Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hilfe Help [do Warszawiaków]!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rolek
    Senior
    • 08-2001
    • 1038

    Hilfe Help [do Warszawiaków]!

    Dowiedziałem się dosłownie przed chwilą, że w poniedziałek muszę być w Warszawie. Niestety, bedzie to wizyta jak po ogień i nie będę mógł się z nikim obaczyć, choć chciałbym.
    A teraz meritum: pociąg przyjeżdża na Centralny o 9.10. Czy zdążę do 10.00 na ulicę Kasprzaka 25 (budynek PGNiG, BUD-GAZ)?
    A może jakoś inaczej tam trafię?

    Szkolenie kończę o 18.00, pociąg odjeżdża (z Centralnego) o 18.27. Są szanse na zdążenie?
    Mam co prawda przed sobą ynternetową mapę Warszawy, ale jakoś nie czuję na niej odległości.
  • sopista
    Senior
    • 01-2003
    • 1747

    #2
    Rano powinieneś zdążyć, po południu może być gorzej.Rano patrz na zegarek, zorientujesz się jak to wygląda czasowo.
    Last edited by sopista; 02-07-2004, 12:54.

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6703

      #3
      Nie są to jakoś znaczące odległości, ale komunikacyjnie tak sobie.
      Na 10-tą zdążysz bankowo autobusami 105, 109 ,507 (wszystkie spod dworca, a konkretnie spod PKiN-u), wysiadasz zapewne na przystanku "Szpital wolski" lub "Kasprzaka PKP" - tu Slavoy pewnie wyjaśni bliżej. Rozkład na www.ztm.waw.pl

      Jeśli chodzi o powrót, to ja bym wziął taksówkę - zamówił na 18-tą - wtedy na bank zdążysz, a koszt nie będzie taki duży - góra 20 złotych powinno wyjść (ale to możesz jeszcze sprawdzić dzwoniąc w Warszawie do korporacji i spytać o orientacyjny koszt kursu).
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • Rolek
        Senior
        • 08-2001
        • 1038

        #4
        iron napisał(a)
        Nie są to jakoś znaczące odległości, ale komunikacyjnie tak sobie.
        Na 10-tą zdążysz bankowo autobusami 105, 109 ,507 (wszystkie spod dworca, a konkretnie spod PKiN-u), wysiadasz zapewne na przystanku "Szpital wolski" lub "Kasprzaka PKP" - tu Slavoy pewnie wyjaśni bliżej. Rozkład na www.ztm.waw.pl
        No to świetnie. Przejadę się stolicznym autobusem. (Autobus czerwony przez ulice mego miasta mknie...)
        iron napisał(a)
        Jeśli chodzi o powrót, to ja bym wziął taksówkę - zamówił na 18-tą - wtedy na bank zdążysz, a koszt nie będzie taki duży - góra 20 złotych powinno wyjść (ale to możesz jeszcze sprawdzić dzwoniąc w Warszawie do korporacji i spytać o orientacyjny koszt kursu).
        Tu już wiem, że trzeba się będzie urwać. Za taksówkę firma nie zwróci, a ja nie będę dopłacał do interesu .

        Wielkie dzięki za wskazówki i pomoc!

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #5
          W jedną stronę zdążysz na bank nawet na piechotę (coś o tym wiem). Bardziej niż autobus polecałbym tramwaj nr 10. W drugą stronę będzie ciężko. Musisz się urwać.
          1.Dw. Centralny
          2.Wsiadka
          3.Wysiadka
          4.Gazownia (budynek COT to moje królestwo )
          Attached Files
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            #6
            Poza wspomnianymi przez Irona busami (do przystanku "Szpital Wolski"), masz dodatkowo linię 501 (staje tuż przy Dworcu w Al. Jerozolimskich). No i oczywiście warszawskie tramwaje, które polecam szczególnie, a już najszczególniej w drodze powrotnej. Linia 8 (staje w Alejach) i 10 (staje na Jana Pawła II). Jazda tramwajem zajmie Ci max. 10 minut. Wracania autobusem bym nie ryzykował, a już zwłaszcza 501-ką.

            PS. Slavoy był szybszy... ale zapomniał o "ósemce".
            Last edited by Wujcio_Shaggy; 02-07-2004, 14:50.
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • Rolek
              Senior
              • 08-2001
              • 1038

              #7
              Dzięki Dzięki!

              Jeszcze raz dziękuję!
              Wydrukuję sobie mapę Slavoya i pójdę jak po sznurku .
              Zobaczę co będzie pierwsze i wybiorę na miejscu.
              Zawsze można w jedną "A", a w drugą "T" .
              Last edited by Rolek; 02-07-2004, 15:17.

              Comment

              • witkowskiartur
                Senior
                • 03-2003
                • 561

                #8
                Jeżeli mógłybym cos zasugerować w sprawie taksówki:
                lepiej nie łapać okazji na ulicy, zwłaszcza jeżeli kurs ma być pod Dworzec Centralny, bo koszt może być absurdalny.
                Lepiej już zamówić taryfę przez telefon w którejś z korporacji - na pewno będzie taniej i w razie czego można prosić o fakturę.
                KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

                Comment

                • bubu
                  Junior
                  • 05-2003
                  • 16

                  #9
                  propomuje pojechac TAM tramwajem 10 (najszybciej, z powrotem (tak jak przedmowcy) proponuje taxi, pamietaj ze trzeba o tej porze zadzwonic odpowiednio wczesniej 15 min...
                  no i dobrze by bylo jakby ktos tu podal tanie taxi, z tego co wiem rozbieznosc cen jest dosc duza.
                  Ja niestety juz nie pamietam.

                  Comment

                  • bubu
                    Junior
                    • 05-2003
                    • 16

                    #10
                    Volfra taxi, na poczatek 6zl, za kazdy km 1.20
                    tel 9625

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎