Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Szukam czcionek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • biermann
    Senior
    • 09-2001
    • 2552

    Szukam czcionek

    Po kolejnych brutalnych formatowaniach dysku w moim muzealnym kompie straciłem bezpowrotnie kilka czcionek, do których byłem bardzo przywiązany . A najgorsze jest to, ze znajomy od którego je kiedys dostałem tez je wykasował. Może którys z forumowiczów dysponuje następującymi czcionkami (albo chociaz jedną z nich) : Cupertino, Lincoln, Frankenstin ( co do tej ostatniej nie jestem pewien czy dobrze napisałem nazwę). O info prosze najlepiej na PW.
    Aaaaa - na wszystkich stronach, z których mozna sciągać czcionki, a na których byłem - tych wymienionych nie ma. To taka dygresja jakby ktoś mnie do wyszukiwarki odesłał
    "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
    Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
    Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
    Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
    Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    A to nie są przypadkiem standartowe czcionki Windowsa?

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      #3
      Raczej nie. To są pewnie czcionki rozpowszechniane z różnymi programami graficznymi (np. CorelDRAW), tyle że z reguły mają zachodni zestaw znaków; czcionki z polskim (środkowoeuropejskim) zestawem znaleźć ciężko (zwłaszcza z poprawnie umieszczonymi ogonkami).

      Poza tym często jest tak, że ta sama czcionka ma różne nazwy, mniej lub bardziej zbliżone do siebie - ale trudno się w tym zorientować. Kilkanaście lat temu firma Monotype zastrzegła sobie wzory elektronicznych czcionek wraz z nazwami stosowanymi tradycyjnie w poligrafii; wskutek czego inni producenci zaczęli wymyslać własne nazwy...
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • biermann
        Senior
        • 09-2001
        • 2552

        #4
        Dziękuje za odzew tym, którzy napisali na PW. Wynika z tego że w najblizszych dniach znów bede mógł używac moich ulubionych czcionek. Jeszcze raz dzięki.
        Last edited by biermann; 10-06-2004, 19:16.
        "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
        Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
        Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
        Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
        Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #5
          Ja już tyle się nauczyłem, że kompletny zestaw czcionek zgrałem sobie na CD, bo też sporo gubiłem w wyniku różnych awarii.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎