Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hlinsko, Rychtar Malvaz 12°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    Hlinsko, Rychtar Malvaz 12°

    Piwo ciemne, alk. 4,5 obj.
    Piękna ciemnowiśniowa barwa. Piana tworzy się spora, ale szybko opada i nie jest zbyt zwarta. Niestety w zapachu nie wyczuwam nic. W smaku wyczuwalny delikatny posmak kawy. Piwo bardzo łagodne, spokojne, z goryczką w dalekim tle. Trochę zbyt mocno nagazowane i trochę zbyt płaskie, jakby trochę "rozwodnione". Ogólnie niezłe ciemne piwo ale bez rewelacji.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.
  • Kardinal
    Junior
    • 08-2004
    • 6

    #2
    Rychtář

    Pivo Rychtář = 1 !!!
    Osobně považuji pivo Rychtář za jedno z nejlepších u nás v Čechách.
    Vyzkoušejte Rychtář - Premium 5,1%

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23792

      #3
      Pierwsze piwko pite w Zatecu 27.VIII.04 to był właśnie ów Malvaz. Prosto z beczki, prosto do firmowych kufelków. Częściowo moje odczucia pkrywają się z Zythumowymi. Lekkie niezobowiązujące, z nutkami kawowymi i przyjemną karmelkową słodyczą. Nagazowanie w sam raz na przechadzki z kuflem w dłoni
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Moje odczucia nie do końca się pokrywają. Ale po kolei. Piwo ma 12% ekstraktu wg strony www.rychtar.cz , 4,5% alkoholu. Piwo zakupione w przybrowarnianej prodejni za 8,7 Kc. Barwa rzeczywiście ciemnowiśniowa. Piana, całkiem niezła, zredukowała się do cieniutkiej warstewki i śladów na szklance. Nasycenie CO2, dla mnie dość słabe, ale może wynikało to z faktu, zę przy otwieraniu piwo mi eksplodowało zalewając kuchnię, myśłałem, ze to mój błąd, ale może miało ono po prostu tak potężna nasycenie jak pisał Zythum. Smak - taki dość wodnisty jak na 12tkę, piwo nie jest słodkie, goryczka pomieszana z charakterystyczną dla wielu ciemnych piw kwasowością. Podejrzewam, ze odpowiedzialny za kwaskowatość jest słód barwiący, bo w moim ciemnym, do którego dałem 0,5kg barwiącego smakczki były podobne. Mi to nie przeszkadza, wręcz takie piwo jest dla mnie bardziej rześkie, co przy aromatach palonej kawy itd jest jak najbardziej na miejscu, ale wiem, ze nie każdemu taki smak pasuje.
        Szklanka na zdjęciu ma 0,5l gdyby ktoś miał wątpliwości.
        Attached Files
        blog.kopyra.com

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎