Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dlaczego taka pianka??

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Chris
    Senior
    • 05-2004
    • 812

    Dlaczego taka pianka??

    Witam Serdecznie! Zadzwiła mnie wczoraj pewna sytuacja,a mianowicie jakieś 4 dni temu dałem kumplowi na spróbowanie butelke ciemnego piwa (gotowca).Ów kolega przyszedł do mnie po 3 dniach z tym piwem i zaproponował ze napijemy sie go u mnie,wiec powiedziałem OK i szybko zbiegłem do piwnicy po kilka następnych.Przy otwarciu butelek i nalaniu do szklanek okazało sie ze pianka z piwa trzymanego w piwnicy byla znikoma,a jego gęsta i duża (mówił ze trzymał je w pokoju).Wiem że temperatura gra role w nagazowaniu piwa,ale czy wystarczy pare dni w ciepłym miejscu zeby bylo na tyle nagazowane??
    Pozdrawiam
    chickkiller :)
  • kangurpl
    Senior
    • 03-2002
    • 2660

    #2
    A kiedy to piwo było robione, bo jeżeli 4 dni temu butelkowałeś to za wcześnie przeniosłeś je do piwnicy. Piwo po butelkowaniu powinno kilka dni stać w temperaturze pokojowej dopiero później przenosimy je do chłodnego miejsca. Twoje piwo za szybko schłodziłeś, drożdze nie zdążyły wytworzyć CO2.
    Last edited by kangurpl; 05-06-2004, 09:54.
    Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
    "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

    "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Comment

    • Chris
      Senior
      • 05-2004
      • 812

      #3
      Otóż piwko jest juz półtora miesiąca po fermentacji cichej.A zgodnie z zaleceniami kolegów trzymałem piwko w temperaturze pokojowej ok2-3 dni.Zauważ że piwko które kolega przyniósł bylo z tej samej warki i z tego samego miejsca,a jednak pieknie sie pieniło,tyle ze bylo cieplejsze.I co z tym fantem zrobić??
      chickkiller :)

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Nic nie robić. Wypić piwo i nie przejmować się .

        Comment

        • Chris
          Senior
          • 05-2004
          • 812

          #5
          He he Wiadomo że najlepsze wyjasnienia są najprostsze!
          Pozdrawiam
          chickkiller :)

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎