Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gemer, Standard

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    Gemer, Standard

    Gemer standard svetle pivo wyprodukowane przez Heineken Slovensko a.s. w browarze Rim.Sobote. Są też inne mozliwości tzn. w Nitre, w Hurbanove. (wyczytane z etykiety)
    alk.- min.3%
    eks.- nie podano, ale podejrzewam "dziesiątkę"
    but. 0,5litra
    Dobry sikacz!! Ładny ciemno-słomkowy kolor, piana ok. 1cm grubo ziarnista,lekka, gaz w normie. Zapach zdecydowanie chmielowy, smak goryczkowy, pozostaje długo w ustach. Czuć w smaku pewien nie dosyt, jest jak by troszkę wodnisty i rzadki. Ale ogólnie nie najgorzej.
    Stawiam 4
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    #2
    Tak wygląda.
    Attached Files
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Ciennnkie piwo wygląda tak:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Piwo przywiezione ze Słowacji. Butelka NRV 0,5l. Moc 3%, ekstrakt? Zapach przyjemny chmielowy. Mniej więcej od połowy zrobił się mocno metaliczny. Piękna obfita piana. Trzyma się solidnie przez większość picia. Pod sam koniec szybko się redukuje do resztek. Kolor zdecydowanie ciemniejszy niż w tak lekkich piwach. Piękny złoty kolor, nie jakaś słomka. Smak chmielowo goryczkowy. Goryczka mocna. Posmak po niej długo utrzymuje się w ustach. Mimo tak niskich parametrów nie wyczuwa się kompletnie wodnistości. Normalne solidne piwo. Wysycenie bardzo dobre, do samego końca ładnie się trzyma. Opakowanie to najsłabszy punkt tego piwa. Przeciętna skromna etykietka kojarząca się z produktem dla jakiejś sieci, nijaka. Podsumowując bardzo dobre lekkie piwo, idealne na wakacyjne leniuchowanie. Oceniam je na -5 (1 – 6).
        Jak byłem na Słowacji i łyka wziąłem od kolegi to mi nie podchodziło. Jak się wyleżało 8 miesięcy w domu to mi bardzo smakuje.
        Moje było również warzone w browarze Rim.
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • Regent
          Senior
          • 10-2002
          • 512

          #5
          Bardzo przyjemne lekkie piwo, z zdecydowaną goryczką, pozostawiające po wypiciu przyjemny posmak. Moja wersja wyprodukowana w Nitrze, zwiększono zaw. alk. do 3,5%, zmieniono nieco etykietę.
          Attached Files
          Mniej alkoholu w piwach !!!
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • Dreamer
            Senior
            • 05-2003
            • 1576

            #6
            zaw. alk. 3,5%, but. 0,5 l
            przywiezione ze Słowacji

            Kilka razy wcześniej piłem Gemera i zawsze tak jakoś przelatywał... Nawet w sklepach na Słowacji marka ta jakoś nie jest szczególnie eksponowana. Wreszcie zmienili etykietę(teraz jest całkiem ładna, jak na zdjęciach Regenta), wcześniej miała wygląd jakiegoś marketowego cienkusza. Postanowiłem wreszcie przyjrzeć się temu Gemerowi trochę uważniej, bo pamiętam że nie był taki zły:
            kolor - pełnozłoty, wzorcowy (nawet dla pełniejszych piw);
            piana - gruba, drobnoziarnista, wręcz śmietanowa, kilkucentymetrowym kożuchem na długo okrywa piwo; bardzo miłe zaskoczenie;
            nasycenie - bardzo solidne;
            zapach - intensywny chmielowy;
            smak - bardzo smakowite połączenie słodu i zaskakująco aromatycznego chmielu; chmiel dość intensywnie tu działa maskując inne doznania, ale od czasu do czasu czujemy dobry smaczek słodowy, i to jest właśnie to "coś" w tym piwie; końcówka bardzo goryczkowa, dobra.

            Dla mnie czołówka słowackich piw lekkich
            Blog: Piwna Brytania

            Comment

            • cielak
              Senior
              • 03-2004
              • 2890

              #7
              Jest poprawa po tych dwóch latach
              Piana troszkę dłużej żyjąca, kolor ten sam, ale smak to zupełnie co innego!
              Lekko chmielowo-słodowy, ciut wodnisty, ale mniej niż ostatnie moje próbowanie. Miła goryczka pozostaje po łyku, i długo się trzyma.
              Zakupione na Słowacji "za jakieś grosze (halerze, albo Ch )
              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Aktualne foto:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • lukex
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 262

                  #9
                  Jedno z najgorszych piw na Słowacji.Wodniste w smaku,lekko koncernowe na modłe Polski.Butelka jak już większośc żywiecka.Gdyby jescze nie ta butelka to jakos ujdzie raz od wielkiego dzwonu.Ale teraz jak już nawet butle zunifikowali nie warto tego wogle siegac nawet na sprube czy coś sie zmieniło.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Czyli jeszcze robią to piwo? Jeśli tak, to chyba w Hurbanovie. Ani oryginalny zakład w Rimawskiej Sobocie, ani Nitra nic już nie warzą - http://pivni.info/News%202006/Gemer.htm

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Obecnie na etykiecie jest podany dystrybutor (więc mozliwe, ze i producent) - Heineken, Slovensko, Hurbanovo, zastanawiam się czy otwierać pod to piwo nowy temat, bo na pewno nie jest już z Rimavskiej Soboty.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4552

                        #12
                        Tak, to piwo produkuje (bo ciężko rzec że "warzy") Hurbanovo. "Dzięki" Heńkowi do spółki z SAB'em na Słowacji zostało już tylko 7 browarów przemysłowych. I tylko 3 są jeszcze niezależne i jeszcze warzą dobre piwa (mój faworyt to Popper z Bytčy). Współczujemy sąsiadom.

                        Comment

                        • Krasnolud
                          Junior
                          • 03-2009
                          • 22

                          #13
                          Gemer standard svetle pivo, alk. 3,1%
                          Słaba piana, szybko opada, kolor jasno żółty, bez wyrazistego posmaku, dość nieźle nagazowane, lekkie ale zbyt mało wyraźne. Dobrze wchodzi, mało alkoholu ale w tym rejestrze wolę Okocim lub Zamkowe które są dużo bardziej konkretne. Ładna butelka, bez kontr etykiety, sygnowany kapsel. Bardzo duży zawód, piwo wręcz wodniste - szkoda, bo rekomendacja od barmana z samej DEGUSTATORNII !!
                          Attached Files

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #14
                            W składzie słód jęczmienny i jęczmień. Smak wodnisty, ale bez typowej hejnekenowej apteki. Kwaskowaty, leciutko słodowy smak, wykończony troszkę „chropowatą” goryczką. Nasycenie za duże, piana u mnie dość słaba. Ładny, choć słaby aromat chmielu.
                            Świetnie gasi pragnienie i tego dziś od niego oczekiwałem.
                            Mocna 4.
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎