Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nova Paka, Hemp Valley Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    Nova Paka, Hemp Valley Beer

    Zakupione w Hipernowej Radom - butelka 0,33l / 2,69 zł.
    Przypisałem to piwo do Niemiec ( z ulotki reklamowej) - na etykiecie brak takiej informacji. Piwo zawiera ekstrakt z kwaitów konopi. Kolor piwa jasnozłoty, wyraźna goryczka, głębsza niż chmielowa. Piana biała, szybko znika, lekkie gazowanie. Gdybym nie wiedział , że zawiera "zakazany owoc(kwiat!)" to powiedziałbym , że to typowy pils.
    Alkohol 4,5 %, kapsel pusty, dystrybutor w Polsce : Martin (Zawiercie).
  • iommi
    Senior
    • 07-2003
    • 1522

    #2
    Tego dziwa kupiła mi teściowa (sic!) również w Hypernowej. Napiszę krótko - nie smakował mi Hemp Valley. To piwo z natrętną goryczką, płaskie w smaku, absolutnie bez polotu. Liść konopii występuje tylko na etykiecie i w zapachu - lekko słodkie, ale tylko przez chwilę po otwarciu butelki. Spróbowałem, zapominam...
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************

    Comment

    • peter_1000
      Senior
      • 05-2003
      • 583

      #3
      Piwko to produkowane jest przez dużą austriacko holenderską firmę spożywczą Hemperium ( www.hemperium.com), zajmującą się produkcją i dystrybucją wszelkiego rodzaju żywności a także kosmetyków, ndiańskiego rękodzieła itd. Firma na swojej stronie walczy o zalegalizowanie marihuany pewnie więc dlatego piwko ma konopny akcent. Hemp Valley mimo że posiada etykietę sugerującą na niemieckie pochodzenie, warzone jest w Czechach. Jest to jedyny piwny produkt tejże firmy. Prawdopodbnie ktoś inny warzy je dla nich. A jeśli nie chce się do produktu swojego przyznać nie przypuszczam żeby to był rarytas. Sprawdzę to wieczorem bo dwie buteleczki już nabyłem.
      Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

      Comment

      • Bonhart
        Junior
        • 12-2002
        • 27

        #4
        zal

        Ja za swoje piwo zapłaciłem 5,95 i już żal podniebienie rozpiera (i kieszeń). Może piwo i smakuje, może i wgląda i pachnie, ale na pewno nie konopią. Szkoda, bo byłby to rarytas.

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Kupiłem,wypiłem i moim zdaniem mizerne.

          Comment

          • peter_1000
            Senior
            • 05-2003
            • 583

            #6
            Hemp Valley nabyty w Albercie w promocji za 2,69. Butelka 0,33. Teraz krótko o wrażeniach. Pianka słabiutka i po minucie jest już wspomnieniem. Delikatny zapach z nutką chmielu w tle. Kolor słomkowy. W smaku piwo jest nawet przyzwoite. Bardzo lekkie, idealne na upały. I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie sprzedawali go jako konopne. Toż to piwo o kopnoii w życiu nie słyszało a co dopiero mówic że posiada jej aromat. Jak dla mnie jest to lekkie OSZUSTWO sprzedawać zwykłego czeskiego pilsa jakich wiele, robiąc mu kłamliwą reklamę. A do tego z nieba ustalać taką cenę. Firma Hemperium jest już dla mnie skończona. Widocznie za dużo konopi wypalili
            Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Dzisiaj to widziałem w Albercie, warzy ten wynalazek browar Nova Paka.

              Wypadałoby przenieść temat do Czech.

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                #8
                Liczyłem na piwo podobne do Cannabii,a tu lipa.W zapachu słodkawe jakby,ale czuć też goryczkę.Piana mizerniutka,gaz w porząsiu-bąbelki cały czas gryzą podniebienie i są drobniutkie.Barwa złotawa.Smak- bardzo gorzkie,dawno nie piłem tak ostro gorzkiego piwka(ostatnio kolegi Makarona).Dlatego to miła odmiana.Cannabia ,gdy pozbędzie się kapsla od razu wydziela zapach "green powera",a tu kompletnie nic!
                Za 4.15 złocisza to porażka.Trzy plus i to na wyrost raczej...


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • Sven
                  Senior
                  • 09-2003
                  • 1211

                  #9
                  Goryczka tylko nieco większa i to wszystko, niestety!
                  Celia, cerevisia et conventus.

                  Comment

                  • piwo
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 810

                    #10
                    Hempa Valley Beer

                    Piwo zakupione na... stacji Statoil

                    Browar Nova Paka - innych informacji brak

                    Butelka 0,33
                    alkohol 4,5 %
                    piwo z kwiatami konopii indyjskich co widać na krawatce i etykietce, zresztą dość ładnej.

                    Kolor: mocno żółte,
                    zapch: średnio chmielowy, kwiatowy, owocowy
                    smak: lekko kwiatowy (nie jak passion fruit) mało goryczkowe.

                    Ocena:4

                    Po wypiciu nie było jednak czyli
                    Last edited by piwo; 20-08-2004, 08:14.

                    Comment

                    • peter_1000
                      Senior
                      • 05-2003
                      • 583

                      #11
                      Piwo jest już omawiane w dziale z piwami czeskimi. Należałoby ten temat tam przenieść.
                      Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                      Comment

                      • piwo
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 810

                        #12
                        być może jest omawiane ale nie ma w wyszukiwarce pod taką nazwą

                        Comment

                        • iommi
                          Senior
                          • 07-2003
                          • 1522

                          #13
                          piwo napisał(a)
                          być może jest omawiane ale nie ma w wyszukiwarce pod taką nazwą
                          Jest pod nazwą prawidłową - Hemp Valley Beer...
                          *****************************

                          Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                          *****************************

                          Comment

                          • Standarte
                            Gość
                            • 08-2003
                            • 467

                            #14
                            Nabyte w "Albercie" róg Lea i Kijowskiej. Aromat raczej słodowy (inaczej niż w Cannabii!), pienistość i nagazowanie wysokie, kolor bursztynowy. Smak totalnie zdominowany przez goryczkę, w sumie bardzo sympatyczny pilsik na słoneczne dni, tylko po co ten szum wokół konopii? Chyba żeby się lepiej sprzedawało.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23792

                              #15
                              w Novej Pace ów Hemp Valley dostepny był w przeliczeniu za ok. 3(!) zł.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎