Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
            "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
            do lekkiej pracy jestem za ciężki"

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4705

              #7
              Do mojej lodówki nikt nie zagląda bez mojego pozwolenia i nadzoru. Zawsze bez skrępowania mówię, że niektóre piwa są z trudem zdobyte w jednym egzemplarzu i nimi nie poczęstuję. Na szczęście nie zdarza się, abym w lodówce nie miał zupełnie nic "w miarę dostępnego".
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                Ja w lodówce zawsze mam zapasik i pewność, że nie zostanie on naruszony przez kogoś innego niż ja sam
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • nikita_banita
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 1363

                  #9
                  Ja swoją ostatnią skrzynię dojlidzkiego portera dobrze ukryłem i czekam...

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23792

                    #10
                    no ja mam nadzieję, że obok stoi ciągle jeszcze ta moja
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      są jeszcze dwie skrzynki dojlidzkiego porterka????
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • grzeber
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2867

                        #12
                        Rozumiem że obydwie skrzynki czekają na mnie

                        Ja też mam kilka białostockich porterków jeszcze nie schowanych ale w domu nikt ich nie ruszy.
                        pozdrawiam
                        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                        Comment

                        • nikita_banita
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 1363

                          #13
                          ART napisał(a)
                          no ja mam nadzieję, że obok stoi ciągle jeszcze ta moja
                          Stoi, stoi... Spoko, spoko- po co te nerwy - jedynie przez grzeczność i aby nie pogłębiać nadmiernie żalu becika wspomniałem jedynie o mojej skrzynce; tylko mojjjjjeeeeej

                          Comment

                          • Cyrkonia
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 1936

                            #14
                            Ja mam problem........... czasami wynalazków za dużo jest w lodówce i od czasu do czasu przydał by się ktoś kto by mi te zasoby uszczuplił.
                            W tej chwili między innymi w lodówce siedzi sobie piwo z RPA przywiezione dla mnie.
                            www.stat-gra.pl

                            Comment

                            • nikita_banita
                              Senior
                              • 06-2003
                              • 1363

                              #15
                              Cyrkonia napisał(a)
                              Ja mam problem........... czasami wynalazków za dużo jest w lodówce i od czasu do czasu przydał by się ktoś kto by mi te zasoby uszczuplił.
                              W tej chwili między innymi w lodówce siedzi sobie piwo z RPA przywiezione dla mnie.
                              To kiedy mogę przyjechać i opróżnić zasoby twojej lodówki

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎