Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak smakuje to samo piwo...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lukuj
    Senior
    • 07-2003
    • 320

    jak smakuje to samo piwo...

    Nie bardzo wiedziałem gdzie to zamieścić, ale warto się z poniższym zapoznać. Piszę to w kontekście ocen piw jakie pojawiają się na forum.
    Dobrze zdawać sobie sprawę jak wiele czynników może wpływać na nasze oceny, jest to temat rzeka. Np ostatnio pewna pani w markecie zdziwiła się, gdy sugerowałem jej oglądać mięso i pomidory poza światłem specjalnie dobranych reflektorów... ale to już na marginesie.
    Pozdrawiam,

    "...podobnie rzecz ma się z mlekiem. Konsumentom amerykańskim pokazano 10 próbek mleka, w różnych odcieniach bieli. To, do którego dodano sztucznie lekki akcent słonecznej, ciepłej żółci, zyskało najwyższe oceny u 56% ankietowanych. W dodatku jego smak (mimo, że wszystkie próbki smakowały identycznie!) konsumenci uznali za najlepszy - czyli najpełniejszy, najbardziej kojarzący się z naturą, wsią, zawierający najwięcej zdrowego, naturalnego tłuszczu. Oczywiście zadziałał efekt przeniesienia: lekka żółć kojarzyła się z masłem, czyli czymś tłustym, smacznym i naturalnym.

    Belgijscy specjaliści od marketingu, zachęceni tymi badaniami, przeprowadzili własne, tym razem pokazując konsumentom 10 próbek jasnego piwa. Wszystkie smakowały identycznie, różniły się tylko kolorem. Okazało się, że naturalny kolor, który ma większość dostępnych na rynku lagerów, został uznany za wyjątkowo nieapetyczny i przypominający mocz. Paniom najbardziej przypadło do gustu piwo z drobnym, niewidocznym niemal akcentem różu, panom zaś - z dodatkiem barwy pomarańczowej. Kobiety to różowawe uznały za "łagodniejsze", mężczyźni zaś pomarańczowe za "pełniejsze" niż inne prezentowane im próbki..."
    KETTLER brewery
    www.lukuj.republika.pl
  • Borysko
    Senior
    • 02-2004
    • 1144

    #2
    Brzmi ciekawie. Nasza psychika opiera się mocno na skojarzeniach. Gdyby każda informacja docierająca do naszego mózgu musiała być osobno zanalizowana i zaszufladkowana to dosyć szybko zabrakłoby nam "mocy obliczeniowych" i główki by nam się przegrzały. Tylko dlaczego wobec tego takie właśnie "sikowate" lagerki zdominowały rynek? Mnie osobiście ciemniejsza barwa piwa też kojarzy się z pełniejszym smakiem. Może więc ludzie traktuja piwo głównie jako napój orzeźwiający, czyli lekki, czyli jasny, czyli...np Heniek? Lech? A taki Palm już niekoniecznie.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎