Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Domowy w Markowicach, warka IX - Full Markowicki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Browar Domowy w Markowicach, warka IX - Full Markowicki

    13% Blg.
    Rozlew 19.02.2004r.

    Piwko to zajęło bodajże (pamięć zawodna po giełdzie) III miejsce w II Konkursie Piw Domowych odbywających się w ostatni weekend w Żywcu.

    Kolor bursztynowy, pianka lekko żółta, drobna z większymi bąblami, nagazowanie dość słabe. Zapach przyjemny, lekko słodkawy, za to w smaku mocno gorzkie - chmielu pod dostatkiem - nuty słodowe śladowe.

    Dobre piwo, w sam raz na upały, choć wcale nie lekkie
    Attached Files
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • iommi
    Senior
    • 07-2003
    • 1522

    #2
    Full z charakterem! Spożyłem egzemplarz przywieziony prosto z browaru domowego kolegi Irka w Markowicach.
    Mocna i puszysta piana pozostaje w kuflu do końca, a po drodze osadza się na ściankach. Baaardzo solidnie nachmielone - przyjemna goryczka pozostaje na języku jeszcze długo po zakończeniu konsumpcji (to lubię !).
    Naturalnie mętnie, ale jeśli ktoś woli go w bardziej klarownej postaci wystarczy odpowiednio (czyli spokojnie) nalewać piwo do kufelka, a osad pozostanie na dnie butelki.
    Etykieta na butelce z wizerunkiem markowickiego kościoła - estetyczna i czytelna. Zresztą jak zauważyłem ten browar nie wypuszcza piw bez etykiet i każda z nich jest indywidualną pracą głównego warzelniczego.
    Jedyny minus (co już napisała Marusia) za nagazowanie - faktycznie pod koniec kufelka zacząłem tęsknić za bąbelkami. I dlatego tylko piątka z minusem...
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎